Enes İLHAN\ 2 Aylık Süreç ve Başımdan Geçenler

Günlük 1 yorum 1.363 4 Aralık 2016
2 Aylık Süreç ve Başımdan Geçenler

Hep biraz daha erteledim, dedim ki sonra yazarım. Bu sefer bu döngüye bir son vermek istedim. Artık yazayım, içimi dökeyim istedim. Kimse okumasa da, bu yazıyı da geçmiş yazılarım gibi okuyacağıma adım gibi eminim.. Hoş bu olayı neden kendime bu kadar takıntı ettiysem.. Ben bile çoğu zaman kendimi anlamakta güçlük çekiyorum. Bazen oluyor işte, isteksizlik.. Bir yorum bırakıp ben de buradayım demek istiyorum ama o isteksiz tavırlarım beni benden alıyor..

Benden başka bu işi yapan ve benden çok daha iyi çok da güzel yapan bir sürü blog yazarı var. Adam bloguna uzun süre sonra bir yazı ekliyor, ona bir hoşgeldin demek geliyor içimden, tam yorum kutusuna bütün bilgileri giriyorum, sıra yorumu yapmaya gelince “çok basit oldu yapmasam daha iyi” gibi bir vesvese geliyor ve o an sayfayı kapatıp çıkıyorum. Sanırım biraz hep daha iyisi olsun anlayışı hakim belki de bundandır ama bu huyumu hiç sevmiyorum ve büyük bencillik ediyorum.

Bu durum yazı yazmada da geçerli. Bazen bir yazıyı yazmak için her şeyi hazırlayıp vazgeçiyorum, bazen de hiç girişmeden sadece aklıma geliyor ama vazgeçiyorum. Bu yüzden 2 ayı aşkın süredir bir tane adam akıllı yazı yazamadım. Bazen de gelen o güzel yorumlar karşısında bu isteksizlik oluyor ve onlara cevap dahi yazamadığım oluyor. O yorum yapanlara gerçekten teşekkür ediyorum ve bunun karşısında büyük mahcubiyet duyuyorum 🙁

2 aylık süreçte pek bir değişiklik olmadı hayatımda. Sıkça telefon değiştiren bir insan olarak yine duramıyorum. İş bu sefer takasa bindi, sürekli takas yaptım. İki kere ikinci el telefon aldım ve bundan sonra ikinci el almamaya tövbe ettim. Önce Samsung Galaxy S7 aldım kamyoncu bi dayıdan, adam afedersiniz pilin içine etmiş tabi bunu alırken anlamanız mümkün değil. Neyse onu da iPhone 6S ile üstüne bir miktar para ile birisiyle takas ettim ama maalesef onun da pil ömrü bitikti.

Şu saatten sonra anladım ki teknolojik bir cihaz alıyorsanız özellikle de bu aldığınız teknoloji cihaz Telefon ise üç kere düşünün ve almayın. 10 günlük de deseler, “kutu denemek amaçlı açıldı daha sıfır” da deseler güvenmeyin kardeşim ve kısaca almayın. Benden sadece bir tavsiye. Bu sonuçta teknolojik bir alet ve bazı testleri ayaküstü yapmanızın imkanı yok.

Ben de en sonunda iPhone 6S‘i güzel bir miktara elden çıkarınca üstüne de biraz ben koyup sıfır bir şekilde N11‘in 11.11 kampanyasından Samsung Galaxy S7 Edge aldım. Bu zamana kadar büyük telefonlara hep karşı çıktım buna da hâla karşıyım ama tek derdim bataryasının büyüklüğü ve estetik olarak bu cihaza rakip hiçbir telefonun olmadığı için (şahsi görüşüm) tercihimi bu sefer bu yönde kullandım.

Parmaklarım halen ekranın üstüne tek elle kullandığım zaman yetişmiyor ama maalesef ki gülü seven dikenine katlanırmış. Allah’a şükür beni her gün şarj etmekten kurtardığı için samsung’a teşekkür ediyorum. Telefonu kullanım şeklim hep aynı ve ben her defasında 30+ saati aşkın bekleme ve 5,56 saat arası ekran süresi alıyorum bu telefonda. Yani kabaca 1,5 gün fazla fazla yetiyor. Bıraksam 2 gün geçirdiği de olacak ama ben müsaade etmiyorum.

Kısaca böyle. Bloga geri dönecek olursak, fark ettiğiniz üzere temamı değiştirdim. 2007‘de yazmaya başladığımda çok gösterişli olmayan temalarla yazmaya başlamıştım sanırım o yıllara geri döndüm. Çok gösterişli olmayan çok basit arayüzle sizleri karşılıyor olacağız artık. Bir çok yer ingilizce ve elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum ama kusura bakmayın. Şimdilik sadece içerik odaklı olmaya çalışacağım. Tabi ne kadar yazabilirim ne sıklıkla yazabilirim bunu bilmiyorum. Bunun yanında hosting şirketimi de değiştirdim. Dilim çok kötü yandı ama şimdilik Özkula adlı firmadan hizmet alıyorum ve şu an da bir sıkıntı yok her şey istediğim gibi maşallah.

1 aylık deneme amaçlı geçiş yaptım ama böyle giderse yıllık ödemeyi yapacağım gibi gözüküyor. Çünkü adamlar SSL sertifikasını da ücretsiz verdiler sağolsunlar. Tabi bana has değil sizlerde isterseniz sizlere de kurulumunu yaparlar. Sağolsunlar çok ilgilendiler ve şu an da sitem artık güvenilir bir bağlantı içeriyor ve sizlere de blogcu arkadaşlarım kesinlikle tavsiye ederim. Site bir süre epey yavaş kaldı eski hosting firmasının apache sunucuları olduğu için.

Bana çok yavaş geldi hatta baya baya şevkimi kırdı. Site çok yavaş olunca ben de girmek istemiyordum açıkçası. Ama şimdilik her şey yolunda şükür. Yorumlarına cevap veremediğim ve iletişim kısmından bana mesaj gönderip de cevaplayamadığım tüm insanlar hepinizden özür diliyorum. Lütfen bu konu da biraz anlayış gösterin, kalemim yettiğince, dilim döndüğünce, içimden geldiğince yazmaya çalışacağım inşallah, hoşçakalın güzel insanlar..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Başlıksız Yazı" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?