Enes İLHAN\ Ne Yazayım ki !

Günlük 6 yorum 3.374 21 Ekim 2011

Askerlerimiz vatanın dört bir yanında şehit edilirken ben ne yazayım ki! Bizler rahat içinde huzur içinde oturalım okulumuza gidip gelelim diye şehit oluyor benim mehmetim, ahmetim.. Varya aslında bu şerefsizler çok daha fazlasını hakediyorlar artık. Sabır denen şey yok artık bitti. Lan benim kaynakçılık yapan kardeşim sana ne verebilir ki ? O mu verecek sana istediğin toprakları, istediğin hakları ? Ne yani 24 tane askerimiz şehit oldu diye amacınıza ulaştığınızı mı zannediyorsunuz it sürüleri ! Alabildin mi istediğin toprakları eline bir şey geçti mi ? Daha mı iyi oldu şimdi ? Cevap veremezsiniz çünkü sizler aşağılık kendini bilmez çakallarsınız. Sadece kukla gibi oynatıyorlar sizi anlayın artık. Bu kadar cahilliğiniz yeter. Okuyun biraz öğrenin gerçekleri ! Günü geldiğinde sizi de s*ktir edecekler sizi kullanan adamlar. O zaman varya soyunuzun S‘si bile kalmaz. Benim analarımın yüreğini sızlatan, 8 ayrı bölgeye eş zamanlı operasyon yaptığını sanan, ciğerlerimizi yakan caniler hepinizin Allah belasını verecek inşallah yakında bunu biliyorum. Ama çok zaiyet olacak belki de soyunuzu temizlemek için. Olsun. Yeter ki defolun gidin artık rahat bırakın bizi. İşin en kötüsü de ne biliyor musunuz sayın okurlar ? Bu 24 şehit çok değil 1 ay sonra unutulacak ve herkes boş şeylere harcadığı zamanı tekrar bulacak. Bu acı çok büyük tarif edilemez. Ve de dikkat ettiniz mi şehit ailelerinin hiçbirisi de villada, köşklerde oturmuyor. Hepsi gariban benim ahmetim, mehmetim işte. Onlar vatan için kendini siper edecek, diğerleri para vererek bu işten yırtacak ! Ne âla memleket dimi..

Birde anlamadığım o bölge de şehit olan çoğu askerimiz ER. Şöyle neden uzmanlar yok orada ? Bordo berelilerimiz nerede abi ? Özel timlerimiz nerede ? As-tekler, jar-teklerimizi nerede allah aşkında söyleyin ? Niye Hakkari‘de değillerde Ankara‘dalar ? Bana birisi bunun cevabını versin. Dediğim gibi bu acı gün gelecek yine unutulacak. Ama artık bitsin bu illet. Gereken neyse yapılsın artık, hiç kimsenin sabrı kalmadı. Sosyal medyamızdan daha duyarlı olunmasını beklerdim ama tek kelimeyle yazıklar olsun!!! Şehitlerimizin kanı kurumadan ve daha defnedilmeden sırf birilerini güldürme amacıyla paylaşım yapan herkese yazıklar olsun !! Birde video ekliyorum yürekten dinlemenizi temenni ederek..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "4 olduk.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

22 Ekim 2011 - 08:54:00

Çok doğru konuşuyosun Enes kardeş! Özellikle hep erlerin şehit olması hakkında.

Esra Esma İlhan
23 Ekim 2011 - 11:17:30

Discoda işkenceyle öldürülen asker için niye kimse ayaklanmadı? Hani ”askere vurulan eller kırılsın” deniyordu? Nerede şehitler için ayaklanan insanlar? Hemde hiç hakmetmediği disco denen pis hücreye hapsedilip lağam farelerinin arasında lağam pislikleri içinde tiksinerek 3-5 gün disco cezası aldı o asker ve bu disco cezası veren komutanlara neden tepki yok? Kimse ”askere vuran eller kırılsın” demiyor neden? Milleti sokaklara döküp ”sizlere bu acıyı yaşattığımız için büyük keyif alıyoruz” diyen şerefsiz pkk itlerinin galeyanına gelen insanlarımızı anlamıyorum!!! Sanki bu yürüyüşü yaptıktan sonra sürekli şehitlerimizin yasını tutacaklar ya! Ve aralarında pkk yandaşları var bu neye tepki, kime tepki? Kaos ortamı yaratıp milleti sokağa döktükleri için amaçlarına ulaştırdınız o şerefsizleriyazık!!! 1ayı bırak herkes profillerinde 1gün şehitlerimizi andılar sonra herşey normalmiş gibi hayatlarına devam ettiler ediyorlar ya bu nasıl öfke duymak hemen unuttular ya hemen… Çok üzgünüm… :((

24 Ekim 2011 - 20:42:09

Çok doğru yazmışsın Enes. Keşke bütün bunlar olmasaydı ve biz bunları ne yazıya dökebilseydik ne de aklımızın ucundan geçebilseydi. Keşkelerle dünya durmuyor maalesef… Hareket lazım… Pardon. HAREKAT!
Bordo bereliler nerede gerçekten! Çok fazla oldu artık bu it sürüleri. Çevremizde havlayarak dolaşmalarına rağmen kimse bir şey yapmıyor ona şaşırıyorum.
Doğudaki bütün albaylar içeri. Hoop, sonuç ne?? Bilmem kaç tane yiğit şehit oldu! Vatan uğruna mı? Hayır. Bence vatan uğruna ölmek ayrı bir şey, önlem alınmadığından ve itlerin öldürülmesi ve tamamen temizlenmesi için kıçınızı bile kıırdatmadığınız içi gencecik ahmet mehmetin ölmesi bambaşka bir şey!
Daha söylenecek çok şey var ama kırk yaşında babam bir şey yapamıyorken benim elimden ancak yorum yapmak gelir. Bu da bir şeyi çözmüyor ne yazık ki… 🙁

enesilhan
24 Ekim 2011 - 22:09:47

Arkadaşlar duyarlılığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek bile gelmiyor içimden çünkü hâla bu olanlara inanamıyorum. Şehit haberlerinin acısını yaşarken birde büyük şiddetli deprem yaşadık. Ne kadar zorlu bir süreçten geçtiğimizi birçok idrak edemeyecek kadar gerizekalı insanlarımız olsa da Rabbim orada can verenlere rahmet, yaralı olanlarada şifa versin inşallah.

Abla yazdıkların karşısında inan şok oldum bu haberi ilk defa senden duyuyorum. Ne kadar saçma şeylerle karşı karşıyayız! Aman Allah’ım neler oluyor bu ülke de.. 

Ahmet yorumun için sağol keşke elimizden daha fazla birşey yapmak gelse ama en çok da bu kahrediyor beni sadece üzülüyor ve dua edebiliyorum.

Aycan senin de düşüncelerine katılıyorum. Bir video gördüm facebook’da ne kadar doğru bilmiyorum ama önlemin alınması gereken yer Ankara, asıl hainlerde Ankara’daymış gördüğüm videoya göre. Eğer öyleyse durum çok vahim.. Biz önce kendimizi düzeltmeliyiz diye düşünüyorum.

Esra Esma İlhan
30 Ekim 2011 - 15:37:05

Hiç şaşırma ablacım sakın şaşırma burası TÜRKİYE!!! Daha ne pislikler ne pislikler dönüyor bir bilsen canım. Olan gariban yurdum insanına oluyor,vatanını bayrağını cebi dolu insanlardan daha çok seven,satılmışlardan daha çok seven vatandaşıma oluyor. Türk olmak ne zormuş, bu vatanı,bayrağı çok sevip gönül vermek ne zormuş, bedeli ne kadar ağırmış be canım!!! :(((

14 Haziran 2012 - 18:54:55

çok harika yazmıssın..