Nexus 4 ‘ü Satmak Zorunda Kaldım

Çok değil daha 6 ocak‘ta şu yazımı yazdığımı dün gibi hatırlıyorum: Nexus 4’üm Sonunda Geldi Daha yeni yeni birbirimize ısınmışken malesef onu elden çıkarmak zorunda kaldım. Gerçi son günlerde o benden daha çok ısınıyordu ama olsun.. Pasaport bulamamakla birlikte telefonu sahibinden.com vesilesiyle hemde sattığım yerden aynı gün içinde alan çıkması sahibinden.com’a hayretle bakmamı sağladı. Telefonu 750 TL‘ye peşin olarak sattım. Korkuyordum bu telefon elimde kaldı diye ama herkes benim gibi şanssız değil işte. Sattığım kişi telefonu aldıktan ertesi günü pasaport’a işletmiş.

Neyse çocuk allah için temiz birisine benziyordu. Satarken içim cız etti ama çocuğun haline de bakınca açıkçası biraz rahatlamış oldum. Onun benden daha çok ihtiyacı olduğu kesindi. Bir de çocuk özelliklerini felan biliyordu telefonun, bu daha da hoşuma gitti. En azından hor kullanmaz telefonu (inşallah) Yanında çin‘den getirttiğim bumper‘ı da verdim. İnşallah hayrını görür.

Çocuktan epey bahsettik, gelelim bana.. Elimi neye atsam onu kurutuyorum. Bu nexus 4’ü almadan önce de dünyada çok sattı stok sıkıntısı çekti. Şimdi de gözümü htc one‘a çevirmişken 10 gündür hiçbir yerde stokta bulunmuyor. Hepsiburada önce 17.05.2013‘de stoklarda olacak dedi, ardından süreyi 10 gün sonraya attı. Telefonu satılabilecek her yere baktım ama malesef hâla yoktur. Operatörlerden almak istedim onlarda da yok. Turkcell mağazada satılıyor ama turkcell müşterisi değilim 🙂

Avea‘ya not bıraktım, gelirse beni arayacaklar güya. Benim gönlüm ise teknosa’dan almaktan yana. 1 yıllık sigorta yaptırıp kafamın rahat etmesini istiyorum. Onları da aradım malesef ne zaman geleceğini bilmiyorlar. İnternet mağazasından satıyorlar fakat mağazalara göndermiyorlar. Nexus 4’de zamanında böyle olmuştu. Önce internet mağazasından sattılar 10 gün sonra da mağazalara gönderdiler.

Bende bu sefer aynı hataya düşmeyeceğim. Geçen sefer sabırsız ve dikkatsiz davrandım bu sefer işimi garantiye alacağım. Alırsam eğer yine buradan bildiririm. Her telefonda olduğu gibi bu telefonun da zamanla incelemesini yapmayı düşünüyorum. Almak isteyen fakat kafasında soru işareti olanlar için belki bir yol gösterebilirim. Benim için artık hobi gibi bir şey oldu alıp satmak. Ben bu işlere girsem eminim iyi iş yapardım. Neyse artık bekleme durumundayım. Son gelişmeleri twitter’dan veya buradan bildiririm (nokta)

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nexus 4 'üm Sonunda Geldi" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

13 yorum

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Evet kardeşim gerçekten güzel telefondu. Almak isteyen olursa ilk bu telefonu tavsiye ediyorum zaten 🙂

 1. Enes Gündoğdu   •  

  Abi sen de bişi var ama bilmeden bir günah mı işledin de onlar mı çıkıyor. Kendimden sonra tanıdığım en şanssız insansın 🙂

 2. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Enes Gündoğdu,
  İnan bilmiyorum kardeşim genelde böyledir benim işler. Bir şeyler mutlaka ters gidecek, diğer türlü olursa olmaz ! Yarışmaya girsek çok iddialı olacağımı söyleyebilirim 🙂
  @MaFiAMaX,
  Okumuştum hocam zamanında, şimdi yine senin hatrın için tekrar okudum 🙂 Bir ilacı olsa alır atarım ama çaresini bir türlü bulamadım.

 3. Rıza   •  

  Enes çok hızlısın 😛 Biz daha Xperia S de kaldık 🙂 Haydi hayırlı olsun şimdiden One’ın 🙂

 4. Taner Aksoy   •  

  Enes sanırım bir daha orijinal TR çıkışlı telefon almassın. Ben hiç almamama rağmen her korkmuşumdur sonuçta çakma imei kapanma sorunu pasaport sorunu oluyor her türlü sıkıntı çıkartabiliyor. Senin için hayırlısı bakalım.

 5. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Rıza,
  Teşekkür ederim rıza. Beni gerçekten çözmüşsün bu işte. Kafayı taktığım cihazı malesef alıyorum. O yüzden teşekkür ederim dedim, çünkü telefonu aldım 🙂
  @Taner Aksoy,
  Tövbeler tövbesi taner 🙂 Sana gerçekten hak veriyorum. Keşke bundan önceki yorumunu dikkate alsaydım belki de pişman olmayacaktım. Ama oldu bir kere yapacak bir şey yok ve önümüze bakmak lazım. Yola htc one ile devam ediyoruz bakalım sonumuz hayrolsun inşallah 🙂

 6. Veysel   •  

  Harbi güzel telefon bende de aynısı vardı satmak zorunda kalmıştım 🙂

 7. Sabah Kemal Cansu   •  

  Telefonu Satman kötü olmuş abi ama hayırlısı neyse o olsun. Avea’dan medet umma S4’ü beklerken beni aramalarını söylemiştim fakat hiçbir şekilde bana geri dönüş yapmadılar. HTC One ise Webeyn de okuduğuma göre stoklarda sınırlı olarak dağıtlacakmış yani bulman biraz zor olacak gibi abi.

 8. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Veysel,
  Neden sattın veysel merak ettim şimdi 🙂 Paylaşırsan sevinirim.
  @Sabah Kemal Cansu,
  Aldım bile kardeşim sağol 😀

  • Veysel   •  

   Ekran kartım yanmıştı. Babam almayınca bende telefonu sattım ekran kartı aldım 🙂 6300 la takılıyorum şu an

 9. Tuncay   •  

  Kardeşim telefonda anlayan birisi olarak şuan piyasadaki en iyi telefon S4 ve one.
  Benden sana tavsiye S4 al.Ama one de alırsan pişman olmazsın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.