Sosyal Medya’nın Derinliklerinde Kaybolan Bloglarımız…

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Son günlerde bu konu hakkında sıkça yazılar yazılmaya başlandı.Sorun ise hep yanı kaldı malesef. Sorun şu: ‘Sosyal Medya’ yani: “Facebook,Friendfeed,Twitter vs.” gibi insanın yazma kabiliyetini azaltan sınırsız paylaşımların olduğu uçsuz-bucaksız bir mecra… Bu gibi mekânlarda insan vakit öldürüp eğleniyor fakat işin cefasını biz blogcular çekiyoruz.Yanlış anlaşılmasın ben bu gibi alanları kınamıyorum aksine destekliyorum ve benimde bu kanalların çoğunda üyeliğim vardır fakat bizim insanımız bir şeyi ya kullanmayı bilmiyor ya da deyim yerindeyse “Vur deyince öldürüyorlar…”

Acı ama malesef gerçek bu yaşananlar. Peki bu durum daha ne kadar böyle sürecek? Bazen ilham geliyor bir yazı yazmak istiyorum ama son anda bu medyaların içinde bir şeyler gördükten sonra o hevesim kırılıyor ve yazmak da canım istemiyor açıkçası.

Bu konu hakkında daha çok yazmak isterdim ama friendfeed,twitter gibi alanlarda kısa yazılar göre göre uzun yazılardan bıkkınlık geldi. Yani bir blogda uzun bir yazı gördüğüm zaman çoğu kez sonunu getirmekte zorlanıyorum.Buda yeni bir alışkanlık oldu herhalde. O yüzden sizi uzun bir yazıyla canınızı sıkarak göndermek istemiyorum. Dua edelimde bloglarımız bir an önce canlansın ya da bir süreliğine bu medyaların serverları çöksün 😀

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kreativ Blogger Ödülü" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 10