Enes İLHAN\ En Çok Araba ve Düğün İçin Kredi Kullanılmış

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 1.276 10 Eylül 2012

Kredi kartlarının limitleri belli bir düzeyde ihtiyaçları karşılayabiliyor ve sık sık ihtiyaçlar için kullanılıyor. Ama günümüzde kredi kartlarının yetmediği ihtiyaç durumlarında en yaygın çözüm yöntemi olarak kredi kullanmak görülüyor. Kullanılan kredileri ise genellikle gruplamak mümkün. Yapılan araştırmalara göre de insanlar en çok düğün masraflarını karşılamak veya ikinci el araba almak için ihtiyaç kredisi kullanıyorlar. Krediler kullanan kişiler arasında %20‘ye yakını ikinci el araba almak için böyle bir tercih yapıyorlar. Bankaların taşıt kredisi adı altında kredi vermelerine rağmen, sıfır araba almayacak olanlar ihtiyaç kredisini tercih ediyorlar. Çeşitli banka kampanyaları değişen faiz oranları ile cazip geri ödeme planları oluşturulabiliyor. Kredilerin kullanımının yaygınlaşması ile ikinci el araba satışları arasındaki artış da doğru orantılı bir şekilde artmaya devam ediyor.

İkinci el araç alım satımından sonra ihtiyaç kredileri en çok düğün masrafları için tercih ediliyor. Düğün yapacak kişiler, ortalama bir düğünün getirdiği yoğun külfetle başa çıkabilmek için tercih olarak yine kredi kullanma yoluna gidiyorlar. Kullandıkları kredilerin vadeleri kısa olduğu dikkat çekse de onlar için de kısa sürede nakit akışını sağlamanın en kolay yollarından birisi banka kredisi çekmek. Sadece gelinlik, takı, balayı, düğün salonu olarak bile hesap edildiğinde yüksek rakamlar ortaya çıkmak için yetiyor. Hal böyle olunca bankalardan destek almak kaçınılmaz hale geliyor.

Bunları takip eden ihtiyaç kredi kullanımı ise eğitim ve bireysel ticari krediler. Eğitim masrafları için burslar yeterli gelmeyince, özellikle şehir dışında bir üniversitede okuyan öğrenciler için banka kredileri de seçenekler arasına dahil oluyor. Yine işini büyütmek veya nakte sıkışmış olan bir esnaf veya herhangi bir ticari kuruluş bankaları çözüm yolu olarak görebiliyor. İhtiyaç kredileri için değişken banka seçenekleri arasında en uygun krediyi bulabilmek için, internette bulunan http://www.enuygun.com/kredi tarzı kredi karşılaştırma siteleri kullanımı da her geçen gün artma eğiliminde. Hangi kredinin ne kadar karlı olacağını hesaplamak ve daha az dosya masrafı ödemek tabi ki mantıklı.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Krediler Hakkında En Çok Sorulan Sorular" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?