28 Mart 2017: Salı
Gölge

Unutamadığım Filmler {mim}

İnternet Dünyası 8 Şubat 2013 4 1.658  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Yine bir mimle karşınızdayız sayın okur. Bu aralar sıkça mimleniyoruz, blog küre bu kadar mim ile uğraşıyorsa blogların son nefesini verdiğini düşünmeli miyiz acaba ? Yoksa iyimser yaklaşarak “bunlar güzel şeyler, can verir blog küreye” mi demeliyiz bilemedim.. Her neyse sineblog‘un sahibi melek mimlemiş bizi sağolsun.(teşekkürler) Mim’in konusu ise bugüne kadar izlediğimiz filmler arasında unutulamayanları listelemek..

Bugüne kadar çok film seyrettim. Özellikle üniversite’ye gittiğim zamanlar kariyer rekorumu da kırmıştım can sıkıntısıyla geçen günlerde. Beni etkileyen kendine hayran bırakan filmleri buraya yazacağım. O halde hemen başlayayım:

Terminatör Serisi:

Hafızamda inanılmaz etkisi olan küçüklüğümün heyecan dolu dakikalarla kalbimin küt küt ederek takip ettiğim olağan üstü bir başyapıt bana göre ! İlk filmini ben 7-8 yaşlarında izlemiştim dayımla. O kadar heyecanlı ve güzeldi ki anlatamam. Arnold Schwarzenegger o zaman körpe bir delikanlıydı. Tüm terminatör serisini hayranlıkla izlemişimdir.

Esaretin Bedeli:

Bu film nedendir bilinmez ama beni kendine hayran bırakmıştı. Film o kadar güzel ki onun güzelliğini burada sizlere kelimelerle anlatamam. Eğer bu filmi hâla izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ederim.

The İmam:

Eminim birçok kişi izlemiştir. Zamanında çok beğendiğim ve ısrarla 2.filminin neden çıkmadığını anlayamadığım derece de güzel gelmişti. Belki de konusu yüce dinimiz İslam’ı anlatmasından dolayı beni etkilemişti.

Daha Hızlı ve Daha Öfkeli Serileri:

Çok beğendiğim film serilerindendir bu film. İlk serilerini bile hâla izleyebiliyorsam bu adamlar gerçekten bu işi başarmışlar. Bu sene de 6. filmi geliyor Mayıs’ın 24’nde, hazırlanın millet yeni maceraya!

Bunların dışında şu filmleri de çok beğenmiştim:

  • Kelebek Etkisi
  • Son Samuray
  • Jackie Chan’in olduğu tüm filmler
  • İncir Reçeli
  • Apocalypto
  • Müzede Bir Gece
  • Karayip Korsanları
  • Gerçek Efsane
  • Cehennem Melekleri

Daha aslında aklıma gelmeyen o kadar film var ki neyse bu kadar da yeter. Şu sıralar etrafta bir sürü mim varken benim bu yazıyı paslamaya hiç niyetim yok. O yüzden biraz da mızıkçılık yaparak kimseye paslamıyorum 🙂 Hoşçakalın efendim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Oynamaktan Zevk Aldığım Oyunlar {mim}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

4 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir