Üstüne Çay Döktüğüm Çilekeş Farem

Üstüne Çay Döktüğüm Çilekeş Farem

3 sene önce üniversite’de okurken laptop’ın faresinin artık yeterli gelmemesiyle birlikte bir fare almak hasıl olmuştu. Gerek site kodlarıyla uğraşmak olsun gerekse de web’de sörf yaparken bilgisayarın kendi faresini kullanmak bildiğiniz zulümdü. Bende ilk defa kablosuz bir fare alma hevesiyle küçücük bir ilçe’nin teknosa’sına gitmiştim.

Neyse beğendim ve 29.90 TL karşılığında kırmızı rengini almıştım. Belki biraz daha araştırsam belki daha ucuz bir şekilde alırdım fakat o an acil bir ihtiyaç olduğu için hemen almam gerekti. Şimdi bu modeli almaya kalksanız bulamazsınız. Ben o kadar aradım yedek olsun diye ama bu model malesef hiçbir yerde yok. Neyse bizim yurttaki arkadaşlar dalga felan geçmeye başladılar. “Kablosuz mu la bu şimdi?” gibisinde hiç görmemiş vari hareketlerle sordular. Bende he he kablosuz diyerek geçiştirmiştim ne günlerdi yahu 🙂

Bunla da kalmadılar bizim sığırlar ve yurdun kantininde deneme yapmışlardı. Tost yapılan yerin rafına fareyi koyup kantinin kapısında bilgisayarda oturan bana “çalışıyor muuuu” diye bağırdı hayvan(afedersiniz) arkadaşım 🙂 Çalıştığını görünce o da şaşırmıştı. Neyse 3 yıldır şarjlı pillerimle kullandığım ve onu artık benimsediğim faremin başına kötü bir olay gelmişti malesef 🙁

Masada çay içerken üstüne döküldü ve çay da doğal olarak şekerli olduğu için dıbık dıbık oldu resmen fare. Ertesi gün baktım tıklanmıyor bile yapışmış 🙂 Bütün umudumu kestim ve aklıma bunu yıkamak geldi nereden estiyse. Gittim bir güzel ılık suyla ovalaya ovalaya yıkadım. Fön makinası ile kurutup yatacağım zaman balkona koydum sabaha kadar kuruması için.

Ertesi gün pili ve taktım ve çalıştı fakat bilgisayarın imleci kendi kendine hareket etti sapıttı. Dedim yine de sana helal olsun ne güzelmiş seni yapan şirket 🙂 Sonra bir daha yıkadım ve kuruttum inanın bu sefer eskisinden daha da iyi çalıştı ve şu an hâla kullanıyorum sayın okur 🙂 Bu farenin bu kadar sağlam olması Logitech firmasına imrenerek bakmama sebep oldu.

Çevre birimleri denince aklıma artık sadece bu marka geliyor. Klavye, mouse, hoparlör de tanıdıklarıma hep bu markayı tavsiye ediyorum. Diyeceğim o ki 30 TL’nin fazlasıyla hakkını veren defalarca yere belirli mesafelerden düşmesine rağmen hâla taş gibi çalışan bu fareyi yapan insanlara verdiğim paralar helal olsun..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Meb'in Verdiği İşe Yaramaz Tabletler!" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 12