Kişisel Blog-Teknoloji Blogu Karmaşası

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)
Kişisel Blog-Teknoloji Blogu Karmaşası

Kişisel Blog-Teknoloji Blogu Karmaşası Son yılların en popüler web sitelerinden birisi de şüphesiz ki bloglar.. Altyapısı ne olursa olsun gençlerimiz artık hızlı bir şekilde blog açmaya hevesleniyorlar. Bu hevesleri bizi çok memnun etse de çoğu belli bir zaman sonra bu işte tutunamayacağını anlayarak yol alıp gidiyor.. Hâl böyle olunca ortalık çöplük bloglardan geçilmiyor. İşte bu tutunamama olayları artık bir sendrom haline gelmeye başladı. Bunun en büyük etkeni de bana göre kararsızlık. Hani bir söz vardır; “En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir” diye hatırladınız mı ? Birçoğunuzun ‘evet‘ dediğini duyar gibiyim..

İşte bizim de böyle bir sıkıntımız var değerli okur. En başında bu işlerde sabrımız yok denecek kadar az. Tabi sabır olmayınca hemen vazgeçme duygusu beliriveriyor. Bizde şöyle bir olgu vardır; “Hemen bir site açayım, ve çok kısa bir sürede tanınayım ve belirli bir çevrem olsun” şeklinde. Yok öyle işte ! Bu işler öyle ha deyince olmuyor malesef.. Sizin bu hayaliniz belirli bir emek, sabır, ve özveri istiyor.

Bugün ise benim asıl bahsetmek istediğim ve rahatsızlık duyduğum bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Günümüzde artık birçok bloglar websitelerinin yerini almış durumda. Ve bu blogların birçoğu “Kişisel” adı altında açılmakta. Fakat kişisel diye açılan ve belli bir zaman geçtikten sonra yerini farklı farklı kategorilere yönlendiren birçok blog var ne yazık ki.. Bazı arkadaşlar bunu üstü kapalı olarak yansıttı ve herkes üzerine düşeni almıştır umarım. Kendisine de teşekkürlerimi sunarım iğneleyici tarzından dolayı..! Her neyse ben bu konu da kendime düşen payı aldığımı düşünüyor ve devam ediyorum. Ben de zaman zaman teknoloji ile ilgili yazılar yazıyorum eğer arada bir de olsa ziyaret ediyorsanız bilirsiniz bunu.

Teknolojiye olan aşırı ilgim yüzünden bazı yazıları yazmak ve halkımızı bilinçlendirmek ve güzel örnek olmak beni mutlu eder. Mesela ben bugüne kadar yazdığım teknoloji ve telefon ile alâkalı yazıların %90‘ını aldığım ürünler ve onlarla alâkalı bir şekilde yazmışımdır. Ben bu blogu açarken kişisel olarak açtım. Bu kişisellik içinde farklı farklı kategoriler de yaptım. Çünkü sadece kişisel olan bir blog belli bir süreden sonra sıkar insanı. Yani bu gerçekten tecubeyle sabit ve denenmiştir. Çok sevdiğim bir insanın tek kategorili yazdığı bir blogu belli bir süreden sonra okumamaya karar vermiştim birkaç yıl önce.

O yüzden kişisel diye blog açıp üzerinden maksimum 6 ay geçtikten sonra arkadaşımız başlıyor haber veya teknoloji sitelerinden kopyalayapıştır‘a..! Yapma arkadaşım neden böyle yapıyorsun ? Sende biliyorsun ki o yazdığın yazıların ne sana hayrı var ne de sitene. O yüzden ehil olduğun konulardan sabırla devam et ama gerçek sabırla.. O kadar kaliteli haber ve teknoloji siteleri varken sen kendi sitenin okunacağını düşünebiliyor musun ? Haa belki hayal edebilirsin ama çok zor gerçekleşmesi. Belki kafandaki belli bir hiti yakalarsın ve sonra da emin ol webmaster forumların’da o kişisel diye açtığın blogu çok yönlü bir blog olarak satarsın.. Demedi deme !

Sözün özü kişisel blog diye açmak gerçekten belirli bir emek, belirli bir yürek, sabır ve en önemlisi özveri istiyor. O yüzden benim genç arkadaş ve kardeşlerimizden tek ricam bir blog açmaya karar verdiklerinde hangi konunun kendisine daha çok şey katacağı ve kendisinin de bundan lezzet duyarak yazacağını belirlemesidir. Hangi konu hoşunuza gidiyorsa tabi ki yazabilirsiniz ama belli bir daireyi aşmadan.. Evet bugün de yine rahatsızlık duyduğum ve belki de benim de bu kategoriler de etiketlendiğim bir yazıyı dile getirdim. Umarım anlatmak istediklerimi bazıları anlar ve ona göre atıp tutar ! Herkes kendi üstüne düşeni alsın. Her neyse bir sonra ki yazı da görüşmek üzere sayın okur..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Misafirliğin Zorlukları" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  1
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 11