25 Mart 2017: Cumartesi
Gölge

Nexus 4 ‘ü Satmak Zorunda Kaldım

Telefon 21 Mayıs 2013 13 3.785  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Çok değil daha 6 ocak‘ta şu yazımı yazdığımı dün gibi hatırlıyorum: Nexus 4’üm Sonunda Geldi Daha yeni yeni birbirimize ısınmışken malesef onu elden çıkarmak zorunda kaldım. Gerçi son günlerde o benden daha çok ısınıyordu ama olsun.. Pasaport bulamamakla birlikte telefonu sahibinden.com vesilesiyle hemde sattığım yerden aynı gün içinde alan çıkması sahibinden.com’a hayretle bakmamı sağladı. Telefonu 750 TL‘ye peşin olarak sattım. Korkuyordum bu telefon elimde kaldı diye ama herkes benim gibi şanssız değil işte. Sattığım kişi telefonu aldıktan ertesi günü pasaport’a işletmiş.

Neyse çocuk allah için temiz birisine benziyordu. Satarken içim cız etti ama çocuğun haline de bakınca açıkçası biraz rahatlamış oldum. Onun benden daha çok ihtiyacı olduğu kesindi. Bir de çocuk özelliklerini felan biliyordu telefonun, bu daha da hoşuma gitti. En azından hor kullanmaz telefonu (inşallah) Yanında çin‘den getirttiğim bumper‘ı da verdim. İnşallah hayrını görür.

Çocuktan epey bahsettik, gelelim bana.. Elimi neye atsam onu kurutuyorum. Bu nexus 4’ü almadan önce de dünyada çok sattı stok sıkıntısı çekti. Şimdi de gözümü htc one‘a çevirmişken 10 gündür hiçbir yerde stokta bulunmuyor. Hepsiburada önce 17.05.2013‘de stoklarda olacak dedi, ardından süreyi 10 gün sonraya attı. Telefonu satılabilecek her yere baktım ama malesef hâla yoktur. Operatörlerden almak istedim onlarda da yok. Turkcell mağazada satılıyor ama turkcell müşterisi değilim 🙂

Avea‘ya not bıraktım, gelirse beni arayacaklar güya. Benim gönlüm ise teknosa’dan almaktan yana. 1 yıllık sigorta yaptırıp kafamın rahat etmesini istiyorum. Onları da aradım malesef ne zaman geleceğini bilmiyorlar. İnternet mağazasından satıyorlar fakat mağazalara göndermiyorlar. Nexus 4’de zamanında böyle olmuştu. Önce internet mağazasından sattılar 10 gün sonra da mağazalara gönderdiler.

Bende bu sefer aynı hataya düşmeyeceğim. Geçen sefer sabırsız ve dikkatsiz davrandım bu sefer işimi garantiye alacağım. Alırsam eğer yine buradan bildiririm. Her telefonda olduğu gibi bu telefonun da zamanla incelemesini yapmayı düşünüyorum. Almak isteyen fakat kafasında soru işareti olanlar için belki bir yol gösterebilirim. Benim için artık hobi gibi bir şey oldu alıp satmak. Ben bu işlere girsem eminim iyi iş yapardım. Neyse artık bekleme durumundayım. Son gelişmeleri twitter’dan veya buradan bildiririm (nokta)

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nexus 4 'üm Sonunda Geldi" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

13 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir