Sennheiser Ezx 60 Bluetooth Deneyimim

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Yaklaşık olarak 1 ay önce aldığım, alırken de aklımda soru işaretleri olan bir marka olan Sennheiser‘in piyasadaki kaliteli bluetooth kulaklarından birisi olarak nitelendirdiğim EZX 60 serisi ile ilgili yaşadığım deneyimleri anlatacağım bu yazımda. Kulaklığı alırken benim için önemli olan kriterlerin başında; konuşma netliği, konuşma süresi ve tabi ki tasarımı geliyor. Bu kulaklığı almadan önce acı iki tecrubem oldu. İlkinde Samsung’un(modelini şu an hatırlamıyorum) orta seviye bir kulaklığını ve nokia’nın(yine modelini hatırlamıyorum) bir kulaklığını denedim. Ama sonuç kesinlikle hem rezalet hemde hüsran oldu benim için.

Samsung’u aldım fakat pek kullanamadım. Kulağa oturuşu ve işçiliğinin kötü olması sonucunda açıkçası pek kullanmak da istemedim. 2 yıl önce sanırım Teknosa’da 47 TL‘ye felan almıştım. Her neyse bu kulaklığı çok kullanmadığım için deneyimlerimi de söyleyemem. O yüzden ben nokia’yı anlatayım. Anlatmadan önce şunu belirteyim özellikle; Sakın nokia’nın veya diğer markaların 2550 TL arasındaki fiyatlı satılan kulaklıklardan almayın! Çünkü kullandığım için belirteyim alırsanız üzülürsünüz demedi demeyin. Hemen bununla ilgili bir anımı anlatayım: Bu samsung kulaklığı beğenmediğim ve çok kullanmadığım için çantamda boş boş duruyordu. Geçen sene devlet yurdunda kalıyordum ve bizim koridorda tanıdığım bir kişi vardı. Bu çocuk internetten hiç araştırmadan etmeden yukarıdaki söylediğim fiyat aralığında bir kulaklık almış.

Benim de teknoloji’yi çok sıkı takip ettiğimi ve ürünler hakkında az-çok bilgi sahibi birisi olduğumu bilir. Bu işte bir gün bizim odaya geldi ve bir tane bluetooth kulaklık aldığını söyledi. Markasının nokia olduğunu ve kulağının deliğine büyük geldiğini söyleyince ben bilgisayar başında otururken aklıma süper fikir geldi. Bak dedim bende böyle böyle hiç kullanamadığım bir kulaklık var istersen takas yapabiliriz dedim. Çocukta canına minnet hiç mız mız etmeden tamam dedi. Nokia’yı elime aldım ve şöyle bir inceledim. İşçiliği fena sayılmazdı ve tasarımı da yine fena değildi.

Sonra bir deneyeyim dedim. Ve kimi aradıysam “sesin sanki borudan geliyor gibi” deyince bende “hadi yaa o kadar kötü mü” demem bir oldu.. Tabi ben bunları denediğimde çocukla çoktan takas yapmış ve böyle bir durum olabileceğini belirtmemiştik. Çocuk ise aldı benim samsung’u paşa paşa kullandı ve o çok sevdi. Tabi zevk meselesi dedim geçtim o konuyu. Fakat yaptığım takas içime oturmuştu. Bende o günden sonra bluetooth kulaklıklara küsüp artık düşünmek bile istememiştim.

Telefonla çok sık konuşan birisi değilimdir. Ama samimi dostlarım ile En aşağı 1 saat konuşurum onu da belirteyim. Derken internette çok güzel bir ürün gördüm. Önce ürün hakkında yorumları ve fiyat aralığının en iyi hangi sitede olduğunu öğrenmeye çalıştım. En uygun fiyat 125135 TL arasındaydı. Yorumlar ise çok olumluydu bu kulaklık ile ilgili. Bende almayı kafaya koydum ve bir yerlerde indirim olmasını bekledim. Sonra Vatan Bilgisayar’ın internete özel %25 indirimi olduğunu görünce fiyatda gerçekten düşmüştü. Normalde 135 TL olan kulaklık o gün 95 liraydı ! Bende hemen baktım bana uygun kart varmı diye ve en sonunda Card Finans kartımla 6 taksitle 98 liraya aldım.

Benim için fiyatı çok uygun oldu ve gerçekten çok sevindim o fiyata aldığıma. Her neyse sonra ürün geldi ve incelemeye başladım. İlk defa açmak istediğimde sanırım şarjı yeterli değildi ve açılmadı. Şarja taktım ve 34 saat sonra denemeye başladım. Telefon ile eşleşmesi çok kolay. Sonra arkadaşımı aradım ve şu an sesim nasıl geliyor felan diye sordum. O da çok net, hatta telefonla konuşurken bile böyle net değildi deyince yüzümde aptal bir gülümseme oldu 🙂 Verdiğim paranın hakkını vermesi beni gerçekten sevindirmişti, zira daha önce sonunun hüsranla biten iki kulaklık kullandıktan sonra..

Kulağınıza taktığınızda önce hafif bir ağrı yaratıyor fakat daha sonra açılıyor mu yada kulağınız mı alışıyor bilemem ama kulaklık gerçekten çok iyi. Kulağa oturuşu, sizi konuşurken rahatsız etmeyişi, ve 1 kere şarjla ortalama 1 hafta giden şarj süresi beni fazlasıyla memnun etti. Malumunuz radyasyon hepimizin bildiği ve çoğu zaman es geçilen bir konu fakat bende gerçekten bir süre sonra baş ağrısı yapıyordu konuşunca telefonla. O yüzden bende elimden geldiği kadar kulaklıkla konuşmaya gayret gösteriyorum. Bu bluetooth kulaklıkların bana göre tek eksisi karşıdaki insanların afedersiniz ama öküz gibi bakmasına neden oluyor 😛

Yolda bu kulaklıktan takılıysa eğer kulağınızda sanki daha önce hayatında insan görmemiş gibi size bakıyor bizim burdaki sevgili vatandaşlarımız 😀 Bende o yüzden dışarıda epey bir çekinerek kullanıyorum. Çok kullanıyorum diyemem dışarda ama mecbur kalınca takmak zorunda kalıyorum. Yazımın sonuna geldiğimizi bildirirken bu kulaklığı şiddetle tavsiye ederek ve ürünün teknik detay ve birkaç görselini ekleyerek yazımı noktalıyorum. Hepinize az radyasyonlu ve baş ağrısız günler.. 🙂

Özellikler:

  •  iPhone 3G/ 3GS modelleri ile uyumludur.
  •  Gürültü engelleyen netlik – dijital gürültü engelleme sistemi çevredeki gürültüyü azaltarak en gürültülü sokakta bile mükemmel netlikte telefon konuşmaları yapmanızı sağlar.
  • Yankısız telefon konuşmaları – dijital yankı engelleme sistemi siz konuşurken bütün yankılanmaları engeller.
  • Kablosuz özgürlük – Bluetooth® 2.1 + EDR cep telefonunuz ile elinizi kullanmadan görüşme yapabilmenizi sağlayacak bütün Bluetooth® 1.1, 1.2, 2.0 ve 2.1’e sahip cihazlar ile uyumludur.
  • Kolay aramaları cevaplama kontrolü – Sadece bir elinizi kullanarak gelen aramaları cevaplayabilir veya sona erdirebilir ve sesi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
  • Hafif ve konforlu – Bir tüy ağırlığında, sadece 12 gram olan kulaklık, saatlerce süren telefon görüşmelerinizin bölünmemesini sağlar.
  • Esnek takma tarzı – Kulaklığı takmak için sadece yumuşak kulak askısını sağ veya sol kulağınıza göre ayarlıyıp takın, ekstra bir kulak askısı gerekli değildir.
  • Uzun konuşma süresi – İş ortaklarınızla veya arkadaşlarınızla 7.5 saate kadar görüşün, stand-by süresi 300 saattir.

Ürüne Ait Resimler:

Sennheise Ezx 60 1Sennheise Ezx 60 2Sennheise Ezx 60 3Sennheise Ezx 60 4Sennheise Ezx 60 5Sennheise Ezx 60 6

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kabul Ediyorum Ben Bir Çılgınım !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 2