Yapacağım ama Olmuyor ..

Finallerimin bittiğini sizlere duyuramadım ama finallerim tahminde edebileceğiniz üzere geçen cuma günü bitmişti arkadaşlar. Nasıl geçtiğini merak ediyorsanız iyi geçti şükür korkulacak bir durum yok gibi. Ama sadece gibi ! Şüpheli olarak gördüğüm 3 ders var. Onlarda öğrencisini notla tehdit eden cinsten hocalar. Bilirsiniz işte klasik Türk vatandaşı korkutma yöntemlerinden. Bilirsiniz bilirsiniz ama gerçekten o okuldan mezun olmayı hak eden öğrencilerin sırf bir gıcıklık nedeniyle kaderleriyle oynandığınıda tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu gıcıklığın illa sizden kaynaklanması da gerekmiyor ayrıca..

Hocanın şöyle suratınıza bir bakması bile gıcıklık sebeplerinden görülen ülkemizde okumak her ne kadar kolay olsa da bir o kadar da zor bence. Eğitim şart diyen Cem Yılmaz boşuna dememiş bence. Eğitim her yerde şart. Çöpçü bile olsam bunun eğitimini almak isterim. Basit gibi görülebilir olay ama çok ince detaylar farkı belirler her zaman, bu böyledir ve böyle de olmalıdır. Her neyse fasa fisolardan çıkalım da esas konuya gelelim. WordPress’e geçtiğimden beri bir türlü o eski havamı yakalayarak yazamıyorum. Böyle bir soğukluk, bir burukluk var gibi. Sanki wordpress beni istemiyor ya da ben ona gereken özeni gösteremiyorum. Sebebin ne olduğunu çözemesem de bildiğim tek şey var ya ben bu wordpress’i güdeceğim ya da defolup Blogger‘a gideceğim..

Elimden geleni yaptığımı sanmıyorum. Gayret ediyorum ama yetersiz biliyorum. Kullandığım tema da aslında en büyük etken. Ne bileyim ben mi beğenemiyorum yoksa hakikaten kötü mü ama alışamadım gitti yahu. Birçok kişi bu temayı beğendiğini söylüyor. Hatta iletişim bölümünden de tema ile alâkalı mailler alıyorum beğenildiğine dair. Ama yok işte insanın içine sinmesi lazım. Aslında içime siniyor sinmiyor değil fakat gereksiz çok kod ve eklenti var. Hâl böyle olunca yazma şevkim de kalmıyor. Database allah’a emanet zaten yazmasamda kendi rızkını çıkarıyor tek başına.. CSS kodlarını kendim oluşturmadığım için çok kalabalık var.

Bir gün kullanırım diye kaldırmadığım kodlar şu an başımı ağrıtıyor. Yani sinek küçük de olsa mide bulandırıyor arkadaşlar. Bende şu anda tema yapma girişimlerindeyim. Temayı sıfırdan yapmak çok isterim ama henüz öyle bir yeteneğim yok. Ya da vardır belki ama ben göremedim. Kim istemez sıfırdan kendi temasını yapmayı ? Bende istiyorum ama bu şu an mümkün gözükmüyor. Ben bizim Türkler’in en iyi yaptığı şey olan modifiye ile uğraşıyorum şu an 😀 Düzenleme konusunda kendime güvenim tamdır bak. Yaptım mı en iyisini yapmak için uğraşırım her zaman. Şimdi de o en iyi yaptığım şeylerden birisi üzerinde uğraşıyorum. Düzenlediğim tema güzel ve sade bir tema. Yani tam benlik. Bakalım temayı bitirip aktif ettiğimde sizler de beğenecek misiniz ?

1 hafta süre ayırdım bu temayı yapmak için. Bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya. Bir yandan notların açıklanmasını heyecanla beklerken bir yandan da tema ile uğraşıyorum. Evde olmak ne kadar güzel anlatamam 🙂 Bu yüzdendir ki yazılar sıklaşacak inşallah. Sağlıacakla kalın, yeni tema çoook soonnn..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "WMaracı'ndan 10 Kişiye WordPress Kitabı !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

3 yorum

 1. kralizasyon   •  

  Enes abi biliyorsun bende geçenlerde WordPress’e geçtim ısınamadım ve Blogger’a geri döndüm. 

  WordPress’ten Blogger’a geri dönmemin en büyük sebebi kendime ait bir temanın olmayışıdır. Herkesin kullandığı ve ücretsiz olarak dağıtılan temalar pek bana göre değil, ben farklı olmayı severim 😀

  WordPress’te birkaç tema editlemeye çalıştım ama yapamadım. Galiba sorun bende. Alışmışım bir kere Blogger’a WordPress falan kafaya girmiyor artık. 

  Bende sırf temamı özlediğim için Blogger’a döndüm. Bence çok iyi yaptım 🙂 

 2. aTOMKARINCa   •  

  Enes çözümünü bulursan bana da söyle. 😀 Ayrıca teman gayet güzel 😛

 3. Enes İLHAN   •  

  @kralizasyon Biliyorum ahmet tekrar Blogger’a geçtiğini. Kendine göre en iyi seçim oydu zaten. Tercih meselesi bana göre. İnşallah istediğin yerlere en kısa sürede ulaşırsın kardeşim.
  @aTOMKARINCa Çözümünü henüz bulmuş değilim rıza ama yeni tema üzerinde çalışmalarımı sıklaştırdım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.