Meşguliyetimin Sebepleri

Ramazan ayının da gelmesiyle beraber gün içinde takatimiz bile kalmıyor. Gerek havanın bunaltıcı sıcaklığı gerekse de oruçlu olmam vesilesiyle bilgisayarı açsam bile kendi siteme vakit ayıramıyorum. Allah’tan odam da klima var da (çoğu zaman mucidine dua ettiğimde oluyor) bir nebze nefes alabiliyoruz. Dışarısı 42 derece iken odam 16 derecede soğuyor. Arada bu kadar fark olunca odamdan dışarı bile çıkmak istemiyorum. Resmen cennet ile cehennem gibi valla.

Aslında yoğunluğumun en büyük nedeni yeni bir oyun sitesi açmam oldu. Bugüne kadar kendi sitem haricinde başka bir site açmayı çok düşünmüş fakat hayata geçirememiştim. Kısmet bugünlereymiş ve nihayet kişisel blogdan farklı bir sitem oldu. Aslında domain genel oyun domaini değil ama 5 yıllık olduğu için wmaracı’ndan güvenilir bir arkadaştan satın aldım. Sağolsun çok ilgilendi ve hostingi benim aldığım hostinge taşırken kendisi taşıdı.

Sitem öyle ahım şahım değil ama mevcut temayı epey farklı noktalara getirdiğimi düşünüyorum. Yaratıcı bir zekam yok ama varolan şeylerin üstünde uğraşmayı çok severim. Nedir siten ismini ver diyen olursa sitem şudur. Bu sitenin önceki tasarımı da şu şekildeydi. Ve sadece bir kategori mevcuttu. Birçok kategori oluşturup bir çok oyun ekledik fakat site henüz yeni olduğundan hitler yok denecek kadar az.

Bu yüzden bir iki ay bekleyip sitenin birçok yönden oturmasını bekledikten sonra reklam ve tanıtım yazısı vermek plânlarım arasında yer alıyor blogcu arkadaşlarım hazırlıklı olun 😉 Tutar mı bilmiyorum bu oyun sitem ama bu oyun sitesini açmamdaki amaç tamamen tutacak mı tutmayacak mı bunu öğrenmek ? Bu arada oyunları ekleyen içerik editörüm de kardeşim 🙂 Eklediği oyun sayısına göre para veriyorum yoksa siteye oyun ekleyecek yok. Çocukların dilini benden daha iyi bildiği kesin 😉

Siteyi 27 haziran’da aldım ve o zamanlar site doğal olarak kısmen kötü seviyedeydi. Şimdi ki seviyesi fena gitmiyor bana göre. Önemli olan arama motorlarındaki sonuçlarda çıkabilmek. Zaman gösterecek her şeyi. İndexler felan fena gitmiyor, eylül’e kadar geliştirmeye devam edeceğiz bakalım.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Askerlik Hakkında" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

7 yorum

 1. Mehmet.C.   •  

  Hayırlı olsun Enes. Zorluğu yüksek olan bir sektöre adım atmışsın. Zamanında ortak bir projede bulunmuştum ben ve gerçekten tatmin edici şekilde ücret alıyordur sitemden. Siteninde tasarımı gayet güzel ve inşallah güzel yerlere gelirsin:)

 2. Hamza   •  

  İnşallah tutar kardeşim 🙂 Hayırlı ramazanlar..

 3. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Çağrı Mustafa ALKAN
  Sağolasın abi teşekkür ederim. Evet zor olduğunu biliyorum ama yine de şansımı denemek istedim. Verdiğin linkteki yazıyı da okumuştum abi yine de teşekkür ederim 😉
  @Mehmet.C.
  Sağol kardeşim. Hiç sorma bu sektör belki de rekabetin en yüksek olduğu sektör. Güzel temennilerin ve yorumun için teşekkür ediyorum kardeşim, eyvallah 🙂
  @Hamza
  İnşallah kardeşim Allah razı olsun, sana da hayırlı ramazanlar..

 4. Mustafa   •  

  Hayırlı olsun Enes, Allah başarıyla daim etsin (:
  Zor ama doyurucu bir sektör olduğunu görüyorum çevremden, en azından öğrenci için. Güzel bir domain bulup ben de işin içine gireyim diyordum bir haftadır (:

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Amin kardeşim Allah razı olsun. Dediğin gibi biraz meşakkatli ama tutturursan en azından aylık sabit bir gelirin olabilir kardeşim. Ben beklentiyi düşük tutarak giriştim bu işe. Hiç tutmayadabilir fakat denemek lazım. Bu sektörden para kazanan çok insan var. Sende dene baktın ki olmuyor başka sektörlere girersin. Eyvallah kardeşim 😉

 5. Cem Biga   •  

  Bu oyun sektöründe Arda kazan diye bi adam var onu bir araştır istersen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.