Telefonlarda HD Ses Kalitesi Dönemi !

Gelen teknoloji vesilesiyle artık bir çok şeye alışır hâle geldik. Önce bilgisayarlardaki USB 3.0 {10 kat daha hızlı veri aktarımı} şimdi de telefonlardaki HD{High Defination} ses olayı günümüz olaylarının ve yeniliklerin en başında geliyorlar. Bugünlerde taşınabilir bir hard disk almayı düşünüyorum ve bunun USB 3.0 özellikli olmasına dikkat ediyorum. Buna sizde dikkat edin, zira artık yeni çıkan tüm dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar USB 3.0 olarak üretilecekmiş ! Şimdi bu operatörler zangır zangır HD ses reklamları yapıyorlar. Mesela Turkcell‘in manavgat şelalesindeki reklamından sonra birde şöyle bir reklam yapmışlar:

İyi tamam böyle güzel teknolojiyi bizlere sunuyorsunuzda acaba bizim ülkedeki insanlarımızın kaçı HD ses teknolojisini kullanan cep telefonu kullanıyor ki ? Belki %10‘luk bir kesim kullanıyordur ya diğerleri ? Şimdi gidip herkes en az 1 milyar olan telefonlardan mı alacak kardeşim ? Yapacaksanız bunu tüm telefonlara uygun hale getirip ondan sonra bunu biz yaptık deyin ! Eğer bunu tüm telefonlara uygun hale getirirlerse, bugüne kadar çeşitli operatörlerden yediğim kazıkların hepsini helal edicem sonuna kadar{ciddiyim bak}..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "C7 Popüler Uygulamalarım" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

6 yorum

 1. Cakko   •  

  Bu teknolojinin tüm telefonlarda uygulanması hayal olur bence abi. Yada şöyle söylüyeyim operatör şirketleri işin kaymağını yemeden bunu yapmazlar.

 2. Enes İLHAN   •  

  Operatörler zaten her zaman işin kaymağını yiyorlar alper. Keşke şu 3 operatöre rakip olarak tamamen yerli 2-3 firma daha çıksa da millet rekabet görse..

 3. Enver Arslan   •  

  Bu işin mantığı bu Enes. Birileri teknoloji geliştirir, birileri de bu teknolojiye uygun aletler. Tüketiciler ise hep daha iyisine sahip olma iç güdüsüyle ürünleri kullanırlar. Ben 6 yıldır aynı telefonu(N 6630) kullanıyorum ilk günkü gibi hala çatır çatır çalışıyor ve benim için oldukça yeterli. Artık telefonlar gereğinden fazla özelliklere sahip.

 4. Ahmet   •  

  HD ses ha!? Vay be! 🙂

 5. mirc   •  

  daha neler çıkcak

 6. Ahmet   •  

  @Enes İLHAN
  Haklısın Enes 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.