Yeni Oyuncağım: Samsung Galaxy Nexus

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

En son aldığım telefonların listesini yaparken okuduğunuz yazı da sanırım beni ciddiye almadınız ! Alın işte yine değiştirdim telefonu iyimi ? Fakat bu sefer ki değiştirme nedenim telefonun gerçekten son zamanlarda baş gösteren sorunları oldu. Gerek zaman zaman kendi kendine program açması, gerekse de zamanla kasılmaların olması beni telefondan soğuttu açıkçası. Sony‘den o kadar memnundumki ta ki bu sorunlar baş gösterene kadar ! Donanımhaber forumlarını hep takip ediyordum. Milletin yaşadığı sorunlar, hangi program tavsiye ediyorlar, ücretli hangi program almışlar vs. felan bunları takip ettiğim bir sayfa vardı yer imlerimde. Bu sayfayı zamanım oldukça sürekli takip ettim. Ha dedim ki İCS güncellemesi gelsin düzelir, ha dedim ki gelsin düzelir ama telefon daha beter oldu ! Sony zaten İCS‘yi tavsiye etmiyormuş. Fakat kullanıcılarda ne hikmetse sürekli ice cream sandwich güncellemesini istiyordu. Dedik ki güncelleme gelirse batarya performansı düzelir, takılmalar düzelir felan ama hepsi hikaye oldu sayın okurlar..

Güncellemeyi yaptıktan sonra telefon daha çok sapıttı. Dedim ki telefonu formatlayayım temiz bir güncellemeyi yeniden kurarak kolları sıvadım. Sonra forumdan bir şeyler öğrenerek FlashTool isimli bir yazılım buldum. Sonra da sony xperia s’e uygun jenerik romları tek tek indirip kurdum. Kiminde wireless problemi çıktı romların, kimisinde de fm radyo problemi baş gösterdi. Telefonu adeta flash manyağı yaptım. 10 defa rahat flashladım neredeyse. Ama hiçbirinde tatmin olamadım. Anladım ki telefon böyle olmayacak bende hemen gittim telefonu takas etmeye. Telefonun daha taksitlerini ödüyorum. Az kaldı ama sonuçta ödüyorum. Her neyse esas telefonu terfi etmemdeki en önemli etken xperia s‘in çizdiğim ekranı oldu ! Evet yanlış duymadınız çizdim ekranı resmen !

Bir gün benim en samimi dostum,kardeşim dediğim adamla aynı odada oturuyoruz. Dedim ki hacı bunların ekranı çok korunaklı oluyor. O arkadaşımda da benim eski yadigar Nokia C7 var. Neyse iki telefonu elime aldım. Birde güzel bir çay demlemiştik ve oturup çay içiyorduk. Dedim işte buna bunların ekranı çok sağlam. Şimdi bu çay kaşığıyla vursam hiçbir şey olmaz felan diye atıp durdum. Hay o kelimeyi diyen ağzıma tüküreyim ! Demez olaydım onları.. Neyse elime aldım çay kaşığını vuruyorum ekrana, vuruyorum ekrana. Hacı ama nasıl vuruyorum acımasızca. Hayvan gibi ortasına ortasına kaşığın kenarıyla vurup durdum. Sonra da sonuca bakmak için bir güzel ekrana tükürdük üstümüze sildik. Sonra baktık ki C7‘de hiçbir şey yok benim telefon ise çizilmiş!

İlk başta belli etmedim ama içim nasıl cızz etti anlatamam arkadaşlar. Çizdiğim yer dikkatli bakmadıkça belli olmuyordu fakat o kurt içime bir kere düşmüştü. Benimde şöyle kötü bir huyum vardır: “Birşey içime sinmezse isterse altından kaplama olsun onu kabul edip hazmedemem.” İşte çok dikkatli bakmayınca belli olmaya sorun diğer sorunlarla birleştirince dedim ki ben bunu kesinlikle değiştirmeliyim. Çılgına döndüren şarj performansı(Diğer günü zor ediyordum), çizilen ekran(dikkatli bakılmadıkça görünmeyen), aşırı ısınma, son zamanlarda artan kasılma ve takılmalar beni artık değiştirmenin zamanı geldiğini fazlasıyla hissettirmişti.

Derken sonradan fark ettiğim doğum günüme denk gelen günde gidip telefonu takas ettim galaxy nexus’la. Uykuları kaçırmıştım o günler. Sanırım ramazan’ın son günleriydi. Kalktım gittim işte telefoncuya. 300 lira üstüne fark vererek nexus’u aldım. Sıfır bir telefonu almak her zaman içimi rahatlatır fakat şunu anladım ki bundan sonra sıfır bir telefonu bütün parasını vererek almayacağım. Yani bundan sonra takas işine gireceğim. Bu yöntemle telefonunuz hem daha çok para ediyor hemde sürekli güncel telefon kullanabiliyorsunuz. Ben bunu daha önce neden yapmamışım diye sormadan edemiyorum kaç gündür. Telefon gerçekten çok hoş. Bir sonraki yazımda xperia s deneyimlerimi googletarafından samsung’a ürettirilen galaxy nexus deneyimleriyle kıyas edeceğim. Bu şekilde iki telefonun artısı ve eksisini öğrenmiş olacaksınız inşallah. Bir sonraki yazı da görüşmek üzere hoşçakalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bugüne Kadar Aldığım Telefonlar" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 18