28 Mart 2017: Salı
Gölge

Güzel Bir Film İsterim:Adı UMUT Olsun…

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Sinema 13 Mart 2010 5 2.258  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Son zamanlarda izlediğim en güzel Türk filmiydi Umut…Yerli filmlerin kalitesi gerçekten tartışılır bunun farkındayım. Bu filmide indirirken yine hayal kırıklığı yaşama korkusu ile o sıralar başka da alternatif olmayınca mecburen indirmek zorunda kaldım ve indirdim. Ama iyi ki indirmiş ve izlemişim. O kadar çok beğenmişim ki 2 defa izlemişim farkında olmadan…Bilmiyorum belki de o gün duygu yüklü bir günümde izlemiş ve ondan böylesine etkilenmiş olabilirim. Şimdi filmi burada anlatmaya kalksam belki de izlemek bile istemeyeceksiniz o yüzden filmin içeriği hakkında bilgi vermeyeceğim. O yüzden sadece izleyin derim.

Filmin başları normal bir film gibi devam etse de sabırlı olun. Son 30 dakikasını belki de benim gibi duygusal bir şekilde izleyeceksiniz. Zaten film son sahneleriyle gelecek adına umut veriyor tıpkı adı gibi… 

Okurlarıma yani sizlere açıkça da bir itirafta bulunayım: Başlarda da söylediğim gibi o gün baya bir duygu seli yaşadığım için 1 senelik gözyaşlarımı bu filmde akıtarak kotamı doldurmuşum 🙂 (Şaka yapıyorum ağlamanın kotasımı olurmuş?)  Kısacası ben kendimden geçmişim filmi izlerken artık varın gerisini siz düşünün 😛 Yani oturun izleyin eğer boş vaktiniz varsa.

O kadar saçma filme türlü türlü ödül verenler bu filmi nasıl göremezler anlamış değilim açıkçası. Kafanızda fikir oluşması için aşağıya bir resim ekliyorum ona göre karar verir, izler veya izlemezsiniz size kalmış…

afiş

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kurtlar Vadisi Filistin Geliyor" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

5 Yorum Yapılmış

 • ALper ER

  Yolculuk ederken otobüsün televizyonunda açmışlardı bu filmi.Yarım saat kadar izledim yol bitti tabi sonra:) ama oldukça hoş bir filme benziyor sanırım küçük çocuğun tedavi masrafı için kalbini bağışlamak zorunda kalıyordu adam.

 • Necmiye

  Merhaba Kardeş,

  İçinde sosyallik, toplumsal sorunlar yada insanların yüreğinde var olan duyguları yansıtan dram filmlerini her zaman seyretmeyi tercih etmişimdir. Bilim kurgu filmler dikkatimi çeksede içerikliğinde toplumsal sorumluluk taşıyan dram filmleri her zaman ilk tercihimdir.

  Filmi bize yansıttığın için teşekkürler..

  Hoşçakal.

 • ssszmzh

  ben de bi seyahatte izledim. fena film değildi ama aklıma takılan şuydu: kalbini bağışlamasına doktorlar nasıl izin verdi. yasa dışı bi iş miydi bu yoksa? anlayamadım orasını.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir