Sitenize Yapılan Yorumları Karşılıksız Bırakmayın

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Birkaç gündür internette öyle aylak aylak dolaşıyordum. {gerçi hep öyle dolaşıyorumda neyse (666) } İşte yine öyle gezerken sitelerde bu işten anlamayan yani blog yazmaktan felan anlamayan ziyaretçiler blog yazarlarından yorum yaparak yardım istemeye çalışıyorlar. Fakat yazarların bu duruma pek vurdumduymaz yaklaştıklarını gördüm 🙄 Zaten yorum kabızlığı çektiğimiz şu yıllarda bu yorumlara cevap verilmemesi ziyaretçinin yorum yapacağı varsa hiç yapmamasını sağlıyor  ❗ Soru sorup cevabını bekleyene kadar o kullanıcı zaten cevabı çoktan bulmuş oluyor ve kafasında şöyle bir şey oluşuveriyor: “Ben zaten aradığımı google’da biraz araştırdıktan sonra bulabiliyor muşum. Bunlara minnet etmeye gerek yok artık” diyerek soru sorma alışkanlığını da kaybediyor bi bakıma.

İşte böyle yapmayın beyler bayanlar. Bir ziyaretçi sitenize bir şekilde geldikten sonra ve bir konu hakkında aklına takılan soruyu size soruyorsa bunu bilginiz dahilinde cevaplamaya çalışın. Eğer sorulan soru hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz ise de onu o soru hakkında yararlanabileceği kaynaklara yönlendirmeye çalışın. Bu hem ziyaretçiyi memnun eder hemde tekrardan sizin sitenizin daimi{sürekli} ziyaretçisi olabilir. O yüzden elinizden geldiğince bu konuya dikkat etmeye çalışın arkadaşlar.

Yaklaşık 4 seneden beri bog tutan biri olarak söylüyorum bunları. Bu süre zarfında edindiğim tecrubeler bana bu konunun önemini bir kez daha hatırlattı. Bazen bende yapılan bazı cevaplara zamanında cevap veremeyebiliyorum ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Bazen de saçma sapan sorular geliyor onları cevaplama lüzumu bile duymuyorum.  Çünkü ona cevap verecek zamanıma bile yazık 💡 O yüzden lütfen saçma sorular sorarak insanların zamanlarını çalmayalım arkadaşlar 😡 Bazı blog ve sitelerde kendince yorum zenginliğine ulaşıp yoruma cevap gereği bile duymuyor. Ben onların topuna artist diyorum :tounge: Ve çoğu zamanda o kendini beğenenlerin sitelerine bir daha girmemek üzere çıkıyorum, evet yapıyorum bunu 😎 Bol yorumlu günler dileğiyle efendim, esen kalın 😉

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Türkiye de Öğrenci Olmak Zor Zanaat .." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 5