Javanın Hayatımızdaki Yeri

Javanın hayatımızdaki yeri ve önemi hafife alınamayacak kadar büyük aslında. İnternetle tanışan her insanın mutlaka “java” kelimesini gördüğü ve javanın uygulamasını indirdiğine şahit olabiliriz. Bizzat bizlerde javayla her zaman olmasa da işimizin olduğu çoğu zaman olmuştur. Java’nın bilgisayarımıza girme tarihi ise 1995‘lere dayanıyor. Yani mazisi oldukça eskiye dayanıyor. Java’nın var olma sebebi ise dijital cihazların daha akıllı, daha işlevsel ve çok daha eğlenceli olması.

Java’nın tarihçesine bakacak olursak;

90‘lı yılların başlarında ağ bilgisayarlarının gücünü günlük hayatın faaliyetlerine yaymamız köklü bir vizyondu. 1991 yılında “Yeşil Takım” olarak adlandırılan küçük bir grup Sun mühendisi, bilgisayar teknolojisinde gelecek dalganın dijital cihaz tükecitileri ve bilgisayarların birleşmesi olacağına inanmışlardı. James Gosling önderliğindeki grup, geceli gündüzlü çalışma yaparak dünyada devrim yapacak programlama dilini oluşturmuşlardı – “Java“.

Bugün vereceğim adreste ise son sürüm java‘yı bilgisayarınıza güvenle indirebilirsiniz. Hadi sende hemen en son sürüm java yükle.

Kısacası;

Günümüzde Java yalnızca İnternet ile nüfuz etmiyor, aynı zamanda günlük hayatımıza güç veren bir çok uygulama ve cihazın görünmeyen gücüdür. Mobil cihazlardan seyyar cihazlara, oyun ve navigasyon sistemlerinden e-ticaret çözümlerine, kısacası Java her yerde!

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İki Kişilik Oyunlar" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 8