27 Mart 2017: Pazartesi
Gölge

Sizi Yeni Oyuncağımla Tanıştırayım: HTC One

Telefon 25 Mayıs 2013 22 4.631  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Aslında bu huyumdan gerçekten nefret ediyorum. Bu bir hastalık mıdır yoksa insanın karakteristik bir özelliği midir bilmiyorum ama kafama bir şey takıla durmasın ! Beynim adeta bedenimi ele geçiriyor. Tabi ellerde boş durmayınca önce bir araştırma faslı, sonra yorumlar derken bir bakmışım cihazı almışım.. Belki de sıktım ya da abarttım bu telefon olayını ama cidden eksikliğini dolduramıyorum. Teknoloji alanında en büyük zaafım akıllı telefonlara karşı. Neyse konuya dönelim.

Çarşamba günü saat 14:00 sularında antep merkeze gittim. Bırakın ilçede bu telefona denk gelmeyi, ismini bile bilmeyen operatör gördüm ! Adama “htc one var mı elinizde” diyorum ne dese beğenirsiniz ? – “Htc one x var abi” diyor.. ! Kardeşim şuna yok desene. Zaten one x alacak olsam onu sorardım dimi ? Neyse böyle sinir harbi arada yaşamadım değil. Antepte tam merkezde bir yer var oraya gittim telefonu sormak için. Telefonu sormak için diyorum çünkü olduğundan emin bile değilim.

O dediğim merkezde belki de bu üç operatörün abartısız 20 şubesi felan vardır toplasak. Adım başı bir operatör. Çok da işlek ve kalabalık bir yer olması normal ama ben en son gördüğümde o kadar olduğunu hatırlamıyordum. Neyse ilk girdiğim yere sordum kız kalmadı dedi. “Hadi yaa” dedim. İçimde bir umut oluştu hani en azından gelmiş fakat satılmış diye.. Sonra iki üç derken hiçbirinde cihazı göremedim.
89 derken sanıyorum bir avea bayisinde yine sordum. Kız var dedi şok oldum. “Biraz önce geldi zaten ve açtım oraya koydum” dedi. Vitrine koymuş jelatinli duruyordu.

İçimin yağları eridi. İlk defa bir cihaza yüklü bir para verip kutulu ve açılmamış bir şekilde almak isterken kız bütün hayallerimin içine etti. Sürdüğü o ojeli parmaklarına bakıp içimden “bu ellerle mi açtın bunu” diye saçma sapan bir hüzün ve hayal karışıklığıyla “ben tekrar buraya gelicem büyük ihtimal” diyerek çıktım oradan. Ama orası kafama takıldı yol boyu. Sonra bir tane turkcell bayisinde çocuk 1 tane var dedi. Heyecanlandım gaza geldim. Fiyatını sordum 2.050 TL dedi. Her türk vatandaşının tepkisi gibi “her yerde 2.000 siz de niye 2.050 TL ?” dedim. O yetkiyi bize verdiler, bilmeyene 2.100’e bile iteleriz dedi resmen.

Neyse tam 2.000‘e yumuşatmışken aradı depoyu, onu da satmışlar cevabını aldı. Bende tamam dedim herhalde bu cihazı bugün alamayacağım diyerek son umut 56 yer kalmıştı. Derken belki de son bir şube kaldı, yine avea’ydı. Var mı dedim var aha dedi. Harbiden de oradaydı vitrine kitlemişler oradan göz kırpıyordu cihaz. Neyse ben bunu kesin alacam en son ne olur felan pazarlık yapıyorum, ne de olsa antepliyiz ya.. Bir şey yapamayız felan deyip mırın-kırın ettiler. 750 TL peşin, gerisini taksit yapın ama çok olmasın 8 taksitte işi bitirelim dedim.

Olur, olmaz derken anlaştık. Telefonu 1.950 TL’ye aldım çok şükür. İlk önce şunu söyleyeyim. Bugüne kadar sayısız telefon kullandım, ama tasarımı ve inceliği bunun kadar ince olan bir cihaz daha görmedim. Gerçekten abartmıyorum, imkanı olan gitsin baksın teknoloji marketlerinden. Telefon kusursuz denebilecek bir kıvamda. Tek canımı sıkan tepeye sol tarafa konan geri bildirimi çok düşük güç butonu ve telefonun acayip ısınıyor oluşu. Bilmiyorum buralarda hava acayip sıcak belki ondandır ama telefon öyle böyle değil, 5 dakika sonra el yakmaya başlıyor.

Biliyorum belki kızacaksınız. Belki de bu telefonu da 3 ay sonra satıp başka bir cihaz alırsın diyeceksiniz ama ben bunu artık bir hobi olarak görüyorum ve bu hobiyi çok seviyorum. Neyse ben cihazın tadını çıkarırken yakın zamanda da inceleme yapmayı düşünüyorum. Şunu da söyleyeyim. Bugüne kadar aldığım en yüksek rakamlı telefon oldu. Bunun ötesi ne olur allah bilir. Bu aşkla ya ölürüm, ya da birilerini kaplten götürürüm..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nexus 4 'ü Satmak Zorunda Kaldım" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

22 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir