New York’ta Beş Minare

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Filmin sinemalara çıkış süresi epey olsada bu filmi sizlere tanıtmak istedim. Mahsun Kırmızıgül bu işleri gerçekten çözmüş ve sinemada çok takdir ettiğim kişilik oluverdi 2 filmde hemde! Yönettiği iki filmide beğeniyle izledikten sonra bu son film gerçekten izlenmeye değer nitelikte. Dediğim gibi Mahsun Kırmızıgül bu işi biliyor ve parayı esirgemiyor. En bütçeli filmleri sürdü piyasaya ve teknolojinin son nimetlerini sundu biz izleyicilere. Fragman gerçekten çok etkileyici ve filmin içinde geçen “Deccal” kod adlı şahıs okuduğum bir kitaptan dolayı beni çok etkilemişti. Neyse bu film ta Kasım 2010’da sinemalarda olacakmış. Bende filmin özetini ve fragmanını koyayım hemen:

Filmin Özeti:

Büyük çaplı terör eylemleriyle benzerleri arasında öne çıkan bir suçluyu yakalamak için yapılan operasyon büyük bir çatışmaya dönüşür. Liderlerini koruma pahasına ortalığı kan gölüne çeviren adamları sayesinde lider son anda kaçarak kurtulur. Bir süre sonra kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Onu teslim almak için teşkilatta ilk akla gelen isim Fırat (Mahsun Kırmızıgül) olur. Fırat araştırmalarıyla suçlu Hacı Gümüş’ü (Haluk Bilginer) deşifre eden polistir. İyi derecedeki İngilizcesi ile Acar (Mustafa Sandal), Amerika’da Fırat’a eşlik edecektir. İkili Amerika’ya günlük olarak gidip, suçluyu teslim alıp döneceklerdir. Amerika’ya giderler, suçluyu teslim alırlar ama Hacı Gümüş’ü ellerinden kaçırırlar.Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir.Türkiye’nin doğusunda bulunan Bitlisli İki kan davalının öyküsü.İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde gerilimin, maceranın, aksiyonun ve gizemin izleyiciyi derinden etkileyeceği bir polisiye olarak anlatılmaktadır.

Fragman:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Güzel Bir Film İsterim:Adı UMUT Olsun..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 10