28 Mart 2017: Salı
Gölge

Eftal V2 Düzenlenmiş Hali

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Wordpress 5 Kasım 2012 13 4.481  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Daha önce kullanmış olduğum Eftal V2 temasını kendi çabalarımla düzenlemiştim. Gelen maillerde birkaç kişinin “önceki temanı paylaşabilir misin ?” diye sormasıyla dağıtmaya karar verdim. Bu benim wordpress’de ilk tema paylaşımım olacak, o yüzden hatalarım olabilir mazur görün 🙂 Temayı Eftal arkadaşımız düzenlemişti sağolsun. Fakat temada bariz hatalar mevcuttu. Mesela İnternet Explorer‘de hatalı gözüküyordu. Bende o hataları felan giderdim, güzel bir görünüme de kavuşturmuştum fakat siteye bulaşan virüs(tema yoluyla) haliyle beni temadan soğuttu. Bende zaten bileceğiniz üzere temamı değiştirmiştim. Önemli birşey söyleyeyim: Sizde sitenize bulaşabilme riskini göze alıyorsanız yazının sonunda vereceğim link ile bu temayı indirip kullanabilirsiniz. Ayrıca oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim, bunu da belirterek yazıma devam etmek istiyorum.

Temaya kendi bileşeninden hariç 2 tane daha bileşen yapmıştım. İsteyen bunu sidabar.php‘den silebilir. Yazıyor zaten Yan Menü 2 ve Yan Menü 3 şeklinde. Birde arkadaşlar tema 2 eklenti ile zorunlu çalışmak zorunda. Gerekli olan dosyaları ben Eklentiler adı altında aşağıya koyacağım. İndireceğiniz eklentiler arşiv dosyasının içinde birde twounter diye bir eklenti var. Bu eklenti twitter takipçi sayısını göstermenize yarıyor. Aslında bu da zorunlu bir eklenti. Eğer o eklentiyi aktif etmezseniz tema görünmez ve hata verir. Ama eğer bu eklentiyi kurmak istemiyorsanız header.php‘den şu kodu silmeniz yeterli:

php echo twounter('enesilhan') kişi takipte..

Bunun dışında temanın paneli de var. Birçok şeyi buradan düzenleyebilirsiniz. Yazar alanı, benzer yazılar, reklam alanları, sayaç kodları vesaire.. Normalde 4 tane 125×125 boyutunda reklam alanı vardı ben 6 tane yaptım. Diyeceklerim bu kadar arkadaşlar. Yazının başında dedim kabul ediyorsanız öyle indirin felan ama belki de sorun çıkarmaz bilemiyorum. Bu arada temada Css Sprite teknide kullanılmıştı bunu da söylemeden geçmeyelim istedim 🙂 Herhangi bir sorunda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışrım arkadaşlar. İndirip uğraşacaklara kolay gelsin, tekrar görüşmek ümidiyle..

Demo

Buradaki tema indireceğiniz tema işte 😛

İndir:

indir - [529,1 KiB] - Toplam indirme: 610


indir - [52,9 KiB] - Toplam indirme: 542

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yepyeni Bir Tema ve Yeni Bir Soluk.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

13 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir