Taso Oynamak Bir Sanattır …

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Taso dendiğinde aklımızın kalktığı o yıllar neydi öyle ? Büyük bir hayranlıkla Pokemon çizgi filmini izlerdik ilk başta. Daha sonra da cipslerin içinden çizgi filmdeki hayvanların maketlerini çıkartmaya bakardık paketlerin içinden.. Tabi biz cips paketlerini alırken işi sadece Şans kavramına bırakırdık. Fakat benim uyanık arkadaşım bunun da yöntemini bulmuştu! Paketi ilk başta inceler gibi eline alırdı ve parmaklarıyla mıncıklardı içinde taso varmı yokmu diye ! Ve o şekilde bir sürü tasomuz olmuştu o arkadaşın üçkağıtçılığıyla 🙂 Daha sonra da gözü doymayan biz insanoğlu elimizdekiyle yetinmeyip daha çoğuna göz dikerdik.

Mahallede elinde tasosu olan hemen birbirini utmak için(kazanmaya utma derlerdi bizim çocukluğumuz) oyuna dalarlardı. Bir süre sonra bu kervana bende dahil olmuştum. Sürekli döğüşürdük bu taso yüzünden. Ben çoğu zaman karşımdakini yenerdim ve onun ellerindekini alırdım hemde acımasızca 🙂 Ama gelin görün ki bu her zaman böyle olmuyordu. Bazen yendiğim halde tasolarını alıp kaçardı kişiliksiz çoçuklar 😛 Az para da vermedik hani şu tasolar için!

Kimi zaman cipslerde taso çıkmazdı bizde onun yerine diğer çocuklardan paralı olarak alırdık, akla bak sen 🙂 Bu tasoların hayatımda büyük önemi olmuştur. Küserken taso, barışırken yine taso. Bazen kimsenin taso oynamadığı zamanda elimdeki bir yığın plastik parçası anlamsız kalırdı. Bazen sinirlenip hepsini kırdığımda olmuştu ve bir daha başlamayacaktım tasoya. Ama içimdeki tasoya karşı olan aşk tekrar başlamamı da beraberinde getirmişti.

Tabi bu tasolar sadece erkek evlatları için geçerliydi. Kızlar bu oyunlarda zerre tat almazlardı ve haklılardı da aslında 🙂 Şu an çok anlamsız olduğunu düşünüyorum ama küçüklüğümde yeri çok başkaydı. Eminim taso oynayan birçok blogcu vardır şu İnternet dünyasında 🙂 Neyse biraz fazla oldu galiba yazı. Çocukluğumdan kalanları aklıma estikçe yazıyorum işte 🙂 Son olarak şunu sorarak bitireyim yazıyı ? Sizin tasodaki kahramanınız kimdi ? {Benim ki pikacuydu :P}

Bakın bu da pikachuyu anımsatacak bir video :p :

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İnsanın Kendi Blogu Gibisi Yok !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 20