Korkarak Kullandığımız Lüks Telefonlar

Korkarak Kullandığımız Lüks Telefonlar

Öyle bir şey ki yazınca sürekli yazasım geliyor, yazmayınca da öyle gidiyor.. Daha önce bir yazıya hiç böyle giriş yaptığımı hatırlamıyorum bu da ilk oldu herhalde. Neyse konumuza dönelim. Kendimi teknoloji tutkunu olarak bilsem de malesef bir yerden sonra o tutkunun belli getirileri ve götürüleri oluyor. Getiri kısmı beni memnun etse de bazen de bıktırmıyor değil. Teknoloji ile aramın iyi olduğunu tüm eş dost akrabalar bilir.

Bu yüzden bir şey alındığında ilk bana da sorma eğilimine girerler sağolsunlar. Bu durum dediğim gibi beni mutlu ediyor. “Fiyat aralığın ne, nasıl bir şey istiyorsun” gibi soruları sorduktan sonra genelde tavsiyelerim oluyor. Ama bu hoş durum bazen mutsuz ediyor be arkadaşlar. En sevmediğim şey sorduğun kişi cevap olarak A diyorsa ve bende yok o olmaz B‘yi al dediğimde o kişi ısrarla A deyip kararsızlık yaşayınca benim devrelerim atıyor. O zaman sorma kardeşim git istediğini al diyesim geliyor.

Teknoloji tutkunu diye isim koydum ama maddi sıkıntı olunca teknolojiye sadece uzaktan bakabiliyorsunuz sevgili dostlar. Şimdiye kadar sayısını net olarak bilemediğim kadar telefonum oldu şükürler olsun. Son yıllarda akıllı telefonlara ilgim tavan yapmıştı. Kaç defa peşin paralar verip aldım telefonları. Ama aldığım telefonlara verdiğim paranın bir hesabını yapsanız bir araba alabilirdiniz tahminimce. Fakat bu imkansız gibi bir şey. Çünkü hepsi belli bir birikim ve uzun yıllar sonucunda alınmıştı.

Durumum eskisi kadar iyi değil buna da hamd-ü senalar olsun şikayet ettiğimden değil.. Ama şükürler olsun aza kanaat edip gayret gösterince meyvelerini almıyor değilim. Tek istediğim iki kredi kartımın (birisi babamın ama ben kullanıyorum) tüm borcundan kurtulup iptal ettirmek. Bunları yapınca inanın benden daha huzurlusu olmayacak. Gel gelelim bu dar boğazda dediğim gibi sadece izleyebiliyorum. Kısmet olupta AVM’lere gidersem yeni çıkan tüm telefonlara bakmak dokunmak mıncıklamak istiyorum !

Ne olsa almayacağım ama askere gitmeden içimde ukte kalmasın maksat 🙂 Bu yazıyı yazmamın asıl nedeni burdan sonra başlıyor aslında. Buraya kadar okuduysanız bundan sonrasını da okursunuz inşAllah. Genelde 2.000 TL sınıfındaki telefonları kullanırdım geçen seneye kadar ama şu taksitlerin kalkması ve benim özel durumum nedeniyle yaklaşık 7 aydır general mobile discovery ile takılıyoruz. Ben bu telefonu kardeşime niyetlenip kendimin kullandığını söylemiştim ya işte yeni bir telefon alırım diye baya hor kullandım aleti.

Yolda bisikletle giderken iki defa asfalt yola düştü. Beni tanıyanlar teknolojik cihazları ne kadar titizlikle kullandığımı bilirler. Ama durum bu sefer spontane gelişti arkadaşlar. İstemeyerek de olsa telefonu bir kere yüzüstü bir kerede arka kısım komple yere gelecek şekilde düşürdüm. Allah’ı var sağlam telefonmuş. Ufak sıyrıklarla durumu atlattık. Ekranda en ufak çizik ve kırık yok. Üstelik ekranda jelatin de yok 🙂

Bunun dışında hor kullanıma bağlı olarak halıya felan da düşüyor ama ben çok takmıyorum. General mobile discovery kullanan arkadaşlar bilir telefonu salladığınızda sanki içindeki teller oynuyor 🙂 Bu da beni ciddi sinir etse de güllük gülistanlık geçinip gidiyoruz. İşte söylemek istediğim şudur ki; Şimdi cebimde 2.000 TL’ye yakın ve muhtemelen metal çerçeveli veya full metal bir telefon olsaydı ben şimdiye kendimi yiyip bitirmiştim.

Hakikaten ya siz o pahalı metal telefonları nasıl kullanıyorsunuz Allah aşkına 🙂 Sürekli korkarak taşırdım cebimde aman çizilmesin aman kırılmasın diye. Telefon çok şık ve ince ve sizde tutup bir de bunu korumak için kılıf takıyorsunuz. Bak ben ne kılıf takıyorum ne jelatin plastik kasanın ilk defa hayrını gördüm 🙂 Ciddi söylüyorum inanılmaz bir rahatlık var bu telefonu kullanırken. Korkarak değil canavar gibi kullanıyorum ama her işimi de görüyor yani.

Böyle işte sayın okur. Anlatmak istediğim mesajı yazının sonlarına doğru verdim. Kafam allak bullak oldu şu yazıyı yazarken. Epey paslanmışım bu konuda. Neyse çok uzattım Allah’a emanet olun bir sonraki yazıda görüşmek ümidiyle..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Eskiden Öyle Güzel Cahildik ki.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  1
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 11