Yakınlarınız Sizin Blogunuzu Biliyorsa Vay Halinize ..!

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

1 senedir taslaklarım arasında olan bir yazıyı ve hissetmekte olduğum rahatsızlığımı ancak bugün gün yüzüne çıkarabildim. Rahatsızlığım hiç gitmedi aksine arttı fakat ben bunu yazacak zamanı bir türlü bulamadım. Ailem, akrabalarım, yakın dostlarım ve arkadaşlarıma dahi söylemeye utandığım bir rahatsızlığım var benim.. Düşünsenize yakınlarınız haricinde tanımadığınız onca kişi sizin sitenize giriyor, yorum yapıyor ve siz bundan belirli ölçüde haz alırken sizin en yakınlarınız girdiğinde veya duyduğunda “Aaa enes senin siten mi vardı ? Para kazanıyor musun ? Ne kadar kazanıyorsun hacı ? Bana da açak mı ? ” gibisinden saçma sapan görüş bildiriyorlar.

Ben henüz olayın şokunu atlatamamışken siz bana yukarıda yazdıklarımın ilki hariç saçma sapan soru bombardımanına tutuyorsunuz.. Ee be kardeşim açtık ama sırf sen bu soruları sormayasın, beni sıkıntıya sokmayasın diye ben sitemi ele-güne karşı saklamaktan bi-çare düşüyorum ! İşte biliyorum ki ben sitem var dediğimde sen bana bu soruları sormadan edemeyeceksin ! Biliyorum insanın sitesi olması güzel bir olay fakat her şeyin bir usulü bir yordamı var dimi ama ? Hah işte bu dediğimi ben söylüyor, ben dinliyorum.

Peki neden bu rahatsızlık ?

Birisi öğrenmesin diye verdiğim çaba bazen abartı oluyor. Ama ben rahatsızlık duyuyorum işte. Şöyle örnek vereyim ben size: ‘Mesela en yakın arkadaşınızla içlidışlısınız ve yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyor. Herşey iyi güzelken bu arkadaşınız bir şekilde sizin blogunuzu veya sitenizi öğreniyor ve yazılarınızı okumaya başlıyor.’

Dana’nın kuyruğu da burada kopuyor !

İşte o sizi tanıyan en samimi arkadaşınız veyahut yakınınız sizin blogda sergilediğiniz davranış ve yazım üslubunuzla gerçekteki arasında bir karmaşada kalıyor. İşte bu nokta beni bitiren nokta. Ben blogda yazdığımla gerçekteki davranışlarımda bir değişiklik gösteriyorsam bu sanalda ziyaretçilerime verdiğim değerden kaynaklanıyor, buna emin olun. Ben gerçekteki gibi davransam ve yazı dilimi gerçekteki gibi uyarlasam eminim beni takipten vazgeçecek bir sürü insan sayabilirim. Bazı davranışlar takdir edilirken bazı davranışlar ise taklit edilir ! İşte ben takdir edilenlerden olmak istedim hayatım boyunca. Kim istemez ki takdir edilmeyi ? Biriniz bana söylesin hadi .. Takdir görmek, beğeni toplamak egoları tatmin ettiğinden güzel bir duygudur fakat fazlası sizi takdir görmekten çok aşağılık olarak görülmesiyle yer değiştirebilir ! Bir anda neye uğradığınızı anlayamazsınız ! O kadar anlayamazsınız ki ‘ben ne yaptım‘ sorusunu bile kendinize sormaktan aciz bir şekilde zavallı durumuna düşersiniz. İşte zavallı ve aciz olmaktansa kararı kadar ego ile yaşamımı sürdürmeyi devam etmeye yeğlerim.

Bunları yazdın ama sonuç nedir ?

Valla bir sonuca varamayacağım böyle giderse. Ben gizledikçe o açığa çıkacak diye korkuyorum. Ben kendi gerçekteki yaşamamımla blogda yazdığım konular arasında abesle iştigal ediyorsam dediğim gibi bunu sizler için yapıyorum ve üslubumu korumaya çalışıyorum ve eğer bu abesle iştigal devam da etse ben buna razıyım .. Çünkü yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bende içimden gelerek söylemek isterim ama yapamıyorum işte. 2 sene birlikte okuduğum, çok samimi olduğumuz ve çok sevdiğim bir hocama bile okul bitmeye 1 hafta varken söyleyebildim. Samimi bulduğum ve benim görüşlerime değer verecek, benim halimden anlayacak birisine seve seve verebilirim ve sonuna kadar okusun isterim yazdıklarımı. Ama diğer türlü olunca vermeye hep üşeneceğim ve çok zor durumda kalmadıkça kimseye de vermeyeceğim yakın çevremden..

İşte çektiğim bu rahatsızlığı sizlere sunmak istedim. Yaptığım doğru mudur sayın okur yoksa yanlış mı yapıyorum ? Sizin önerilerinize ihtiyacım var gerçekten.
Herkese bol güneşli günler değil de ferah bir hava olmasını temenni ederim 🙂 Bir başka yazı da görüşmek üzere.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yazacak Şeylerim Var Aslında.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 22