Şu Sıralar Ruh Halim

Şu Sıralar Ruh Halim

Şu sıralar ruh halim çok farklılaştı. Ne hayattan bir zevk alabiliyorum ne de yapmak istediklerimi yapabiliyorum. Çok istediğim şey olan kitap okuma alışkanlığını bir türlü edinemiyorum. Bunların en büyük sebebi şu an başında dikildiğim bilgisayarım. Hani bir söz vardır ya “ne onla ne de onsuz” durum aynen böyle. İçimdekileri haykırmak istiyorum adeta ama buna kendi benliğim izin vermiyor. İnsanları anlamakta o kadar güçlük çekiyorum ki elimden geldiğince konuşmamaya çalışıyorum.

Sevdiklerimi aramaya çekinir oldum. Kendimi resmen hayattan ve insanlardan soyutladım. Traş bile olmaya erinir hale geldim. Evet kabul ediyorum biraz da bencilleştim. Hep ben istiyorum birilerinin beni aramasını halimi hatırımı sormalarını. Ama elimde değil işte sayın okur. Bu hareketler hiç benim tarzım değil. Elimden geldiği kadar kalp kırmamaya, karşıdaki insanı incitmemeye çalışıyorum.

Ama bunu ne kadar istesemde başaramadığımı görünce bir kez daha kahroluyorum. Bir uğraşımın olmaması evde sürgün hayatı gibi yaşamak sanırım psikolojimi bozdu. Kâh anneme bağırıyor kalbini kırıyorum, kâh kardeşlerime haksız yere saydırıyorum. Sonrasında özür diliyorum ama kendi kendimi yiyip bitiriyorum. İçimi kimseye dökemiyorum. Bu olayları anlatabileceğim bir dostum bir arkadaşım malesef şu an yok.

Bir burası biraz teselli ediyor yaşadıklarımı blogumla ve dolayısı ile sizlerle paylaşıyorum. Sosyal medya da bile çok pasifim. İnsan mutlu olmayınca başkalarının mutlu olmasını da istemiyormuş. Bu kısım biraz abartı oldu ama durum şimdilik bunlardan ibaret. Evde sıkıldım diyorum çıkıp hava alayım diyorum bunları yapıyorum ama yine de olmuyor.

Çok karamsarlık dolu cümleler sarfettim ama inanın ruh halim şimdilik böyle. Gidip sinemada film izleyeyim diyorum izliyorum geliyorum ama ne etkisinde kalabiliyorum ne de artık hoşuma gidiyor. Eyvah eyvah 3’ü izledim anlık gülümsemeler dışında bir şey olmadı geri geldim. Düğün derneği izledim yine öyle. Romantik şeylere hiç bulaşmıyorum, çünkü daha da üzülüp kendimi yıpratmak istemiyorum.

Allah’tan insanoğlu’nun uğruna inandığı ettiği bir şeyler var da o biraz hayatta tutuyor. İnanın değerli okurlar inanç hayattaki en önemli şey. Bir insanın inancı olmazsa o insandan korkun hatta kaçın. Her insanın bu hayatta inandığı bir şeyler değer verdiği bir bütün olmalı. Yoksa hayat o kadar anlamsızlaşıyor ki bir an önce bitse de gitsek moduna giriyor insan allah korusun.. İlk defa yazdıklarımı baştan aşağı okumadan yayınlayacağım, yazım hatası felan varsa şimdiden affola..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bugünü Bekledim.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  1
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 4