Çarşamba, Mart 21

Yarın İlk İş Günüm

1 sene evde sabırla beklemenin ardından yarın işe gireceğim için gerçekten çok mutlu ve çok heyecanlıyım. Çok havalı bir meslek olmayabilir fakat artık expertiz olma yolunda elimden ne geliyorsa yapmaya başlayacağım. Maaşı asgari maaş, sigorta, yemek felan işte. Normal türkiye’deki klasik iş şartları burada da mevcut. Aynı okulda mezun olduğum arkadaşım vesilesi ile girdim işe. Babasının tanıdığıymış iş yerinin patronu. Bana bundan önce de söylemişti ama o zaman ben yapamam felan demiştim.

Artık bu yazı evde geçirmek istemiyorum. Bundan ziyade çevrenin bana bakış açısı hiç iyi değil. Herkes sanıyor ki iş var da enes gitmiyor ! Herkes evde akşama kadar yiyip, içip yattığımı düşünüyor olsa gerek. Halbuki şimdiye kadar yapabileceğim her türlü işe başvurdum. Yüz yüze bizzat görüştüğüm yerler oldu ama kahretsin türkiye’de yaşıyoruz !

İşin kısası artık çok şükür bir mesleğim olacak. Emlak expertiz‘i desek daha doğru olur herhalde. Kısaca değer biçme, şu ev ne kadar eder, şu tarla kaç dönüm, ya da kaç metre kare vs. vs. işte. Rapor yazıyor olacağım sürekli. Tabi ki işi de sağolsun arkadaşım öğretecek. Sanırım ilk 1 hafta işi öğrenmek ve kavramakla geçecek. Daha sonra yavaş yavaş bende rapor yazarım herhalde.

İnşallah rabbim herkesin gönlüne göre verir. Herkes bir iş sahibi olur iyi veya kötü. Bu arada servisle gidiş-dönüş yapacağım. İş antep merkezde olduğu için kalacak bir yerim olduğu söylenemez. Bu yüzden bende servis tuttum. Biraz yorucu gibi görünebilir ama başka çarem olmadığı için servis tuttum. Bundan sonra yazı sıklığında biraz düşüş olabilir doğal olarak ama ben yazmaya gerek gördüğüm her yazımı yine paylaşmaya gayret göstereceğim. Haydi selametle..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kişisel Blog Öldü !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

28 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.