Yaşadığın Yerde Bir Blogcunun Olmamasının Verdiği Üzüntü !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Yine bir “Blog” konulu yazı ile başlıyorum.Şimdilerde aklıma takılan bir sorun oldu bu konu.Aslında daha önce de bu konuyu düşündüm ama o zaman bu kadar hayalperest yaklaşmamıştım doğrusu ! Konu ise şu: ‘ Yaşadığım yerde neden bir blogcunun olmaması !  ‘ Hiç düşündünüz mü ? Okul çıkışında, gezmeye çıktığınızda, arkadaşlarla buluştuktan sonra vs. İnternet Cafe’ye bir FİFA serisi değilde blog için gittiğinizi ?  Herkes FİFA ya da diğer oyunları oynuyor ve bir şekilde vakit geçiriyor zaten ama hiç bugüne kadar ” Ahmet,mehmet vs. ‘ Gel şu bloga bir el atalım ‘ diyebilen oldu mu ? Belki olmuştur fakat ben bu gibi haberleri hiç duymadım.

Hayalimdeki derin düşünce ise şu:  Mesela bir blogcu İstanbul’da,evinde ve kişisel bilgisayarında blogluyor.Aynı semtte diğer blogcu ise diğer arkadaşın İstanbul’da ve üstelik aynı semtte oturduğunu biliyor ve yanına ziyarete gidiyor.Kısa bir tanışma evresinden sonra o arkadaş diğerine nasıl blogladığını,hangi blog alt yapısını kullandığını sorsa ve ikisinden biri diğerinin evinde bu dediklerimi yapsa fena mı olur ?

Bana göre bu fikir iyi olur.Diyelim ben Blogger alt yapısını kullanıyorum yaşadığım yerdeki diğer blogcu arkadaşımda WordPress alt yapısını kullanıyor. Ben ona wordpress sisteminin nasıl işlediğine dair genel bilgileri alırım ve eğer arkadaşım da isterse bende ona blogger sistemini ayrıntılı bir şekilde seve seve anlatırdım. Anlatırdım diyorum çünkü henüz kimseye anlatamıyorum 🙂

Bu dediklerim Blog yazarları toplantısıyla aslında benzerlik gösteriyor fakat Blog yazarları toplantısında takip ettiğim kadarıyla belli bir günde bir yerde toplanılıp Blog konusuna değiniliyor.Ama benim dediğim olay ise sadece iki kişilik 🙂  Tabi sayı artabilir ama o zaman da Blog Yazarları toplantısından farklı olmaz 😉

Belki biraz karışık oldu ama ben tamamen hayalimdeki olabilecek bir yazıyı yazdım bugün. 2.paragraf  kilit kısım.Burayı dikkatlice okursanız dediğimi anlarsınız.Sanki olmayacak bir şey yazdım.Ya da çok hayalci davranmaya başladım ne dersiniz ? Olayı yine Blogger-Wordpress’e bağladım ya Allah beni ne yapmasın 😀 

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Büyüdümde Noldum,Gördün mü Bak "19" Oldum!" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 7