Hepsiburada Hizmet Görsün

Teknoseyir’de gördüğüm şu video’dan sonra yaklaşık 56 aydan beri Canon‘un aynasız sistem olarak belirttiği fakat benim hâla idrak edemediğim (fotoğrafçılık bilgim çok az) Canon EOS M modelini araştırıyordum. Beni özellikle boyutlarının küçük ve ağırlığının hafif olması ve aynı zamanda fiyat bakımından diğer profesyonel fotoğraf makinelerinden ciddi derece de uzaklaşan fiyatı beni şöyle bir düşünmeye sevk etmişti.

O tarihte fiyatı 999 TL idi ve gittikçe 849 TL’ye kadar indiğini gördüm. Fakat 849 TL’ye sadece 1855 kit lens ve 90 ex flashı veriyorlardı. Benim istediğim ise 22 mm‘lik geniş açılık lensle birlikte komple bir setti. Bu set tabi ki biraz pahalıydı. En uygun vatan’da 1.199 TL’ye görmüştüm. Daha sonra araştırmalarıma devam ettim ve gerçekten bütçeme uygun bir fiyat buldum. Yalnız alacağım site böyle bilindik bir site değildi.

Bu yazıdaki amacım kesinlikle reklam kokan bir yazı ve asla bir tanıtım yazısı felan değildir (viral de değil ayrıca) Sadece hepsiburada’nın artık şımarması mı diyelim yoksa piyasada bir tek kendini görmesi mi diyelim verdiği hizmetin kalitesizliği ve birbiriyle uyumsuzluğu söz konusu. Bu başka bir site de olabilir hiç farketmez söyleceklerim aynen onun için de geçerli olacaktır. Hepsiburada’nın gerek kargoyla ilgili sorunları gerek “şu fiyata son x ürün” deyip sonradan rakamları değiştirmeleri vs. gibi size birden çok neden sayabilirim.

Gerçi bu sen dediğim şu fiyata hilesini Gold‘da da gördüm. O yüzden şu fiyata son x ürün uyarılarını pek dikkate almayın derim. Psikolojik bir pazarlama hilesi olarak düşünebilirsiniz. Neyse konuya dönecek olursak en makul bulduğum fiyatlı site webdenal.com idi. Fakat bu siteden daha önce ne ürün almıştım ne de adını duymuştum. İnternette epey araştırma yaptım bu site güvenilir midir nasıldır diye yorumlar her ne kadar gerçek bilmiyorum ama çok olumlu yorumlar vardı bu site ile ilgili.

Bu siteden aldığım Canon EOS M adlı fotoğraf makinesi 939 TL idi ve “Şimdi sipariş verirseniz 12 saat sonra kargoya verilecektir” yazıyordu. İlk başlarda buna pek ihtimal vermesem de pazar günü akşam 20:37 gibi sipariş verdikten sonra ertesi gün saat 12:55‘te mail geldi “siparişiniz kargoya verilmiştir” diye. Bu hızları beni gerçekten memnun etti ve ürün çarşamba günü sağ salim elime ulaştı resimde görüleceği gibi. canon-eos-m

Hepsiburada’ya ben 2009 yılında üye olmuş ve ilk siparişimi yaz aylarında vermişim. O zaman hakkını yememek lazım çok güzeldi hizmetleri. Sırf o hizmetleri için belki de şimdiye kadar 2530 tane ürün almışımdır bu siteden. Ama artık hepsiburada gibi fakat ismi bilinmeyen ve ücret konusunda da daha tutarlı alternatif sitelere yönleneceğim bir şey alırken. Piyasada istmediğiniz kadar e-ticaret site var ama önemli olan sitenin güvenilirliği ve sözünde durmaları.

Ben bu siteyi buldum ve hoşuma gitti. Şimdi bakıyorum aldığım makine stoklarında kalmamış. Sizde böyle ismi bilinmeyen ama kendisi güvenilir, şahıs değil kurumsal firma olan siteler varsa paylaşırsanız ben ve benim gibi birçok kişi için iyi olacaktır.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Mozilla Firefox Yakınlaştırma Sorununun Çözümü" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  1
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 11