28 Mart 2017: Salı
Gölge

Dünden Daha Hızlı Olmak

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Kendimce 24 Şubat 2009 0 935  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da.Kafasında tek bir düşünce vardır: En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek,yoksa aslana yem olacaktır. Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da.Kafasında tek bir düşünce vardır: En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, yoksa açlıktan ölcektir. İster aslan olun, ister ceylan olun hiç önemi yok.Yter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, hemde bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin.Yaşam adlı koşuyu ne kadar güzel anlatmış Afrika atasözü: “Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir”

Çünkü eğer aslansanız ve en yavaş koşan ceylanı bir önceki gün yakalamışsanız ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan sizden hızlıdır. O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir.Yok eğer ceylansanız ve henüz aslana yem olmamışsanız hızınızı düne göre mutlaka arttırmalısınız, çünkü sıra size gelmiş olabilir..

Yani…
Hayat koşusunda, devam edebilmenin tek koşulu var: Dünden hızlı olabilmek.Bakın bakalım kendinize.Ondan,şundan,bundan değil de “DÜNDEN” hızlı mısınız ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kim Bizdendir ? {Komik}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir