Sorularla {mim}

Bu ay cevaplayacağım üçüncü mim olarak mahsulün bol olduğu, çok bereketli geçen bir ayın ardından akıllarda iz bırakan bir mim furyasını geride bırakabilecek miyiz bilmiyorum ? Bu mim’i de yine ismail kardeşimden aldım. Geçen seferde haberim olmadığı için biraz sitem etmiştim. Bu mim’i de analytics vesilesiyle öğrendim ismail duy duy 🙂 Her neyse bu sefer ki mim doldurmaktan nefret ettiğim, bankada vs. yerlerde verilen formlara benziyor. Soru tam 18 tane ! Hey maşallah.. Hemen başlayayım o halde:

1- Hayatınızda mucize olarak nitelendirebileceğiniz bir olay geldi mi başınıza?
Aslında bana mucize demek çok yanlış geliyor. Keza mucizeler sadece Peygamberler zamanında gerçekleşen bir olaydı. Ben buna olağanüstü bir olay demek istiyorum. Aslında böyle birkaç tane şey var. Mesela küçükken kapıya tırmanmak benim için büyük bir zevkti ve o zamanlar olağanüstü bir şey yapıyorum sanardım 🙂 Kapının en üstüne kadar tırmanmak hatta kafanı çekebilsem tavana kadar tırmanmak o zamanlar çok güzeldi. Yine küçükken elektronik’e merak salmış olmam benim için büyük bir olaydı. Hatta piller ve kablolar yardımıyla ampülü yakmam ve küçük dinamolar’ı harekete geçirmem tarifi imkansız bir mutluluk oluşturmuştu bende..

2- Hayatınızda aldığınız en büyük risk neydi?
Sanırım böbreğimdeki taşı kırdırtmak oldu. Doktor ameliyat demişti fakat ben o taşı kırdırtmakta kararlıydım. Biraz riskliydi hatta o taş kırılırken verdiği acı dayanılmazdı ama ben o riski yine de aldım ve iyi ki almışım diyorum. Ameliyat olsa direk o taşı oradan alabilme şansları vardı ama ben genç yaşımda vücudumu yardırmak istemiyordum. Çünkü ilerde polis ya da benzeri meslekler olma şansım var diye reddetmiştim. Çünkü böyle yerlerde ameliyat olmak felan gerçekten önemli onlar için.

3- Almayı düşünüpte alamadığınız neler var?
Teknoloji marketlerindeki bir sürü elektronik şeyler var almak isteyipte alamadığım. Bir de araba almak çok istiyorum fakat alamıyorum. Rabbim kısmet ederse bir gün alabilirim belki.

4- Kıyafet konusunda takıntılarınız var mı? (Asla beyaz giymem vs.)
Evet var. Kesinlikle delik deşik olmuş kot pantolonlardan nefret ederim. Bir de erkeklerin moda diye giydiği pembe renk gömlek ve tişörtlerden çok gıcık kaparım, imkanım olsa üstlerinde bile parçalarım o derece kılım 😀 Bunun dışında v yakalı tişörtleri sevmem göğüs kısmını gösterdiği için.

5- Nefret ettiğiniz huylar ya da nefret ettiğiniz insanlar?
Kendim için konuşacak olursam bazen çok üşengeç olurum. Ve bazı zamanlar sinirlerimi kontrol edemem. Bu iki huyumdan nefret ediyorum. Nefret ettiğim insanlar tabi ki var. Çok yalaka olan, kendi yaptığı espriye kendisi gülen, çok konuşan ve kendi hayatından çok örnek veren ve çok nasihat veren insanların yanında durmaya tahammül edemem.

6- Sizi en net tanımlayan kelime hangisi ?
Baba yorgun 😀 Şaka şaka. Beni en net tanımlayan kelime sanırım yok. Ama çevremdekiler soğukkanlı derler ve çok soğuk olduğumu söylerler dış görünüş olarak.

7- Hayata yeniden gelme şansınız olsa, hangi ülkede doğmak isterdiniz?
Transilvanya 🙂 Yine şakacılığım üstümde. Tabi ki yine Türkiye’de doğmak isterdim. Memleket gibisi varmı abi yaa..

8- Tek başına bir insan keyif almak için neler yapabilir?
Bilgisayarı ve interneti olursa çok keyif alacağını düşünüyorum. Çünkü internet artık o kadar uç boyutlara gitti ki arayıpta bir şey bulamayan yokturdur herhalde. Ve internet ile her şeyin yapılacağına inanan kişilerdenim.

9- Nikah masasında evleneceğiniz kişiden “Hayır!” cevabı alsanız?
Hayır cevabı verebileceğini düşünsem onunla işim olmaz zaten. Böyle bir lüksü olamaz. Ha ne olur zorla evlendirirler ve o zaman da hayır der. Bende kendisine teşekkür ederim.
10- Ölümden sonra var olan hayata inanıyor musunuz?
Kesinlikle.
11- Sizi yazmaktan soğutan olaylar?
Sosyal medyanın olması. Şehit verdiğimizde yazmak istemiyorum. Ve takımımın kötü oynaması beni yazmaktan soğutur.

12- Kendinize robot bir sevgili yapıyorsunuz, ona hangi özellikleri eklemek isterdiniz?
Bu soruyu soranın beynini bir özellik olarak eklemek isterdim mesela 🙂 Zaten birçok kızda beyin diye bir şey yok en azından böyle şeyleri bilen bir beyni o tip kızların beynine tercih ederim 🙂

13- İnsan kaderini mi yaşar, kaderini mi yazar?
Tabi ki kaderini yaşar. Kaderini kendisi yazan bir delikanlı görmedim varsa çıksın ortaya !

14- Aklınıza ik gelen ingilizce kelime hangisi?
Excuse me !
15- Bir kitap yazsanız, adı ne olurdu ?
Allah’ın sopası yok !
16- Blog olmasa, şu an gerçekleştirdiklerinizi nerede gerçekleştiriyor olurdunuz?
Sanırım günlük tutar ona yazardım. Yok ama ya yazamazdım hiçbir yere. Bloglar iyi ki var içimizi döküyoruz ne güzel.

17- Birinden hoşlanıyorsun ama hoşlandığın kişi en yakın arkadaşından hoşlanıyor, arkadaşınsa boş değil ona karşı. Ne yaparsın ?
Valla yolları açık olsun derim. Madem ikisi de birbirinden hoşlanıyor yol verirdim. Yapacak bir şey yok sonuçta karşılıklı.

18- İnternette sahip olduğunuz ilk takma isim neydi?
gecelerin_prensi idi. Tabi bu ismi de ben değil arkadaşım msn hesabı almak için kullanmıştı 😀

Bu arada mim’i paslamayı unutmuşum 🙂 Bu mimi taner‘e, melek‘e ve eren‘e paslyorum. Bakalım onlar ne cevap verecekler bu sorulara ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Turhost 1 Günde İnsanı Nasıl Mutlu Edebilir ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

8 yorum

 1. ucuz otel   •  

  Teşekkürler, sitenizi çok beğeniyorum.

 2. Çağrı   •  

  Enescim bu mimi ben zevkle cevapladım,aynen seninde cevapların çok samimi olmuş kardeşim.O aranan gecelerin_prensi sen miydin demek ?

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Teşekkür ederim hocam. Sizin cevaplarınızı da ben beğenmiştim ve mucize olayına kızınızı yazacağınızı tahmin ediyordum. Buradan da söyleyeyim, allah sizlere bağışlasın ve onun acısını göstermesin size. Malesef o gecelerin_prensi’nden bir sürü vardı. Yani onlar çakma olanlardı benim ki ise gerçek 😀

 3. Taner AKSOY   •  

  Mimlediğin için teşekkürler Enes. En kısa sürede cevaplayacağım mimi.

 4. Usluer   •  

  Abi vallahi ben haber ettim diye hatırlıyorum sana. 😀

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Yok kardeşim valla herhangi bir feedback gelmedi bana 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.