28 Mart 2017: Salı
Gölge

Ücretsiz Flash Oyunlar

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Tanıtıcı Yazılar 20 Eylül 2011 3 2.400  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

İnternette çevrimiçi oynanabilen farklı türde birçok Flash oyun bulabilirsiniz ve oyun oynamak isteyen binlerce kişi her gün farklı terimlerle aramalar yapmakta; kızlar için oyunlar, araba yarış oyunları, 3d oyunlar gibi… Bu küçük Flash oyunların bazıları o kadar eğlencelidir ki, kendinizi saatlerce oyun oynarken bulabilirsiniz.
Neden Flash Oyunlar?
Ücretsiz Flash oyunlar oynamanın en büyük faydalarından bazıları; beceri düzeylerinin düşük olması, çok uzun süre bağımlılık yapmaması olabilir. Bu nedenlerden dolayı Flash oyunlar daha çok çocukların beğenisi kazanmıştır. Büyük çoğunluğu en fazla 50 aşamadan oluşan bu oyunlar, çok fazla zaman kaybına da sebep olmazlar.
Eğitim amaçlı, özellikle eğlenceli matematik oyunları çocuklar için çok daha uygundur. Çocuklar oyun oynarken matematik işlemlerini öğrenebilir, ayrıca bunun bir matematik oyunu olduğunun farkına bile varmayabilirler… Bu da sıkılmalarını önler.
Eğlence Hiç Bitmez
İnternette Flash oyun araması yapmanın en kolay yolu “Oyun” kelimesini arama motoru kutusuna yazmaktır. Bu arama ile binlerce eğlenceli oyunu barındıran sitelere ulaşabilirsiniz. Bunun faydası, yeni veya eski, çeşitli tipte birçok oyunu deneme imkanınızın olmasıdır. Böylece oyundan oyuna geçerek onlarca oyunu deneyebilirsiniz… Belirli oyun tiplerinin tutkunları ise, strateji oyunları, araba oyunları, zeka oyunları, bomba oyunları, balon patlatma oyunları gibi aramalar yaparlar… Onlar, bazı oyunları takıntı haline getirmiş fanatiklerdir! Sonuç olarak Flash oyunlar ile eğlence hiç bitmez, herkese göre bir oyun mutlaka vardır!
Gelecek…
Şu an popüler olan bazı çok-oyunculu oyunun veya video oyununun iham kaynağı bu küçük Flash oyunlardır. Yani, daha önce on dakikada tüm aşamalarını tamamladığınız basit bir Flash oyun ilerleyen zamanlarda karşınıza dev bir oyun uygulaması olarak çıkabilir. Hal böyle olunca, çevrimiçi ücretsiz oynanabilen bu küçük oyunlar herzaman internetin bir parçası olacaklardır. Ve bizler, kahve molalarında, kısa boş zamanlarımızda bu oyunlara takılacağız, eğleneceğiz…

Bu eğlenceli oyunları hiçbir karşılık vermeden oynamak varken neden o masraflı oyunları oynayalım ki?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "E-Ticaret Paketleri Hakkında" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

3 Yorum Yapılmış

  • Habertif

    Flash oyunlar gerçekten çok güzel. Kullandığım bilgisayara şuana kadar bir tek oyun bile yüklemedim. İlla kafa dağıtmak istiyorsam flah mario en iyi tercihim.

  • Pınar Kaçmaz

    Merhaba, flash oyunlar online oynabilmek benim de çok tercih ettiğim bir şey, tavsiye edebileceğim bir site Tipeez aynı zamanda bir sosyal paylaşım ve forum sitesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir