Yurt Günleri ve Üniversite

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Yaklaşık 19 günün ardından herkese selam olsun okurlarım.. Daha önceki yazılarımda üniversiteye gideceğim ile ilgili ipucu vermiştim. Şimdi de tahmin ettiğiniz veya bildiğiniz üzere artık bende bir üniversiteli oldum 🙂 Üniversiteli olmak bir marifet değil de yine ayrı bir havası oluyor 😛 Ama önemli olan buraya nasıl geldiğim değil buradan nasıl mezun olacağımdır.. Allah’ın izniyle en iyi şekilde bitirmek istiyorum bölümüm olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı‘nı. Birde devlet baba sağolsun yurdu da üniversitenin içinde yapmış 200 metre yürüdükten sonra üni.ye gidebiliyorsunuz. Yurdu hiç bu kadar iyi beklemiyordum ama çok şükür Türkiye‘nin sayılı yerlerinden birine gelmişim. İlk başlarda yemeğe felan çok param gidiyordu ama sonradan Başbakanımız sağolsun yemek fişlerimizi de gönderdi aylık 120 TL değerinde.. Şimdi sadece öğle yemeğine param gidiyor birde akşam yemekleri çok pahalı oluyor o yüzden hergün minimum cebimden 1,5 veya 2 liram gidiyor verilen fişe rağmen. Ama olsun buna da çok şükür.

Arkadaşlık ortamına da nazar değmesin hepsiyle çok iyi anlaşıyoruz. Sanki yıllardan beri birlikteymişisiz gibi hissediyorum. Artık bu olgunlaştığımızın bir kanıtı mı bilmiyorum ama hepsi birbirinden iyi çok şükür. Oda da 3 kişi kalıyoruz biri hemşerim 🙂 Ve ne güzeldir ki üçümüzde aynı bölümdeyiz 🙂 İlk gün çok zordu benim için. Daha sonra alıştım tabi. İnsan ilk defa evinden ayrı kalınca kendini çok tuhaf hissediyor. Yurtta wireless var ama oda ücretli malesef 🙁 Aylık 12 liraya bilgisayarı bağlıyorlar. Ben laptopumu getirmedim yurda şimdi de çok pişmanım. Arkadaşın netbook‘undan yazıyorum bu yazıyı da. Güvenemeim o yüzden getirmemiştim. Neyse artık kurban bayramında memlekete gidersem getiririm belki.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar vakit bulursam tekrar yazmayı düşünüyorum inşallah. Kendinize iyi bakın, allah’a emanet olun, sağlıcakla…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "1 Günde Adsense Onaylatmak 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 13