İşsizlik Sıkıntısı ve Yeni Arayışlar

10 aydır işsizim. Çaresizce dexter izliyorum. Bim‘den aldığım pişmaniye de iyi çıkmadı. Markasını değiştirmişler, özcan iyiydi ya. Sonram sıcak çikolata yerine yanlışlıkla cappuccino almışım, ağzımın tadı tuzu kalmadı. Fenerbahçe‘ye döndüm iyice. 3 günde bir sürekli başım ve belim ağrıyor. En iyisi doktora’mı gitmek acaba bilemiyorum.. Şu an fox tv’de unutma beni oynuyor. Ne diziymiş arkadaş 1100 bölüm mü ne olmuş hâla bitiremediler. Onlar bitirmekten, bizimkiler izlemekten yorulmadı.

Neyse bu kadar saçmalıktan sonra asıl derdime geleyim. Can yoldaşım diyebileceğim dostum dün haberlerde bir tane eğitimin verildiğini görmüş. Eğitim dediğim bu inşaat araçlarının kullanılması. Kule vinci, sondaj makineleri, finişer vs. gibisinden sertifikaların verildiği bir kurs varmış Konya‘da. Türkiye’de sadece bu ilde veriliyormuş kurs. 15 gün sonunda sertifikan oluyormuş. Kurs ücreti de 1250 TL civarındaymış. Aklıma yatmadı değil, hatta ciddi ciddi hazırlanacaktık bu kurs için. Aklımıza özellikle kule vinci yattı. Çünkü bunu yapabilen türkiye’de çok az insan var.

Neyse ciddi ciddi düşündük taşındık. Sonra dostum biraz video felan izlemiş youtube’da bu kule vinci ile ilgili. Sonra bu konuyu tekrar konuşalım felan dedi düşünceli bir şekilde. Şu an skype açmasını bekliyorum ama sanırım evde değil ya da işi var. Neyse ben de izledim bugün daha detaylı. Ben izlerken dizlerim titredi çekenler nasıl çekmiş anlayamadım. Şu görüntülerden bahsediyorum. Lütfen sonuna kadar izleyin bu video’yu:

İzlediğinizi varsayıp yazacaklarıma devam ediyorum. Sanırım sizlerinde içi gitti dimi ? Elemanın çok rahat olduğuna bakmayın epey çalışmış, görmüş geçirmişe benziyor. Hiç bilmeyen birinin, özellikle yükseklik korkusu olan biri için düşünmesi bile zor ama ekmek parası deyip yola çıkmak istedik. Derken diğer birkaç video’ya daha baktım. Özellikle bir tanesini daha izledikten sonra bu işten ciddi şekilde soğudum. Hatta ciddi hayat tehlikesi olduğuna kanaat getirdim. İşte bu video’da soğumamın kanıtı:

Bu işte böyle kazalar an meselesi. Özellikle mevzu ağır iş’se bu daha da olası. Vince haddinden fazla yük konması vidaların kopmasına sebebiyet verince gördüğünüz üzere böyle kazalar olabiliyor. Bu sadece bir tanesiydi bunun gibi daha onlarca yüzlerce bulunabilir. İşte böyle sayın okur. Farklı işlere, farklı arayışlara girdik ama değişmeyen tek değişim değil işsizlik malesef. Daha ne kadar sürer bilinmez ama bu riski almaya değer mi bilmiyorum ? Bazen tehlikeli desem de bir çılgınlık yapıp ilk video’daki eleman gibi 150 metreden dünya insanlarına haykırasım var..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Hayallere Yer Yok Bu Dünyada.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 14