Çarşamba, Mart 21

İnsanın Sağlığı Gibisi Yokmuş!

Blogların çekişme içinde olduğu şu günlerde tüm blog alemine Selamlar olsun. Yaklaşık 2 haftadan beri doğru dürüst şeyler ekleyemedim bloguma ve haliyle ihmal etmiş oldum. Tabii ki ihmal etmemin çeşitli nedenleri oldu.İsterseniz bunları başlıklar halinde anlatayım:
Kız tarafı olmak iyi değilmiş!:
Blogu ihmal etmemdeki büyük etkenlerden birisi kına gecesi,nişan ve düğün işleri oldu. Kız tarafı olunca işlerin pek iyi gittiği söylenemez. Yengemin kızı evlendi geçtiğimiz hafta içinde. Bizlerde kız tarafı olarak herkesten önce saf almamız gerekirdi ve öyle de oldu. Geçen perşembe değil ondan önceki perşembe toplanıldı nerdeyse tüm sülale. Cuma gecesi kına gecesi oldu. Erkekler erkek evinde(damadın babasıgilde) Kadınlarda yengemgilde akşam 8’den itibaren kına gecesi düzenlendi. Herkes çıktı oynadı erkek evinde ama ben oynamadım, oynamayı ve kendimi oynatmayı hiçbir zaman sevmedim ki  zaten 🙂 Neyse cumartesi günü boş geçildi. Pazar günü de Nişan töreni vardı zaten. Ağlamaz dediğim kuzenim ablasının beline kurdaleyi bağlayınca gözlerinden akan yaşları durduramamış 🙂 O anın değil ama nişan töreninin kısa bir videosunu koyayım:

İlk defa Sınava heyecansız girdim:
Takip edenlerin bildiği gibi üniversite hayallerimi ertelemek zorunda kalmıştım. Son çare olarak açıköğretim fakültesini yazdım ama o da şu anda sadece formaliteden ibaret! Belki askerlik tecili için işime yarayabilir 🙂 Hemen söyleyeyim şu an yoklama kaçağıymışım 🙂 Elimden tutup götürürlerse ben şaşırmayacağım sizde şaşırmayın 🙂  Yeni adıyla YGS sınavına bu kaç oldu bilmiyorum(sanırım 4.) ama tekrar girdim. Şu an ki hedefim artık Polislik. Pazar günü de bu sınava girdim. Sınav öncekilere göre çok daha iyiydi. Yani keşke öncedende bu şekilde girebilseydik diyorum. Sınavın bitmesine 1 saat kala sancılandım. Ne olduğunu sınavdayken anlayamadım.

Hastane Koridorları ve Ben:
Sınav gününün akabinde rahatsızlığımın ciddi olduğunu düşünmeye başladım çünkü gerçekten çok sancılanıyordum. Pazar günü olması sebebiyle normal olarak doktorlar felan kapalıydı. Annemin acile götürelim mi sorusuna hayır olarak karşılık verdim ama pişman olan yine ben oldum! Gece olunca sancıdan duramaz vaziyete geldim ve Acile gittik. Kan ve İdrar tahlilleri,ardından iğne yedim ve 1 şişe de Serum cabası! Sonrasında film çektiler. Ertesi gün Ultrason uygulandı. Doktor büyük ihtimalle böbreğimde taş olabileceği kanaatini getirdi. İşin içinde Ameliyat ihtimali olduğu için çok üzülüyorum. Bu dünya zaten imtihan dünyası öyle her zaman rahatlık,huzur değil işin gerçek yanını sanırım yeni yeni görmeye başlıyorum. Rabbimden gelen her şeye kesinlikle İsyan yok Şükür var elhamdülillah. Buna da şükür diyorum her zaman için. O hastane koridorlarında öyle insanlar varki doktorun yanına gidene kadar insana kendi derdini unutturuyor! Beterin beteri var diye boşuna dememişler. Bende o yüzden artık fazla üzülmek istemiyorum. Bugün sabah 8’de 50 ml gramlık iki enjektörle damardan ilaç verilecek ardından da renkli film çekilecek. Dostlarım şu sıralar her zamankinden daha çok duaya ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Rica etsem ismen dua eder misiniz ? Edersenizde etmezsenizde Allah hepinizden razı olsun. Duygu sömürüsü gibi algılanabilir bu yazı fakat insanın başına bir sıkıntı gelince ne yapacağını bilemiyor. Bende en kısa yol ile birçok insana ulaşmak için bu yazıyı yazma gereği duydum. Hayat o kadar garip ki her şey yolunda giderken birden bire ayağımız kayıverebiliyor. Ama her şeye rağmen gülümsemeyi ve gülümsetmeyi unutmayın dostlar.

İşte blogu ihmal etmemin belli başlı nedenleri yukarıdaki saydıklarımdı. Rabbim tüm şifa bekleyen kullarına şifa versin inşallah. Selam ve Dua ile…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bu Nasıl Bir Spikerlik Anlayışıdır !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

18 Comments

 • cobija

  Geçmiş olsun. Ama bu kadar üzülmene değmez. Ameliyat olacaksan bile çok kafana takacak bir şey değil. Teyzem de ameliyat olmuştu oradan biliyorum. Acil şifalar olsun.

 • Enes İLHAN

  Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnsanın sizler gibi dostları olduktan sonra beli gerçekten yere gelmez. Bugün damardan ilaç verileceğini söylemiştim öyle de oldu. 4 kez filmimi çektiler neden 4 kere çektiler hala anlayamadım. Cuma günü saat 2'ye kaldı sonuçlar.

 • Tofan

  geçmiş olsun enes kardeşim ben hastanede çalıştım hastanenin gözbebeği olan radyoloji bölümünde ultrason'a bakıyordum bence ameliyat olma ileri teknoloji ile donatılmış özel hastanelere gidebilirsin.Orada Böbrek Taşı kırma cihazları bulunur.şahsen çalıştığım yerde vardı ve sonuç %90 taş düşüyordu ameliyat masasına yatmanı şahsen ben istemem bu hastanenin doktorun yararına olur hem aldığı para artar … Yani böbrek taşı kırma cihazları ile bunu halledebilirsin inan kardeşim lazer ile çalışırlar acıma felan yok sadece makina çalışacak sen uzanacaksın.Ameliyata girmen gereksiz bence ALLAH şifa versin şimdiden sonra blog'a uzun zaman yazı yazamazsın onun için (:

 • Enes İLHAN

  @Kelimeler Benim,
  Allah razı olsun kardeşim sizlerin başına vermesin.
  @T0fan,
  Allah senden razı olsun tufan kardeşim. Biz cuma günü filmlerin sonucunu almak için gittik hastaneye ve filmlerin sonucunu doktora gösterdiğimizde direk Ameliyat demesi beni çok şaşırttı ve o an çok üzdü. Zaten şüphelendim direk ameliyat deyince ve benimde ameliyat olmaya niyetim yoktu. Buradan para kokan bir hareket olduğunu sezdim. Bugün Gaziantep Medical Park hastanesine gittik ve oda bizi başka özel bir hastaneye taş kırma bölümüne gönderdi. 30 dakikalık seansta taş parçalandı şükür şimdi 2. seans için haftaya perşembe bir daha gideceğiz. Çok ağrımaz diye tahmin ediyordum sonlara doğru az daha göklere uçuyordum 🙂 Çok şükür bitti ve artık sıvı şeyler tüketmekle meşgul olacağım ve birde hareket lazımmış. Bu yorumunla beni dün gece bugün hastaneye gitmeden önce çok rahatlattın kardeşim tekrar Allah razı olsun. Selamet ile..

 • Enes İLHAN

  @King_Wolf Security Pages,
  Evet kardeşim ama sınavı pek etkilemedi şükür. Rakibiz demek 🙂
  @CraLBilogcu,
  Evet biliyorum Yücel blogunu takip ediyorum. Allah razı olsun sizlere de göstermesin inşallah ..

 • Anonymous

  Hastanelerde doktorlar para koparmak için banada ameliyat demişti böbrekte 10X15 mm taş vardı daha sonra farklı bir doktora gittim direk taş kırmaya göndedi 4 seansta işi bitirdik.Şuan çok rahat çok şükür bu doktorların bazıları hakikaten hipokrat yeminini boşuna etmişler belliki.
  Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.Selametle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.