Son Zamanlarda WordPress’den Blogger’a Geçenlerin Sayıları Hakkında

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Evet efendim bu yazımda geçen sene geçmek istediyip de geçemediğim WordPress blog sisteminden Blogger’a geçen arkadaşlar hakkında bir şeyler karalamak istiyorum.Bu konuda herkes bir şeyler atıp tuttu birde ben değinmek istedim.Wordpress herkesin bildiği gibi dünya çapında çok popüler bir servis.Popüler olmasını geliştiriciler sağlıyor bir bakıma.Adamlar gece-gündüz nasıl daha iyi yapabiliriz düşüncesiyle habire geliştiriyorlar. Blogger ise bence wordpress’den daha popüler durumda şu anda.Çünkü ücretsiz bir servis. Ve Türk insanına daha cazip geliyor.Geliştirme konusu wordpress’den daha geride.Wordpress’de hemen hemen 1,5 – 2 ay içinde bir güncelleme çıkıyor.Blogger’da ise bir yenilik 3 ayda bir oluyor nerdeyse.

WordPress bir nevi “Kendin pişir,Kendin ye!“durumunu andırıyor.Yani bir wordpress kurmak blogger kadar kolay olmuyor.Eğer aklınıza yattı ve WordPress kurmaya karar verdiniz.Bunun için öncelikle bir hosta sahip olmalısınız.Bunun içinde 35-40 lira verip “sağlam” bir host almalısınız.Sağlam diyorum çünkü bir çok kişinin wordpress’den blogger’a geçiş nedeni bu oluyor.Database’leri yedekleyemeden host çökmesi durumunda insanın hali ne olur bilir misiniz? Diyelim ki 35-40 liranıza kıydınız ve aldınız hostu bir şekilde daha sonra birde domain almanız gerekecek.Onada minimum bir 10 tl verip yaklaşık 50 küsür tl’ye tam donanımlı olmasa da bir wordpress blogunuz oluyor.

Blogger ise sadece domain ile bir nevi “Tembel işi” oluyor bana göre 🙂 Sadece 10 tl’ye maksimum donanımlı bir bloga sahip oluyorsunuz.Arkanızda ise koskoca “Google” olduğunu unutmayın.Blogger’ıda cazip kılan şey bu sanırım.

Şimdi de son zamanlarda WordPress’den Blogger’a geçenleri listeleyeyim:   [Şu an aklıma gelenler.Sizlerde bildiklerinizi listeleyebilirsiniz]

Şimdilik aklıma bu kadar geldi.Dediğim gibi sizlerde bildiklerinizi ekleyebilirsiniz.Bu maddelediklerim iyimi kötümü etti bilmiyorum ama SEO açısından oldukça rahatlamışlardır.Çünkü SEO açısından Blogger baya bir üstünlük sağlamış durumda wordpress’e karşı.

Bu yazı bu şekilde devam edip gider.Eğer hemen bir blog kurup zahmetsiz olsun diyorsanız  önerim tabii ki Blogger.Eğer yok ben hem blog açıp hemde kendimi web dünyasında geliştirmek,dilleri öğrenmek istiyorum diyorsanız sizi de şöyle alalım.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blogger'da Yorum Numaralandırma" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 34