Usb Bellek ile Format Atmak

Bu konu ile ilgili internette bir araştırma yapsanız inanın milyonlarca sonuç bulabilirsiniz. Çünkü o kadar popüler bir konu ki bu herkes neredeyse kendi yöntmeini anlatmış. Kimi kodlara dalmış ms-dos ortamında kodları yığarak nasıl usb flash disk’ten format atarız bunu anlatmış. Kimisi usb diskler nasıl boot edilir ve formata nasıl hazır hale getirilir bunu anlatmış. Ben ise bugün tüm bu karmaşıklığa son veren basit bir uygulama ile usb diskiniz üzerinden nasıl format atarsınız bunu anlatmaya çalışacağım.

Resimli anlatımı tercih ettim çünkü adımlar çok basit. Önce bu adresten dediğim basit programı indiriyoruz. Ben .zip olanını tercih ediyorum böylece bilgisayara kurmak gerekmiyor. Öncelikle şunu belirteyim bu işlemleri yapabilmek için usb flash belleğiniz en az 4 GB boyutunda olmalıdır. Sonraki adımları ise resimle şu şekilde göstermeye çalıştım:

Adım 1:

1

Adım 2:

2

Adım 3:

3

Adım 4:

4

Adım 5:

5

Adım 6 ve Son:

6

Programın Türkçe‘ye çevrilişi o kadar berbat yapılmış ki, ingilizce kullansanız daha iyi anlarsınız diyebilirim 🙂 Ama programın basitliği bunun da üstünü örtmeyi başarıyor. Bundan önceki yazımda bu yazının nasıl yapılacağını anlatacağım demiştim ve çok şükür sözümde durdum. Bu işlemle sadece netbook’lara değil tüm bilgisayara bu yöntemle format atmak çok daha kolay ve çok daha hızlı.

Yani elinizde işletim sistemi olan bir DVD olsa bile bu yöntemle daha hızlı format atılıyor. Ben bundan sonra tüm format işlemlerimi bu şekilde yapmaya karar verdim. Programın artık windows 8 desteği de var. Bende zaten windows 8’i bu şekilde kurdum. Aslında en çok netbook’uma format atarken işe yarıyordu ama bundan sonra her işime yarayacak gibi görünüyor. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "En Sevdiğim Css 3 Özellikleri" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  1
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 11