Dikiş Tutturamamak..

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Çok istedim lan, harbiden çok istedim ! Yaz gelse de bir yere girip bende çalışayım çok istedim. Okula gittiğimde diğer arkadaşlarımın çoğunun bir mesleği vardı çocuk yaşlarda. Kimisi ekmek fırınında, kimisi tornacıda, kimisi berberde kimisi de mezar taşında felan garip garip mesleklerdi ama ben çok istedim o gibi işlerde çalışmayı. Büyüklerimizin ‘okumazsan böyle eşek gibi çalışırsın işte‘ denerek gözümüzün korkutulduğu o yıllarda ben hep özenirdim o diğer çocukluk arkadaşlarıma. Çocukluğumuzu pek yaşayamadım ama o yılların şimdikiye oranla çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. En azından sokakta oynanacak oyunlarımız vardı. Şimdi ise her çocuk bilgisayar başında bir canavar gibi yetişiyor şu zombi oyunları yüzünden.

Yazın olduğunda hep annanemgile giderdik. Dayımgılin dükkanında kuzenimle vakit geçirirdik. Dayım zorla kuzenimi kuran kursuna gönderirdi tabi onun canı sıkılmasın diye bende giderdim. Her yaz giderdim o kuran kursuna. Yaz tatili biter ben ammeyi bitirir bir türlü kurana geçemezdim hey gidi günler heyy 🙂 Çocukluğumu çok istiyorum ama bunun istemekle olmadığını hepimiz biliyoruz.

Güzel günlerdi ya.. Ben mesela bir berberde çalışmayı çok isterdim. Böyle el işlerinide gerçekten çok severim. Ve aşırı titiz davranarak çok çok iyi olana kadar uğraşırdım her ne olursa olsun. Başımdan sağmazdım, uyduruk kaydırık olmasın diye çok yorulurdum. Ama yaptığım şeyler bittiğinde bir fark olurdu her zaman. Hocalarda o farkı anlardı. Bunları övünmek için söylemiyorum keşke bu isteğimi mesleğe de yansıtabilseydim diye düşünmeden edemiyorum sadece.

Bir de simetri hastalığı var bende. Bir şey eğri olmayacak gözümün önünde. Herşey hizalı, nizamlı olmalı . Düzeltmezsem geberirim.. Mesela çizgisiz kağıda cetvelle dim dik çizgiler çekebilirim. Yine çizgisiz boş kağıda düm düz yazabilirim, yazamazsamda çöpe atarım o kağıdı.

Neyse ya ne saçmalıyorum ben. Sabah sabah ilham geliyor bırakmıyor yakamı. Her zaman gelmiyor ama gelince de bırakmıyor şerefsiz. Canım sıkıldı bu içimdekileri bir dökeyim dedim. Belki sıkıcı gelecek size ama yazmazsam rahatlayamazdım. Eğer okuduysanız sonuna kadar teşekkür ederim.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yazmak Herşey Değildir !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

ETİKETLER: ~

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 7