Enes İLHAN\ 2017’nin İlk Yazısı

Kendimce 2 yorum 803 3 Ocak 2017
2017'nin İlk Yazısı

Blogumu sık ihmal ettiğim doğrudur ama ilham gelince maalesef onu engelleyemiyorum. İşte tam şu an da olduğu gibi iki kelam etmek istedi canım. 2017‘ye pek de iyi girdiğimiz söylenemez. Maalesef ki bu kötü olayları duymaya alıştık, belki de alıştırıldık bilemiyorum.. İnşallah bir daha bunlar yaşanmaz diyoruz hep birlikte bunu temenni ediyoruz ama gel gör ki 2016’dan kurtulduk derken 2017’nin de böyle gelmesi içler acısı oldu.. Bunu tahmin etmek zor değil, korkutmak yıldırmak istiyorlar ve bilinç altımıza bu yıl da kanlı geçecek, ayağınızı denk alın mesajını veriyorlar ama inşallah başımızdakiler bu mesajı anlayıp ona göre tedbirlerini alırlar..

Neyse konu gittikçe siyasiye kayıyor. Blogumda şimdiye kadar sadece bir tane yazı yayınladım, ve o yazının da ilk ve son olmasını istediğim için bu konuyu burada noktalamak istiyorum. Askerden geldiğimden beri iş arıyorum, ama maalesef üzülerek söylüyorum ki bir iş bulamadım 🙁 Kendimce bütün imkânlarımı zorladım, yüz yüze mülakat yaptığım yerler de oldu sayın okur ama şu zaman da torpilin olacak.. Sen istersen ağzınla kuş tut, büro yönetimi okudum de, askerliğimi yaptım de ama nafile..

Yarın şok market’e CV’mi vericem bakalım bir sonuç alabilecek miyim ? Allah‘a çok şükür sağlığım yerinde ve her gün dua ediyorum. Biliyorum Rabbim o kapıyı açacak ama benim daha çok zorlamam gerekiyor belki de. Belki de çok çaba göstermiyorum ondan böyle oluyor. Ya da daha hayırlı bir iş var rabbim beni sınıyor olamaz mı ? Olabilir. O yüzden bu sıralar özellikle askerden geldikten sonra baya bir sıkıntıya girdim ama bunları düşünerekten kendime bir yandan da teselli vermeye çalışıyorum.

Şu yazıyı yazarken odamın içinde ayaklarım feci şekilde üşüyor ve üstümde battaniye var. Evde doğalgaz yanıyor anasını satayım ama yakmaya korkuyoruz ! 516 TL fatura gelmiş 🙁
Odamda klima var, geçen ay biraz açayım çok üşüyorum dedim 145 TL’de elektrik gelmesin mi ! Geldi hem de feci geldi. 450 metreküp gaza 78 TL KDV gelmiş subhanallah !

İki faturaya 660 TL ödemek insanın zoruna gidiyor. Bu kadar vergi olmaz kardeşim el insaf yahu ! Vergiyi yine al vatandaş vergisini yine ödesin ama bu kadar değil ki. Bizimkilerin hiç ayarı yok, soyup soğana çevirdiler. Bu kadar vergiyle nasıl geçiniyoruz vallahi anlamıyorum.. Neyse yine siyasiye giriyor ben en iyisi sözlerimi burada noktalalayayım. Herkes bildiği işi yapsın, siyasetten anlamam o yüzden yapmanın da bir anlamı yok.

Yeni yıl inşallah geçmiş zamanı aratmaz ama çok polyannacılık oynamaya da gerek yok, birçok şey ortada. Neyse inşallah iyi olur bu yıl, çok umudum yok ama öyle olmasını umalım en azından.. Kendinize iyi bakın, Allah’a emanet olun.. (nokta)

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Dünya Zor, İnsanlar Daha Zor.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

8 Ocak 2017 - 15:38:28

Enes inşAllah gönlünce aradığın işi bulursun kardeşim.

Faturalar ve vergiler konusuna gelice, Allah yardımcımız olsun gerçekten. Aklından cahil birine durumu anlatsan, kullanma der emin ol buna sanırım demek istediğimi anlatabildim. 🙂

Çok şükür geçen zamanlarda odun sobası aldım ve bir nevi kısıtlamalara oldukça büyük kısıtlamalar sağlattı bize. Hakkımızda hayırlısı diyelim.

8 Ocak 2017 - 17:03:01

Allah razı olsun kardeşim, inşAllah dualarını bekliyorum.

Valla odun sobasını ne yalan söyleyeyim ben de çok özledim 🙂 Tamam biraz zahmetli oluyordu ama onun verdiği hissiyatı başka hiçbir şey vermiyor maalesef 🙁 Anısı çok büyük ve üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin unutulmayacak bir hatıra olarak kalacak kendi zihnimde.

Dediğin gibi hakkımızda hayırlısı olsun, sana imrendim şimdi 🙂 Yorumun için teşekkür ederim, bebeği yerime öp babası 😉