Eftal V2 Düzenlenmiş Hali

Daha önce kullanmış olduğum Eftal V2 temasını kendi çabalarımla düzenlemiştim. Gelen maillerde birkaç kişinin “önceki temanı paylaşabilir misin ?” diye sormasıyla dağıtmaya karar verdim. Bu benim wordpress’de ilk tema paylaşımım olacak, o yüzden hatalarım olabilir mazur görün 🙂 Temayı Eftal arkadaşımız düzenlemişti sağolsun. Fakat temada bariz hatalar mevcuttu. Mesela İnternet Explorer‘de hatalı gözüküyordu. Bende o hataları felan giderdim, güzel bir görünüme de kavuşturmuştum fakat siteye bulaşan virüs(tema yoluyla) haliyle beni temadan soğuttu. Bende zaten bileceğiniz üzere temamı değiştirmiştim. Önemli birşey söyleyeyim: Sizde sitenize bulaşabilme riskini göze alıyorsanız yazının sonunda vereceğim link ile bu temayı indirip kullanabilirsiniz. Ayrıca oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim, bunu da belirterek yazıma devam etmek istiyorum.

Temaya kendi bileşeninden hariç 2 tane daha bileşen yapmıştım. İsteyen bunu sidabar.php‘den silebilir. Yazıyor zaten Yan Menü 2 ve Yan Menü 3 şeklinde. Birde arkadaşlar tema 2 eklenti ile zorunlu çalışmak zorunda. Gerekli olan dosyaları ben Eklentiler adı altında aşağıya koyacağım. İndireceğiniz eklentiler arşiv dosyasının içinde birde twounter diye bir eklenti var. Bu eklenti twitter takipçi sayısını göstermenize yarıyor. Aslında bu da zorunlu bir eklenti. Eğer o eklentiyi aktif etmezseniz tema görünmez ve hata verir. Ama eğer bu eklentiyi kurmak istemiyorsanız header.php‘den şu kodu silmeniz yeterli:

php echo twounter('enesilhan') kişi takipte..

Bunun dışında temanın paneli de var. Birçok şeyi buradan düzenleyebilirsiniz. Yazar alanı, benzer yazılar, reklam alanları, sayaç kodları vesaire.. Normalde 4 tane 125×125 boyutunda reklam alanı vardı ben 6 tane yaptım. Diyeceklerim bu kadar arkadaşlar. Yazının başında dedim kabul ediyorsanız öyle indirin felan ama belki de sorun çıkarmaz bilemiyorum. Bu arada temada Css Sprite teknide kullanılmıştı bunu da söylemeden geçmeyelim istedim 🙂 Herhangi bir sorunda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışrım arkadaşlar. İndirip uğraşacaklara kolay gelsin, tekrar görüşmek ümidiyle..

Demo

Buradaki tema indireceğiniz tema işte 😛

İndir:

indir - [529,1 KiB] - Toplam indirme: 616

indir - [52,9 KiB] - Toplam indirme: 546

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yepyeni Bir Tema ve Yeni Bir Soluk.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

13 yorum

 1. Taner AKSOY   •  

  Enescim sonunda paylaştın temayı. Acaba sen bu temayı değiştirdiğinden beri virüs bulaştı mı ? Temada mı bir sorun varmış? Bu konuda bilgi verebilirmisin?

 2. Onur Batur   •  

  Hocam çok güzel bir tema vaktim olursa bunu blogger teması yapmayı ok isterim başarılı bir tema teşekkürler.

 3. Tolga Çetinkaya   •  

  Düzenlenmiş halini daha çok beğendim 😀

 4. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Taner AKSOY,
  evet sonunda paylaştım taner. Senle konuşmuştuk ya ondan beri çok şükür hiç bulaşmadı. Kafam çok rahat maşallah diyeyim.
  @Onur Batur,
  Rica ederim onur kardeşim. Blogger’a entegre edebilirsen fena olmaz. Senin vesilen ile bir çok blogger kullanıcısı kullanabilir bu temayı.
  @Tolga Çetinkaya,
  Teşekkür ederim tolga beğenmene sevindim.

 5. Uğur Sağlam   •  

  Enes abi şöyle Güzel bir temanın yapımcısı olman çok hoş olur 🙂 Neden tema yapmıyorsun cidden ?

 6. Taner AKSOY   •  

  Enes benim sorunda temadanmış galiba.Temayı değiştirdiğimden beri sitenin maşallahı var.

 7. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Uğur Sağlam,
  İnan hiç düşünmedim uğur wordpress teması. Ama kendimi biraz daha geliştirirsem neden olmasın ki 🙂
  @Taner AKSOY,
  Evet sanırım virüs tema kaynaklıymış. İstersen bu temayı bir indir dene, tekrar hata alırsan hiç uğraşmazsın.
  @İlkay Gürler,
  Rica ederim. Bu temanın bu kadar beğenildiğini bilmiyordum. Açıkçası biraz şaşırdım arkadaşlar 🙂

 8. Taner AKSOY   •  

  temayı aslında kullanmak isterim ama yine virüs bulaşır diye çekiyorum açıkcası ama deneme yapıp kullanabilirim belki 🙂

 9. sezer   •  

  enes abi temayı indiremiyorum link sorunlu yarımcı olurmusun

 10. Yılmayan Blog   •  

  Çok başarılı bir tema emek vermişsin enes kardşeim başarılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.