Sony Xperia S .73 Güncellemesi

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Herkese merhaba arkadaşlar. Yine yeni bir yazı ile birlikte karşınızdayım. Bu yazımın konusun Sony Xperia S‘i güncelleme ile alâkalı olacak. Şunu söyleyebilirim ki bu güncelleme ile ilgili bir çok hatanın giderildiği söyleniyor. Fakat ben güncellemeyi yaptım yapalı çok bir fark görmedim diyebilirim. Telefonu ilk aldığımda şarjı 45 saat arası değişiyordu. Bunun yazılımsal olduğu söylendi ve güncelleme ile düzeltildiğini birçok kişi vurguladı. Fakat ben hiçbir güncelleme yapmadan iki hafta boyunca sürekli şarj ettim telefonu ve anladım ki telefon şarj ettikçe kendine geliyor arkadaşlar. 14 günün sonunda şarj sürem her zaman ne yapıyorsam onu yaptım ve 36 saate kadar sürdüğünü hatırlıyorum. Bu benim rekorumdu. Fakat bu en son güncellemeyi yaptıktan sonra sanki telefonu ilk aldığım gün gibi oldu ve şarjı yine emmeye başladı. Umarım yine şarj edildikçe düzelir bu durum. Güncellemeyi yaptığım ilk gün bariz fark olmuştu. Fakat sonradan gördüm ki telefon yine allah’a emanet bir şekilde günün sonunu getiremedi ne yazık ki 🙁 Fakat ben bunu söyledim diye buna hemen aldanmayın. Çünkü şarj ettikçe açılıyor telefon. Fakat benim sabrım gelmiyor ne yazık ki. Belki de bir 3 hafta sonra 36 saatlik rekorumu da egale ederim belli mi olur 🙂

Güncelleme Sonrasında Gözlemlediklerim:

Açıkçası şunu söyleyebilirim ki ben bu güncellemeden hiçbir şey anlamadım ❗ Yani güncelleme sonrasında forumlarda okuduğum kadarıyla telefonun kamera yazılımında iyileştirmeler olduğu söylenmiş ve birçok kişi de bunu doğrulamış fakat ben gözle görülür bir değişiklik göremedim. Bundan önceki sürümünde de aynı şekilde fotoğraf ve video çekiyordum. Karanlıkta video çekerken görüntü inanılmaz sisleniyordu galiba bu düzeltilmiş. Ama ben daha denemedim gece video çekimini.

Telefon sesinde yine düzeltmeler olmuş ama ben bunu da farkedemedim. Önce neyse şimdi de o şekilde kullanıyorum. Telefonun sesi zaten iyiydi söylenenlere göre daha iyi olmuş. Birde en önemli düzeltme telefonun şarjında olmuş. Ben bunu yazılımsal görmüyorum artık. Şuna inanıyorum bu telefon şarj ettikçe kendine gelip toparlanıyor yukarıda da yazdığım gibi. Her neyse ben bu güncellemeden hiçbir şey anlamadım ama en büyük beklentim Android 4.0 İce Cream Sandwich güncellemesi. Bu güncelleme de Haziran ayı gibi Türkiye‘ye gelecekmiş büyük ihtimal. Hatta 2011 Xperia’lara geldi zaten bildiğim kadarıyla. Sadece 2012’de çıkanlar gecikti. Onu da artık dört gözle bekleyeceğiz. Şimdi de güncellemeye ait birkaç fotoğraf paylaşayım:

1 2 3 4 5

Önemli !

Arkadaşlar güncellemeye ait birkaç fotoğraf koydum ama siz güncellemeyi yaparken adım adım yaparak dikkatli bir şekilde harfiyen bakarak yapın o talimatları. Ben daha önce hep nokia kullanırdım ve dolayısı ile android güncellemeyi daha önce hiç yapmamıştım. Nokia’da kabloyu takıyorduk o yükleyip yeniden başlatıyordu ama android’de öyle değil. Çok az farkla daha zor diyebilirim. Mesela kabloyu takarken ses kısma tuşuna basılı tutacaksınız. Bu adımı nerede yapacağınız size programda söyleniyor. O yüzden dikkatli olun.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Xperia S'ime Kavuştum Sonunda 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 14