Manyak Bir Film: Ghajini

Bu zamana kadar hintli filmlere hep bir önyargı ile yaklaşmıştım. Fakat bu film beni bu önyargı’ma karşı gerçekten çok utandırdı. 2008 yapımı bir filmi izlemek bana da çok çekici gelmiyordu. Ama sabırla izlemek istedim, çünkü bu filmde bir şeyler olacaktı yani bunun sinyallerini veriyordu. Filmin 30. dakikasında mı ne bu adamın günlüğü açıldı o anda ben öldüm zaten. Film sanki bambaşka bir filme büründü. Bu kadar sıkıcı mı geçecek diye sordum kendi kendime ! Sabırla izlemeye devam ettim. Neyse bu adamın günlüğü bitti gerçek filme döndük, dedim bu film bitmeyecek.
Ben filmi 95 dakika sandım ama bir de ne göreyim ! Bir 95 dakika daha bekliyormuş beni.. Ama bu ikinci 95 dakikada büyük şeyler olacaığını düşündüm ve bu tahminimde yanılmadım. İkinci part’da gözlerimi ekrandan alamadım desem yalan olmaz sanırım. Ben hayatımda bu denli nadir film izlemişimdir ama bu bambaşka bir şey. Film 3 saat 10 dakika sürüyor, ama ne film ! Gerçekten ağzım açık izledim etkisinde kaldım. Hatta filmi izledim bitirdim, filmin müzikleri ağzıma dolandı.

Konusu ile müzikleri ile gerçekten çok müthiş bir film bu. Kabul ediyorum ilk part’ta çok saçma klipler felan vardı. İkinci part’ta da bir tane vardı ama ben klipleri ileri sardırdım. Çünkü altyazı ile klib’in sözlerini yazmak o kadar saçma oluyor ki 😀 Klipleri dediğim gibi sardırdım, gerisini de söylemeyeceğim. Tek kelime ile bu filmi hepinize şiddetle tavsiye ediyorum. Belki izleyenler olmuştur ama izlemeyenler kesinlikle kaçırmamalı. Benim bu filme puanım ise kesinlikle:

10/10

Geçen yazımda Melek‘in bir eleştirisi olmuştu güzel bir eleştiri tabi ki. Hep aksiyon film izlediğimden dolayı biraz yakınmıştı haklı olarak. Bende aksiyon’dan biraz sıyrıldım ve bu filme yöneldim. Bu filmde dram, gerilim, romantizm, komedi, aksiyon ne ararsanız var arkadaşlar. Eğer filmi izlemeyi kafanıza koyduysanız ve izleyecekseniz size tek bir tavsiyem var arkadaşlar, lütfen sabırla izleyin ve sıkıldığınızda kapatmayın. Emin olun izlediğinize pişman olmayacaksınız. Filmin özeti ve fragmanı ise şu şekilde:

Filmin Özeti:

Kalpana küçük bir reklam filminde oyunculuk yapıyordur. Sanjay(Aamir Khan) ise amerikada eğitimini tamamlamış ve babasından kalan Air Voice şirketinin başına geçmiştir. Sanjay reklam afişi için belirlediği evde kalpana kalmaktadır. Sanjay’in adamları Kalpana ile görüşmeye giderler, fakat kalpana’nın iş yerinde ki arkadaşları Sanjay’ın ona aşık olduğunu sanarlar. Ve bundan sonra Kalpana ile Sanjay‘ın maceraları başlar. Birbirlerine aşık olurlar. İkili iş gerekçesi ile farklı yerlere çalışmaya giderler ama bir daha birbirlerini göremezler. Bunun sebebi olan kişi ise GHAJİNİ‘dir. Bundan sonrası hayatta kalan, hafızasını kaybeden ve 15 dakikada bir her şeyi unutan Sanjay‘ın imtikamıdır. Film 3 saat ama izlerken gerçekten zevk alacaksınız. Film 2005 yılında çekilmiş fakat başarılı bulunamadığından 2008‘de tekrar çekilmiş. Aamir Khan‘ın mükemmel bir oyunculuk sergilediği bu filmi herkesin izlemesini kesinlikle tavsiye ediyorum..

Filmin Fragmanı:

Son olarak filmi izleyebileceğiniz adresi veriyorum. Ben youtube‘dan izledim. 720p seçeneğini seçin ve altyazı‘yı Türkçe yaparak izleyin arkadaşlar, iyi seyirler.. Ghajini

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İzledim: İntikam Ateşi - A Man Apart" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 5