İnsanın Değeri Sizce Ne Kadardır?

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

-İnsan Kimdir ?
Yeryüzünde yaratılanların en şereflisidir insan.Diğer varlıklardan daha şanslı,diğer varlıklardan daha merhametli,diğer varlıkların yapamadığı şeyleri yapandır İnsan.Bizlerde insan olduğumuza göre birçok şeyden birçok varlıklardan daha şanslıyız.Peki bu kadar şanslı bu kadar üstün olmamıza sebep nedir?Ya da şöyle soralım:Bu kadar üstünken ne kadar şükrediyoruz?

1.sorunun cevabı:
Bu kadar üstün olmamıza sebep olan kişi Efendimiz Hz.Muhammed(s.a.v)’dir.O olmasaydı alemlerin Rabbi bizleri de yaratmazdı zaten.İşte bu kadar üstün bu kadar yüce olmamızın sebebi Efendimiz(s.a.v)’dir.

2.sorunun cevabı ise:Bana kalırsa yeterli şekilde şükredemiyoruz.Hemde hiç denecek kadar az.Bunun türlü türlü nedenleri var.Belki de bunu açıklamak kafamızdaki tüm soru işaretlerini bir anda kaldırabilir.

İnsanın Değeri Ne Kadardır?
Hemen söyleyeyim.Bir insanın değeri malesef ki sadece ama sadece 1 kurşun kadar.Evet yanlış duymadınız sadece bir kurşun kadar.Peki kurşun piyasada ne kadar?Kurşun piyasada 1 YTL.O zaman demek oluyor ki bir insanın değeri sadece 1 YTL.Ne kadar acı bir durum değil mi?İnsan dediğimiz o en şerefli varlık alıyor eline tabancayı dayıyor kafasına takkkkkk.Evet bir insanı öldürmeye yetiyor 1 kurşun.İnsanımızı bu noktaya getiren şey nedir dostlarım? Önceden böylemiydik?Şimdi işte bu durumdayız.Peki yarın ne olacağız? Belki de çok düşündürücü bir yazı yazdım farkındayım ama bugün gittiğim Cuma namazındaki müftü efendi düşündürdü benide.Allah ondan razı olsun.Biraz içimi dökmeme vesile oldu.Sizlerden ricam bu soruları biraz düşünün ve kendinizi biraz sorguya çekin.Biliyorum konuyu baştan beri çok dağıttım ama bu gibi felsefi konuları anlatmak başka türlü olmuyor.Hakkınızı helal edin…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Ben bir Kar Tanesiyim Şu anda..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 7