Gittigidiyor İn Adhood Out !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Yaklaşık olarak 4 aydan beri aktif olarak kullandığım Adhood reklamları benim için artık bitmiştir ! Tabii ki bu kararı vermemde yenilenmiş adhood sisteminin çok büyük bir etkisi var. Sadece 1 kere ödeme alabildiğim onu da çarçur ettiğim adhood gözümden düştü ve artık sitemde adhood reklamlarını yayınlamayacağım. Bu kararı vermemde dediğim gibi yenilenmiş adhood sistemi başrol oynuyor. Öncelikle sitenin tasarımını değiştirdiler, sonra reklam başı tık ücretleri oldukça düşük bir rakama çektiler. En sonda da illallah dedirten “Sahte tıklamaları temizle” uygulamasını getirdiler. Zaten pek bir kazancım olmuyor kişisel blog olduğu için bu uygulama da tuz biber oldu. Adhood, kazancınız ancak 50 TL’ye ulaştığında ödeme yapıyor. 2 kere ödemem iptal edildi şimdi de içerde 42 küsür civarı param vardı ama artık battı balık yan gider..

Hâl böyle olunca sitemden tüm adhood reklamlarını kaldırdım ve bundan sonra da kullanmayı asla düşünmüyorum. Adhood’un yerine Gittigidiyor reklamlarını tercih edeceğim artık. Gittigidiyor’un iş ortaklığı projesine 4 ay önce başvuru yapmıştım ancak geçen hafta onaylanabilmiş. Bu gittigidiyor’un kalitesinden mi yoksa moderatörlerin sorumsuzluğundan mı bilinmez ama artık sitemde gittigidiyor’un reklamları yayınlanıyor olacak … Şu anda tık başına 0,05 kuruş veriyor reklamlar. Tıklanma sayısı arttıkça bu rakam 0,10‘u buluyor ve bu da Türkiye’de reklam hizmeti veren sitelerin bariz üstünde. Bir ara adhood’da da 0,10 kuruş reklamlar yayınlanıyordu hakkını yememek lazım. Ama tabii bu çok az bir zaman dilimi içerisinde oldu ve bitti !

Diyeceğim o ki sitemde bundan sonra gittigidiyor reklamlarını yayınlayacağım. Gittigidiyor reklam ortaklığının en çok hoşuma giden özelliği ise reklam boyutlarının çok çeşitli olması oldu. Bir sürü reklam boyutu var, yani tüm kullanıcılara hitap edecek şekilde hazırlanmış. Ve dikkatimi çeken bir diğer özellik reklamların hepsi flash formatı ile oluşturulmuş. Bir tek reklam bile resim tarzı veya text tarzı reklam içermiyor. Keşke birde içeriğe göre reklam seçeneği olsa tadından yenmezdi. Halâ google reklamlarında ısrarcıyım ama bir türlü kabul etmiyorlar. Niye kabul etmiyorlar bende anlamadım ama bir gün bu blogda google reklamlarını yayımlayacağımı 6. hissimle hissediyorum 🙂

Güncelleme:   Google reklamlarını bir arkadaşımın vesilesi ile almayı başardım. Bundan sonra google reklamları da yayınlanacak sitemizde. Kimse tıklamıyor ama olsun çok güzel reklamları var 🙂

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Vodafone Teknosa Kampanyası" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 14