Yasaklardan Sonra Herkese Merhaba

Değerli okurlar siteye ne zamandır yazı giremedik bunun için kusura bakmayın lütfen. Bizim elimizde olan bir sorun değil ve takip edenlerin bileceği gibi yine Blogger İP adreslerine yapılan engelleme sonucu blog uzun bir süre kapalı kaldı. Bu uzun süre zarfında ne yaptıklarımı anlatmayacağım tabi. Anlatmaya kalkarsam sayfalar sürer ve bu da sizin gözleriniz için hiç iyi olmaz 🙂 Aslında bu yazıyı bir nevi ölmedim buradayım şeklinde de algılayabilirsiniz 😛
Efendim sınav derken vize derken epeyce boşladık burayı. Zaten ip’ler engellenmeden önce de açıkçası pek yazasım yoktu. Çünkü sınavlar çok canımı sıkıyordu. Bu yüzden ağırlığı sınava verince blogu doğal olarak boşlamak zorunda kaldım, özür dilerim 🙁 Haa bu arada artık yurdumuzun rezil internetinden kurtulup Vodafone Vodem aldım. Aşağıyada resmini koyayım hemen :

vodem

Aylık 33 liraya vergilerle dahil bu modemi aldım. Hızı felan gerçekten tatmin edici. Hatta bir ara dosya indirirken 635 kb/sn ile indirdiğimi de söylemeden geçemeyeceğim. Almak isterseniz tavsiye ederim ve çekim gücü de gerçekten Turkcell kadar kaliteli. Tabi ki 3 ay taahhütlü aldım. 3 ay’ın üstündeki taahhütlere asla sıcak bakmıyorum bakmam da. Öde öde bitmez onlar. Bu modem şimdilik işimi görüyor. 4 GB‘da bu ay fazla fazla dosya indirmeme rağmen yetti ama artmadı tabi 😀 

Neyse efendim şimdilik bu kadar. İlerleyen zamanlarda tekrar sizinle görüşmek üzere. Bu yazıyı da alel acele yazıyorum gecenin bu saatinde {02:41} Normalde vizelere çalışmam lazımken 🙂  Alel acele yazmamın sebebi de Blogger‘a yeni bir ip bulunmuş 199.71.214.27  Bu da yasaklanmadan artık bir yazı yazayım dedim yani 🙂 Neyse efendim hoşçaalın, selametle ..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Tıkanıp Kaldığında Hayat ..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

12 yorum

 1. Gökhan   •  

  Geçmiş olsun. Bence kendine özel bir hosting almalısın. Bir yere bağlı kaldın mı istemeden de olsa mağdur olabiliyorsun.

 2. Fragman   •  

  Şükür açıldı sonunda. İnşallah bu IP de yasaklanmaz, okadar insanı mağdur etmenin ne anlamı var! Tekrar geçmiş olsun tüm blogseverlere..

 3. ByCakko   •  

  Abi sonunda durum çözüldü ya.Ama bu kadar sürmesini tahmin etmiyordum açıkcası.

 4. CraLBilogcu   •  

  Sorunlar yavaş yavaş düzelecek.Evet gökhan bir yere bağlı kalmamak gerekli ama benim blogumu wpye taşıdım firma 3 gün sonra sonra cpu sorunundan attı beni 🙂 Sonra hostrgor mu ne ona geçtim o kadar parayı öğrenci halime zor karşılarım derken ipler geldi iyi oldu şimdi elimdeki hosta birşeyler yapmayı planlıyorum bakalım 🙂 İnşallah bir daha aynı sorunu yaşamayız.

 5. Enes İLHAN   •  

  @Gökhan,
  Teşekkür ederim gökhan. Kendime ait özel bir hostingim var ama malesef bloggerdan vazgeçemiyorum. Ama biraz daha sürseydi bu yasak belki de wordpress'e ciddi ciddi geçecektim.
  @Fragman,
  İnşallah dediğiniz gibi olur, bizimde tek temennimiz bu.
  @ByCakko,
  Valla bizde tahmin etmiyorduk. O kadar uzun sürdü ki artık blog yazdığımdan şüphe etmeye başladım.
  @CralBilogcu,
  Hit konusunda firma haklı bence cral 🙂 O kadar hiti hangi server kaldırır 😛

 6. Halis Elciman   •  

  Tüm blogger camiasına geçmiş olsun diyelim 🙂

 7. Enes İLHAN   •  

  Eyvallah halis.

 8. !ツ-ㄨ™Nette-Bilgi™ ㄨ-ツ!   •  

  kardeş yine blogger yasaklanmış doğal olarak benim bloğumdaki resimler bloggerde yüklü olduğu için site berbat bir şekilde gözüküyor senden ricam senin bloğunda olduğu gibi resimleri ve js dosyaları yükleyebileceğimiz bir yol anlatırmısın bu arada bloğunu takip ediyorum çok ii bir siten var

 9. Enes İLHAN   •  

  @!ツ-ㄨ™Nette-Bilgi™ ㄨ-ツ!,
  Kardeş yıllık 10 liraya ucuz ve kaliteli host veren firmalar var. Öncelikle buradan hostunu al dosyalarını atarsın içine bende öyle yapıyorum zaten. Bu arada bende teşekkür ederim ilgin için.

 10. !ツ-ㄨ™Nette-Bilgi™ ㄨ-ツ!   •  

  sen hangi hostu öneriyorsun kardeş

 11. Enes İLHAN   •  

  Ucuz etin yahnisi.. misali olsun istemiyorum aslında. Ama karınca hosting'den yıllık en fazla 30 liraya alabilirsin. Fiyatlarını şu an bilmiyorum ama güzel servis veriyorlar ben hiçbir sıkıntı yaşamadım yani.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.