Fedakârlık Zamanı Geldi…

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Odamda yalnız iken kendi kendime bayağı düşündüm.Ve bunun sonucunda bir karar verdim.Yaşam şartlarının çok zor olduğu bir ülkede yaşıyoruz ve bunun içinde somut şeyler yapmak gerek diye düşünüyorum.Daha önce internetin kapandığını söylemiştim.Ve İnternetin kapanması benim için o kadar kötü oldu ki anlatamam.Ama internetin kapanması bazı olumlu şeylerin gelişmesine de sebep oldu.İnternet varken insan dış ortamdan uzak kalıyor ve tabiri caizse yobazlaşıyor.Ben bunu denedim ve gördüm.Örnek verecek gerekirse yaz ayında günde 14 saat bilgisayarın başında oturuyordum.Bunun ne kadar büyük bir zaman kaybı olduğunu biliyor musunuz? Bende bilmiyordum işte ama öğrendim çok şükür.Kendime şunları sordum:

-Bu Dünya’ya neden geldim?
-Yaratılışımdaki amaç Ne?
-Yapmam Gerekenler Neler?
-İleride Ne Olacağım?

İşte bu en sondaki bu yazının genel özeti aslında.Ne olacağım derken kafam dank etmişti uzun zaman önce.İleride güzel bir mesleğin olması için çalışmam gerektiğini biliyorum.Vede İnternet,Televizyon,Çarşı bunlardan fedakârlık yapmayı düşünüyorum.Dershanemizin Rehber hocasıyla uzun uzun konuştuk ve oda benim gibi düşündü.Artık Bu Blog’ada fazla yazı yazamayacağım.Sadece arada bir geldiğim internet kafe’de yazabilirsem yazarım.İnternet kafe’ye gelince Burç Fm’deki bazı arşivleri indirip dinliyorum.Burç Fm’deki şu anda en çok dinlediğim Program Görünmezler…

Bu Programı gerçekten beğenerek dinliyorum.Bana ders çalışırken teselli veren Necmiye ablama çok teşekkür ederim.O gerçekten harkulade bir insan.Necmiye abla’yı anlatmak imkansız.En sıkıntılı günlerimde bile beni güldüren:) bu ablama sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum.Gerçekten Hayat Dostu,Her Zaman Güldüren ve Gülümseyen birisi.Allah ağlatmasın onu.Biraz hüzünlü bir yazı oldu gibi sanki ama idare edin:P

 

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Mors Alfabesi Nedir?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 3