Teknoloji Hastalığı

Bu hastalığı ben çıkardım ortaya. Patentini de alacağım yakında. Şaka bir yana da arkadaşlar ben harbi harbi bu hastalığa çok eskiden beri yakalanmış bulunuyorum. Bu hastalık baya ilerledi ama çaresini de yine ben bulacağım. Çok fena bir zaafım var bu konuda. Dayanamıyorum arkadaş işte ne yapayım! Bana göstermeyin diyorum artık şu en son çıkan aletleri. O kadar ki artık arkadaşlarım beni teknoloji mağazalarına sokmuyor. Girince kaybediyorum abi kendimi. Orası sanki ayrı bir dünya bizde farklı insanlarız gibi hissediyorum. Bana yasaklanan teknoloji marketleri şu şekilde sıralanıyor: Teknosa,MediaMarkt,Bimeks,Vatan Computer,Darty vs.vs. İşte içinde bu marketlerin bulunduğu büyük alışverişlerine artık gidemiyorum.

Yani aslında gidebilirim ama ben gitmiyorum. Herşeyi almaya kalkıyorum. ‘Aaa ne kadar güzelmiş yahu‘ diyerekten başlayan hayransı cümleler.. Yeminediyorum bir markete cebimde 100 milyar para ile girsem abartısız söylüyorum 45 dakikada bitirebilirim o parayı

Hiç acımamda verdiğim paraya. Çünkü verdiğim paraya dünyaları satın alırmış gibi sevinirim. İşin kötü tarafı ne alırsam alayım büyük bir doyumsuzluk yaşıyorum. Geçenlerde laptop aldığımı söylemiştim ya tamam işte hâla laptoplara bakıyorum. Bu aldığım ürünlerin kalitesiz olduğu için değil açgözlülükten.

Doymuyorum abi bu ne olursa olsun. Laptopu çok araştırdım alırken, piyasanın en iyilerinden ve sınıfının en iyisi zaten. Ama işte bendeki bu hazımsızlık,doyumsuzluk hala gidip başkalarınınkine bakıyorum çocuk gibi. Kendime çok kızıyorum: ‘olm sendeki ondakinden her türlü daha iyi ne diye bakıyorsun ona’ dediğim çok olmuştur. Birinin elinde telefon görsem gözümün yanıyla muhakkak bakarım. Hatta gözümün yanıyla baktığım için çoğu zaman gözlerim şaşı tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorlar. Çaktırmadan bakacağım ya ! Öyle işte bitmedi gitti şu illet. Herşeyin en iyisini alsamda yine gider başka markalarada bakar onları da kullanmak isterim. Yine telefonum içinde aynı durum var. Benim telefonumdan hem bütçe hemde özellik olarak düşük bir telefonda gözüm kalıyor.

Bre insaf yahu! Görmemişin oğlu olmuş tutmuş koparmış derler ya ben çoğu zaman düşünürüm bunu. Tabi nankörde olduğum için biraz da bu durum ortaya çıkıyor. Şükür çok ediyorum ya alamasaydım o zaman ne yapacaktım ? diye de çok sormuşumdur kendime. O zaman da hırsızlık yapardım herhalde 🙂
Neyse ya çok uzattım. Bu hastalığın çaresini bulacam hacı. Bu böyle gitmez. Cebimde para kalmadı anasını satiym ! Bıktım valla bende çok bıktım. Yapacam ama dediğim gibi. Hadi kendinize iyi bakın muhterem arkadaşlarım.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İyi ki Tanıdım Seni Sevgili !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

3 yorum

  1. Emre Koral   •  

    Merhaba ben kapitalizm 🙂
    Şaka yapıyorum, aynı duyguları ben de çok yaşıyorum. Ne zaman bir market görsem -hangi market olursa olsun- içeriye girerim, teknolojik ürünleri teker teker incelerim, bu ürün ne olursa olsun; yeter ki teknolojiyle alakası olsun 🙂 Enes, senin gibi birkaç kişi daha bulup -yorumcu arkadaşlar da olabilir 🙂 – güzel bir inceleme sitesi açabiliriz 🙂
    FTP aktarımı sona erdi 😀 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.