TTNet, Rezil İnternet !

Salı gününden beri günlerin geçmediği, adeta taş devrinde yaşıyormuşcasına hislerimin kabardığı günler nihayet 3 saat önce son buldu. Ama nasıl sinir oldum nasıl fıttırdım bilemezsiniz dostlar ! Ne olduysa salı günü öğle saatlerinde oldu. İnternete girmeye çalıştığımda sürekli şu hatayı veriyordu. Bu hatayı gördüğüm güne lanet etmemek için çok direndim gerçekten. Ne yaptıysam bu sorunu bir türlü aşamadım. Telefonumda internetim vardı mormal internet gittiğinde. Edge hızında 15-20 KB/sn ile araştırma yaptığımda bu sorunla karşılaşan bir sürü insan olduğunu gördüm.

Kiminin 10 gün boyunca hiç interneti gelmemiş, kimisinin yanlışlıkla ttnet kullanıcı adı ve şifresi değiştirilmiş vs. vs. .. Ama bizim sorunumuzun kaynağı bize yaklaşık 400450 metre uzaklıktaki santralden kaynaklanıyordu. Zaten salı günü internet gidince bende direk bize en yakın santralin oraya gittim. Baktım işçiler ahanda şu kutunun içini açmış uğraşıyorlar.. Neymiş efendim fibere geçiriyoruz kullanıcıları daha hızlı internet kullanacakmışız..

Açıkçası çok inanmadım bu duruma. O sinirle dediğim gibi lanet olsun kelimeleri geçti hep aklımdan. 5 mbit bana yetiyordu niye böyle saçmalık yaptınız diye söylenip durdum kendi kendime.. Neyse salı gittim olmadı. Ertesi gün yine yanlarına gittim “sizin ki daha açılmadı mı” diye sordu eleman. Yok dedim hâla açılmadı bende onun için geldim zaten dedim. Baktım orda telekom’un müdürü yanında da ekipleri vardı. Dedim müdür bu böyle olmaz. 2 gündür deliye döndüm yapın artık şunu dedim.

Daha sonra orta yaşlı bir abi bunun merkezi adana’da dedi. Oradan açıyorlar biz sadece buradan bağlıyoruz dedi. Bu sistemle eskisinden çok daha hızlı internet olacak ve fiber internet gelecek dediler. Daha önceden binalara döşenen cat 6 fiber kablolarını sordum amcaya, o da bu kablolar daha iyi dedi cat 6’dan. Bakır yoğunluğu daha fazla altın madeni gibi değerli felan deyip atıp durdu. Dedim tamam tamam iyi kabloymuş da benim internetim yok hâla dedim. Bugün git yarın gel misali çarşamba günü de olmadı.

Perşembe günü de bu olaylar zinciri devam edince artık isyan noktasına geldim neredeyse çıldıracaktım. Cuma günü oldu neyse ben artık umudu kestim, akşama kadar bekledim gelmesi için. Tabi yine gelmedi. Haftaiçi gelmiyorsa hafta sonu hiç gelmez dedim. Ve öyle de oldu. Bu arada müşteri hizmetlerini aramaktan onları deli ettim. 17 defa müşteri hizmetleri yetkilileriyle konuştum. 1 defa arıza kaydı açtırdım. Bu arıza kaydının 4 defa aciliyetini yükselttirdim. 1 defa şikayet bıraktım bana geri dönüş yapılmadığı ile ilgili. Twitter’da cep telefonumdan beddua içerikli tweet attım adamlar beni takip etmeye başladı.

Daha sonra şikayet bıraktığım için aradılar, işin sonu kötüye gitmesin diye. Formalite bir aramaydı yani geri dönüş yaptık maksadıyla aynı palavraların söylendiği bir arama aldım. Daha sonra sosyal medya’dan yardım istemişsiniz bunun için arıyoruz dediler. Bu da yani twitter’daki attığım tweet idi. Bugün iki defa aradılar santral ekiplerine bildiricem dedi bir bayan. Tabi benim hiç umudum yoktu, yatakta az kestiriyordum can sıkıntısından. Sonra 1 saat sonra aradı aynı bayan yaptık dedi. Hızını da yükselttik deyince hadi lan oha felan demekten son anda kurtuldum.

Siz internete girdiniz mi biz şu an sinyal alıyoruz felan dedileri. Bende dedim ya umudum kalmadı sadece boş boş bekliyordum. Baktım hakikaten yapmışlar sonunda bu rezilliği. Ve önce 5 mbit olan internetim şu an 7.15 mbit felan gördü. İşte günün tek tesellisi bu oldu. Ama bu teselli geçen o 1 haftanın acısını asla örtemez. Bir sürü atmam gereken mailleri atamadım. Bloguma yazı yazamadım. Felan da falan işte. Sonun da internetim geldi eskisinden de hızlı. Teşekkür edemiyorum kendilerine çünkü çok kızdım. İnşallah bu olay kimsenin başına gelmez..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Usb Bellek ile Format Atmak" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 8