Ver Elini Bana WordPress..!

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Gözüm gibi baktığım, kendimden bir parça saydığım, çok sevdiğim, aşırı değer verdiğim, ‘aşkım, canım, bitanem, hayatım‘ dediğim, 3 yıl 10 ay birlikte olduğum sistemden bugün itibariyle boşanma kararı aldım. Evet bunları söylerken çok ciddiyim şakam yok valla.
Neden wordpress’e geçiyorsun diye soracak olursanız {e bi zahmet sorun} bi sürü sebep sayabilirim aslında. Gerek kolaylığı(blogger’dan daha kolay olamaz ama oda kolay gibi) , gerek eklentiler, gerek hızı, gerekse de özgürlüğü açısından sanırım artık wordpress’de bloglayacağım.. Tabi benim için en büyük etken eklentiler ve sayfa açılış hızı olacak heralde.

Blogger’da bir eklentiyi kullanmak oldukça zahmetli biliyorsunuz. WordPress’de ise bu durum çok farklı. Eklentiyi yükleyip etkinleştirmek o eklentinin çalışması için yeterli. Blogger’da ise bir sürü kod kalabalığının yanında sayfa açılış hızına etkisi büyük dezavantaj benim için. Tabi birde web standartları uyumlarına bakacak olursak wordpress’de hatasız bir kodlama yapabiliyoruz. Blogger’da ise ne kadar uğraşırsanız uğraşın bu hataları sadece en aza indirebilmekle yetiniyorsunuz.

Hacklenme , botnet saldırıları risklerini bilerekten geçmek istiyorum wordpress’e. Ne zaman ki çekilmez hale gelirse belki o zaman tekrardan dönebilirim canım sevgilime.. Kullandığım host wordpress’i kurmaya çok uygun. Eğer sıkıntı olursa belki hosting firmasını değiştirebilirim. WordPress’de sınır yok blogger ise malesef sınırlı. Bu da geçmek için büyük bir etken sayılabilir..

Diyeceklerim şimdilik bu kadar. Dediğim gibi bu sefer kararlıyım. Her ne kadar çok bilmesemde öğrenirim umuduyla geçmeyi düşünüyorum iki-üç haftaya kadar. Bundan sonra blogger ile sorunlarınızı çözemeyebilirim. Bana iletişimden gelen bir sürü soru var, dediğim gibi artık bunları cevaplandıramayabilirim. Ha bu arada şu an ki kullandığım tema olan Konfor v2,5’i wordpress’e geçtikten sonra dağıtacağım, bunun müjdesini vereyim istedim. Gerek dolaylı gerek direk yollarla bu temayı isteyen bir sürü insan var. Gönül rahatlığıyla kurup kullanabilirsiniz.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İlginç Tuhaflıklarım.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

ETİKETLER: ~ ~ ~

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 23