Enes İLHAN\ 1 Günde Adsense Onaylatmak :)

Özgün Yazılarım 27 yorum 14.588 15 Eylül 2010

Evet arkadaşlar başlığı yanlış okumadınız. Herkesin reklam dendiğinde ilk aklına gelen Google Adsense reklamlarını artık sizde alabileceksiniz. Biliyorum bu işten para kazanan insanlar var ama herkesin parası olmuyor malesef. Belki bana kızacaklar bunu açıkladığım için ama olsun sizler için azar işitmeye razıyım 🙂 Sadece 1 günde hatta daha kısa bir zamanda adsense onaylatmanın sırrını açıklayacağım bu yazımda. Gerçi bu yöntemi bir çok kişi biliyor ama bilmeyenler de oldukça fazla. Hemen bu işin sırrını anlatayım o zaman. Denemediğim yöntem kalmamıştı adsense reklamlarını alabilmek için. Belki 1012 kere başvurdum ama hiç birinde kabul edilmedim. Ama r10‘da bir arkadaşın yorumuyla bende almayı başardım. Gerçi yorum sanki olmayacak cinsten umutsuz vari yazılmıştı ama ben bir bit yeniği olduğunu farketmiştim. En sonda deneyeyim dedim. Başvurdum ve ertesi gün onaylanmış ve şimdi de konu içinde tıklanmayı bekliyorlar 🙂

İşte Adsense’ye kabul edilmek için bana göre en etkili yöntem:

 • Arkadaşlar öncelikle farklı bir gmail adresi alın ve .blogspot uzantılı bir blog açın. Bakın ben yeni bir mail adresi aldım. Mail adresim:  ensilhn@gmail.com oldu ve bu adresle blogspotta yeni bir blog açtım ve adını Web Hosting olarak ayarladım.  Siz illa bu ismi yapacak değilsiniz. Google Adwords veya Sağlık ile ilgili bir başlık atabilirsiniz. Bu başlıklardan birini seçtikten sonra o başlıkla ilgili maksimum 3 yazı yazın fakat özgün yazmaya bakın.  Kısa olsun yazılar fakat özgün olsun.  Birde her yazınıza en az 3 etiket girin.
 • Bu aşamadan sonra bu blogun ve yazıların indexlenmesi için maksimum 3 gün beklememiz gerekiyor. 3 günün ardından google‘da arama yaptığınızda açtığınız blogun ismini görüyorsanız bu Adsense‘ye başvurabileceğiniz anlamına geliyor. Açtığınız blogun indexlendiğini farzederek Adsense’ye başvuru aşamasına geçiyoruz hemen:
 • Adsenseye başvurmada en önemli etken yazdığınız yerlerde Türkçe karakter olmayacak. Ben mesela adı-soyadı kısmına büyük harflerle “ENES ILHAN” yazmıştım. Ve adres kısmında da türkçe karakter olmayacak şekilde yazmıştım. Mesela mahalle fırat mahallesiyse bunu “firat mah.” olarak girmiştim. Sizde bu şekilde türkçe karakteri olmadan bilgilerinizi gireceksiniz ve daha önce başvurmuşsanız buradaki telefon numarasından farklı bir telefon numarası gireceksiniz. 

Bunları yaptıktan sonra en fazla 1 gün sonra adsense ye girip login olacağız. Ve göreceksiniz ki bu defa sizinde onaylanmış bir adsense hesabınız olacak. Benim başvurduğum blogspot adresim bu adreste var girip bakabilirsiniz. Sadece 3 özgün ve kısa yazıyla{+ etiketler} görmüş olduğunuz gibi adsense hesabım onaylanmış oldu. İnşallah sizlerde bu dediğim şekilde aylardır belki de yıllardır özlemini çektiğiniz adsense hesabına ulaşmış olursunuz 🙂 Şimdiden kolay gelsin hepinize ..

  Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kuş Parmağım Acıyor Anne !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

  Yorumlar ;

  Ortak Meraklar
  15 Eylül 2010 - 15:46:15

  benim 3 sene oldu adsense 🙂 o zamanlar hemen kabul ediyorlardı

  gokhans
  15 Eylül 2010 - 18:54:34

  Garanti bir sistem değil Enes ciğim.

  Sen 1 günde onaylatmışsın ancak bunu burda 500 kişi denese 500 gün onay bekleme durumuda olabilir. Tabi fakirin ekmeği umuttur denemek lazım her yöntemi ancak kimse garanti olarak bakmasın asla büyük umutlar bağlamayın, benden size öneri.

  Enes, bu arada "şimdi de konu içinde tıklanmayı bekliyorlar :)" demekte pek uygun değil adsense açısından aynı sidebarda "Şimdi Reklamlar :)" yazıldığı gibi. Adsense botları bu tip şeylere çok duyarlıdır uyarayım.

  Tekrardan hayırlı olsun..

  Enes İLHAN
  15 Eylül 2010 - 19:08:27

  @gokhans
  Bilmiyorum gökhan ama benim tek başarılı olduğum yöntem bu. Diğer önerilerini gözden geçireceğim, teşekkür ederim..

  Ahmet Oğuz
  15 Eylül 2010 - 19:24:57

  Hayırlı olsun.Bi aralar bizim arkadaşlar da bi yöntem deneyip başarılı olmuşlardı.

  Navio
  15 Eylül 2010 - 20:32:39

  Enes 🙂 bir çok kişi bu şekilde para kazaniyor "1günde adsense" karşiliğinda 5$ gibi bir üçret aliyorlar kizcaklar biraz sana 🙂

  Enes İLHAN
  15 Eylül 2010 - 21:33:12

  @Navio
  Biliyorum navio bu riski sizler için alıyorum zaten 🙂

  Harun TURAN
  16 Eylül 2010 - 09:06:14

  Ben bu şekilde onaylanan bir hesaptan kazanılan paranın daimi olacağına inanmıyorum açıkçası. Eğer Adsense tarafından onaylanmıyorsanız zaten bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur ve bu hataları yapmaya da büyük ihtimalle devam edersiniz. Bildiğiniz gibi, Adsense çok detaya iniyor yayıncılarının özelliklerinde. Bu nedenle kısa sürede büyük uğraşlar verip aldığınız hesabı banlatabilirsiniz. Eğer Adsense tarafından onaylanmıyorsanız Hepsiburada gibi kolayca onaylayan sitelere başvurabilirsiniz. Tabi bu benim şahsi görüşüm, dikkate alıp almamak tamamen size kalmış. Kolay gelsin.

  Anonymous
  16 Eylül 2010 - 09:30:12

  Bunları herkes anlatıyor ama siz de ekliyorsunuz aynı şeyleri.Özellikle internet spam blogların cirit atmasının sebebi siz ve sizin gibilerdir kusura bakmayın.

  Özcan
  16 Eylül 2010 - 11:33:01

  Erdi benim doublenet.tr.gg hiç uğraşmadım Google Adsesse 2 hatfa sonra aldı ama hepsiburada.com reklamlarını bir türlü alamadım.Bu arada bana biraz takipçi gönderirseniz sevinirim.

  Enes İLHAN
  16 Eylül 2010 - 20:25:36

  @Adsız
  Bunları herkes anlattığına göre bir bildikleri vardır kesinlikle. Siz bu yöntemi denemeye cürret bile etmeden bizi spam blogcu olarak itham ediyorsunuz. Bu durumda ne denilebilir bilmiyorum ama emin olun bu illegal bir yöntem değil aksine adsense reklamlarını almanın en kolay ve en etkili yöntemidir bana göre.

  Enes İLHAN
  16 Eylül 2010 - 20:33:11

  @Harun TURAN
  Yok Haruncum böyle bir hesap almak kesinlikle illegal bir yöntem değil ve kazanılan para da normal açılan adsense hesabından hiç ama hiç farkı yok. İnsanlar bu anlattıklarımı yanlış anladı galiba böyle anlatınca sanki korsan almış gibi göründük hesabı. Ama kesinlikle böyle bir şey değil bu anlattıklarım. Ayrıca harun değerli yorumun için de teşekkür ederim.

  Elektronikotin
  17 Eylül 2010 - 00:57:30

  Teşekkürler Enes.Sen adsızlara kafayı takma. 🙂 Özgün yazılarına devam et.Verdiğin adreste güzelhostu görünce aklıma bir soru geldi:
  Alt domaini hosta nasıl yönlendirdin?

  Arslan
  17 Eylül 2010 - 21:40:58

  Hemen deniyorum. Bakalım onaylanacak mı 🙂

  Eski hesabı mail atarak kapattırmıştım. Nasıl bir zeka ise 🙂

  beşparasız
  27 Eylül 2010 - 10:20:32

  Ben adsenseyi hala çözemedim.İlk başvurumuzu 2 yıl sonra kabul etmişti.Geçen gün tekrar deneyeyim dedim (aslında ihtiyacım yoktu)ertesi gün kabul maili geldi bana.Hatta o adresle daha önce başvuru yapmıştım ve birsürü mazeretle geri çevirmişti.Hemde Hiç ekleme çıkarma yapmadan bilgileri tekrar gönderdim.Tabi Enesin yazdıklarınıda dikkate alın.Heryolu deneyin:)Birşeyide hala anlamış değilim.Bu milletin babasının parasınımı alacaklarki edsense hakkında ipucu vermeye korkuyorlar.Herkes hakettiğini alır sonuçta.Öyle veya böyle herkes bir çaba sarf ediyor bence karşılığınıda hak ediyor.Konu çalanlar hariç tabiki.

  Faruk
  17 Ekim 2010 - 07:15:03

  Ben 5 saatte onaylatıyorum Adsense'yi ve şuanda 3 tane adsense hesabım var.Acaba bana mı torpil geçiyorlar 🙂

  Para Kazan
  24 Ekim 2010 - 19:29:40

  Hesabım 3 ayda onaylanmıştı.Fakat internette milyonlarca site var.Başvuran kişilerde bir hayli fazla.Böyle olunca onaylanması uzun sürüyor.Fakat iyi bir siteniz varsa tahminim daha çabuk onaylanacaktır.Alexa ile google arasında iyi bir ilşki var.Sitenizin içeriği özgün ise,ziyaretçiler uzun zman geçiriyorsa ve tekil hitiniz fazla ise,diğer sitelere nazaran hesabınız daha çabuk onaylanır.

  Gabriel
  26 Ekim 2010 - 11:18:44

  tşkler şuan deniyorum bakalım olacakmı

  Abdullah Koçaş
  3 Ocak 2011 - 11:39:39

  tamam anladımda neden senin blogta google reklamı yo 🙂

  Enes İLHAN
  3 Ocak 2011 - 15:51:18

  @Abdullah Koçaş,
  Çünkü artık google reklamları eskisi gibi içerikle alakalı reklamları göstermiyor bende bu yüzden kaldırdım 😉

  WebDelen.Net
  29 Ekim 2011 - 10:16:03

  Artık .blogspot.com ları kabul etmiyorlar! Bu yüzden Google apps e geçtim ama halen kabul etmiyorlar.Sebebinide anlamadım! Arkadaşlar bi siteye göz atsanızda eksik varsa söyleseniz,bende düzeltip tekrardan başvursam..

  http://www.webdelen.net 

  28 Kasım 2011 - 20:42:21

  nerdeyse yıl olucak ama kabul etmiyolar 😀

  Hasan
  6 Nisan 2012 - 20:00:05

  Şu adsensi bi ben alamadım nasıl alınıyor fazla olan varsa verebilir :))

  100bestgames.org
  11 Mart 2013 - 13:49:28

  Ben kendi yöntemimi mi yazıyorum. Bu iki onaylı işlem çıkalı biraz zorlaştı. Bu yakın zamanda aldım. 2. onayı geçtim ve 2 adet adsense hesap aldım. wp blog teması yükleyin. İçerik kopya veya özgün olabilir ama telif içermesin bir resim ve açıklayıcı bir yazı bu kadar. 25 adet olabilir. bir hafta gibi bir sürede onay gelir. tek reklam eklerseniz boş sayfaya reklam kodu eklemeyin. Yinede alamayan varsa ulaşabilir bana eğer admin izin verirse mail adresimi eklemek istiyorum. He bedava verir miyim veremem çok emek harcadım ve öyle aldım çok yöntem deneyerek sonunda bunu tutturdum. İşte mail adresim msn değildir gmail sadece mail atınız 0cizmekistemek@gmail.com adminin makalesi içinde ayrıca teşekkür ederim

  Ali
  20 Mayıs 2015 - 12:08:47

  hemşerim benim başarılar dilerim.

  Çağatay
  27 Şubat 2016 - 10:51:30

  http://www.guncellfsmodlari.blogspot.com Blogunuz Şu an adsense için uygun değil diyor ayrıca 6 ay süresi her ülke de yok bizim ülkemizde serbest 30 yazı var benim arkadaş 6 günde aldı nasıl aldın diye soruyorum meslek sırrı diyor yani kısacası 6 ayla felan alakası yok

  22 Aralık 2016 - 01:01:31

  Ya ben adsenseye yanlış mail adresmi girmisim bi trl düzeltemiyorumki baş vurayım.bloggerden aç diyo aciyorum mail gönderiyo ee dogal olatak hatalı adres olunca mailde gelmio sinir oldum iice.napmam lazim ben varmı ?
  http://esilammm.blogspot.com.tr

  15 Şubat 2017 - 00:24:21

  Benimde 4 ay oldu hala yetersiz içerik uyarısı alıyorum bu adsense’den. Nasıl kuralları var bunların bir çözemedim. Sitede 250 tane makale var, wordpress teması kullanıyorum ama kabul etmiyor. Harbi sadece bize mi uyguluyor bu kuralları özellikle mi seçiyor?