Nokia ile Buraya Kadarmış..

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Çok yüz verdim bu nokia‘ya. Ve çokda para yatırdım bu markaya. Ama ne olduysa nokia Türkiye‘deki pazara girip bu işin kaymağını yedikten sonra oldu. Nokia Türkiye’de sempatizanı çok fazla olan, telefon denilince akla ilk gelen marka olmayı yıllardır çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Fakat artık Nokia‘nın devri bitmek üzere. Bir bakıma kendi kuyusunu kendi kazdı nokia. Neden bu kadar tepkilisin yada neden bunları söylüyorsun diye soracak olursanız cevabım bir değil, birden fazla olacaktır sayın okur.. Nokia başında CEO olarak görevlendirdiği Elop denen sahtekar yüzünden buralara kadar gelmiş durumda.

Yahu ne akla hizmet bu adamı bu koskoca firmanın başında tutmak ? Zaten nokia çöküşünün en büyük hatasını bu adam yüzünden yapmış oldu. Adam sümüklü böcek gibi tuttu bırakmıyor şu güzelim markayı. Ama artık hiçbir neden ve sebep beni artık Nokia hayranı,fanı veya sempatizanı yapamaz arkadaş ! Bitti işte buraya kadar.. Rakip firmalar çift çekirdekli telefonları havada uçuştururken, dört çekirdekli telefonu CES 2012 fuarında tanıtırken bizim aptal nokia daha çift çekirdekli bir telefon yapamadı gitti.

Aslında mesele donanım felan da değil sayın arkadaşlar. Sorun hatta en büyük sorun bu adamın sırf inatı yüzünden kaynaklanıyor. Bu adam bu kadar inat etmeseydi şu an belki de tarihinin en büyük zararlarını yaşamazdı. Bir symbian diye tutturdu gidiyor ne işe yarayacaksa.. Geleceği olmayan, 2016’da tüm uygulama yazan kişilerin elini eteğini çekeceği sistemle nokia hâla telefon çıkarıyor. Donanım olarak bir şey diyemem. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Nokia bugüne kadar bizim ülkemizde taş gibi diye tabir edebileceğimiz telefonları üretti. En çok sevilmesinin nedenlerinden biri de bu oldu. Bizim halkımız dayanıklı sağlam telefonlar ister. Nokia bunu zamanında ve hâla çok güzel başarıyor..

Fakat artık devir android devri. Üzülerek söylüyorum ki artık bende android savunucularındanım. Niye üzülüyorum peki ? Şu yüzden: Yıllardır yatırım yaptığım, yıllardır kandırıldığım ve yıllardır bizi aptal koyan bir firmanın ürünlerini artık ne savunabilir ne de kullanabilirdim.. Bütün inadı bir kenara bırakıp andırid’e geçseydi şimdi bütün bu satırları yazmıyor olacak ve iyi ki diyebilecektim. Artık yola android’li güzel bir telefon ile devam etmek istiyorum. Şu an Amerika‘da Las Vegas‘ta devam eden CES 2012 fuarında teknoloji harikası ürünler ortaya çıkıyor. Gönlüm Sony’den yana ama birbirinden iddialı o kadar telefon var ki insan hangisini alacağını şaşırıyor doğrusu.

Şu an bekleme moduna geçtim. Yaza doğru 2012’deki tüm iddialı modellerin çoğu Tükiye’ye gelecek ve o zaman güzel bir seçim yapıp android’li bir telefon almak düşüncelerim arasında. O zamana kadar bilgisayarın taksiti biter yerine o başlar belki de 🙂 Neyse dediğim gibi nokia ile aramız artık hiç düzelmeyecek. Şu an keşke diyorum. C7‘mden hâla çok memnunum bunu da belirteyim ki yanlış anlaşılmasın. Adamlar donanımı çok iyi yapıyor yukarıda da söylediğim gibi.

Symbian forumlarına yaklaşık 6-7 aydır düzenli giriyorumda çok üzülüyorum oradaki insanlara. Kimse gerçeği görmek istemiyor. Herkes birbirini fanboyculukla suçluyor. Kimse kendi telefonunun kötülenmesini istemiyor doğal olarak. Fakat ortada büyük bir gerçek var. Bu gerçeği görmek için kaf dağına gitmek gerekmiyor elbette. Şöyle bir araştırsın görecek gerçekleri ama kimse dediğim gibi o kadar büyük kazıkları yiyince sadece kendini tatmin etmeye çalışıyor. O kazığın ben alâsını yedim ama ortadaki gerçeği göremeyecek kadar aptal olmadığımı biliyorum. Nereye kadar kendimizi tatmin edelim ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Avea'dan Bal Gibi Tarife !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 10