27 Mart 2017: Pazartesi
Gölge

Mevsimler Gibisin, Değişirsin ..!

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Öyle İşte.. 8 Aralık 2010 10 4.367  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Evet evet sen ! Hiç bir zaman hiç bir şekilde değişmeyeceğini söyleyen insan ! Ne olursa olsun, ‘beni kimse değiştiremez‘ diyen, kendinden bu kadar emin olan kişilik ! Oysa çok emindin kendinden ne oldu da böyle birden bire 360 derece dönüverdin ? Zor mu geldi kuzum bu hayat sana ? Senle alay etmiyorum ama alay edilecek bir kişilik olduğunu söylüyorum ! Bak işte sende değiştin, sende herkes gibi oldun.. Diğer insanlardan hiçbir farkın kalmadı.. Hani verdiğin sözler, hani nerdeler söyler misin ?

İnsanoğlu böyle işte.. Hem nankör, hem kibirli, hem suçlu ve hemde güçlü !! Yaradılış fıtradından mı nedir bilinmez ama insanoğlu hata yapmak için yaşıyor sanki.. Ve sanki bu hataları sonucunu bile bile, sonucunu kestire kestire yapıyor.. Bu kadar patavatsızlık, bu kadar laubalilik bir tek insan denilen mahlukata ait işte.. Hayvan dediğimiz çoğu zaman dışlanan varlıkların değerini yavaş yavaş anlıyoruz sanki.. Hatta o kadar iyi anlıyoruz ki artık çoğu insan denilen kişilerin yüzlerine baktığımızda onlara {hayvanlara} hakaret ediyoruz..

Şöyle düşünün: Bir robot yaratıyorsunuz ve ona bütün becerileri kazandırıyorsunuz. {konuşma,yürüme,duygu ve düşünce} Ama bu robot tv’de gördüklerinizden farklı tamamen kusursuz bir şekilde bir robot olduğunu düşünün. Ve aynı zaman da hata yapmaya da meyilli olacak. Bu robot günü gelecek bir hata yapacak ikinci defa aynı hatayı yapacak üçüncü kez vs. vs. Her hata yaptığında sizden özür dileyecek, bir daha yapmayacağına söz verecek.. Soruyorum sizlere kaç defa affedebilirsiniz o robotu ? En sabırlı insanımızın bile tahammül edeceği sayı 6 olsun bilemediniz 8.. Bu kadar olacağını da düşünmüyorum da örnek olsun diye verdim. Baktınız aynı hataları yapıyor ve hiç akıllanmıyor ne olacak bunun sonu ?  İşte Rab ile biz insanoğlunun yaptıkları bu robot örneğiyle aynı..

Bizler hata yapmaktan bıkan, bıktığı kadar da yapmaktan usanan ama O affetme de sınır tanımayan Merhametlilerin en merhametlisi Yaradan.. Allah sonumuzu hayretsin, bizleri günahlarından ders alıp o hatayı bir daha yapmayan kullarından eylesin inşallah {Amin}.. Sözümü Sagopa Kajmer’in son albümünden olan bir parçanın sözleriyle tamamlıyorum:

                                                    Mevsimler gibisin değişirsin
                                                    Ya beni üşütürsün ya yakarsın
                                                    Kendimden her gün parça koparıyorum
                                                    Ama sen bunu nerden bileceksin..

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

10 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir