Yeni Aldığım Laptop:Siemens Amilo Li 3710

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Epeydir biriktirmiş olduğum parama dün gidip bir tane laptop aldım. İnternette baya laptop araştırdım fiyatlar gerçekten çok ucuzlamış ama ben bunu internet üzerinden almadım. Tanıdığımız bir bilgisayarcıdan gidip aldım bizzat kendi başıma. Fiyatı piyasa şartlarından çok az üstünde olsa da içime değdi gerçekten. Makina canavar gibi maşallah 🙂 En ufak yavaşlama,takılma veya kasma gibi bir problemi olmuyor. Yaz sıcaklarında biraz ısınıyor ve ısınma dizlerime de acı bir his olarak geri dönüyor malesef 🙂

Bulunduğumuz konum itibariyle şu an ki sıcaklığını gayet normal buluyorum. Çünkü oda sıcaklığımız bile alşamları 33 derecenin üstünde. Gündüzüde varın siz hesap edin artık 🙂 Bu makinayı 1100 TL‘ye aldım. Fiyatı özelliklerine göre gayet iyi bence. Artık bu laptoptan bloglayacağım inşallah,hayırlısı,iyi ki, tabi ki 🙂 Çok heyecanlıyım bana da hak verin ama yani 🙂  İsterseniz birde siz bakın özelliklerine. İşte bu laptopun özellikleri:

Marka: Fujitsu Siemens
Seri: AMILO
Çip Seti: Intel
İşlemci: T4200
İşlemci Cache: 1 MB L2 cache
İşlemci FSB: 800 Mhz
İşlemci Hızı: 2 Ghz
İşlemci Platformu: Intel Core Duo
Ekran Boyutu: 16 inc
Ekran Kartı: Paylaşımlı
Ekran Kartı Hafızası: Paylaşımlı
Max Ekran Çözünürlüğü: 1366 x 768
Ram Tipi: DDR2
Sistem Belleği: 3 GB: 3072MB 677MHz
Sabit Disk Kapasitesi: 250 GB 5400RPM 8MB
Optik Sürücü: DVD Dual Yazıcı
Klavye: TR/Q
Kablosuz İletişim: Wireless 802.11b/g
Bluetooth Özelliği: Yok
USB: 3 Adet
10/100 Ethernet: Var
İşletim Sistemi: MS Vista Home Basic
Webcam: Var
Yüz Tanıma: Yok
Kart Okuyucu: Var
Ağırlık: 2.67 kg
Pil: 6 Hücreli
Garanti Süresi: 24 ay

Şimdi de birkaç resim ekleyelim bu aletin:


Resimlerde bu şekilde arkadaşlar. Sizce özellikler fiyata göre iyi mi ? Ya da hoşunuza gitmeyen bir özellik veyahut “Şu da olsa daha iyi olurdu” dediğiniz bir şey varmı arkadaşlar ? Eğer varsa bu şekilde öneriniz veya bu ürünle karşılaştırabileceğim özellikte bir laptop varsa yorum kısmında belirtirseniz sevinirim. İnşallah hayırlı olur bu laptop. Aklıma gelmişken şunu da söyleyeyim:
Param yetmedi bu laptopun çantasını bile alamadım ama aramızda kalsın tamam mı 🙂
Ve bu laptopu da üniversiteye gideceğim için aldım evde keyif yapmak için değil. Pazartesi tercih yaptım bakalım neresi gelecek sayın okurlar ? Her şeyin hayırlısı diyorum ve yazıyı burada sonlandırıyorum. Herkese iyi günler dilerim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İnsanın Sağlığı Gibisi Yokmuş!" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 15