Dikiş Tutturamamak..

Çok istedim lan, harbiden çok istedim ! Yaz gelse de bir yere girip bende çalışayım çok istedim. Okula gittiğimde diğer arkadaşlarımın çoğunun bir mesleği vardı çocuk yaşlarda. Kimisi ekmek fırınında, kimisi tornacıda, kimisi berberde kimisi de mezar taşında felan garip garip mesleklerdi ama ben çok istedim o gibi işlerde çalışmayı. Büyüklerimizin ‘okumazsan böyle eşek gibi çalışırsın işte‘ denerek gözümüzün korkutulduğu o yıllarda ben hep özenirdim o diğer çocukluk arkadaşlarıma. Çocukluğumuzu pek yaşayamadım ama o yılların şimdikiye oranla çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. En azından sokakta oynanacak oyunlarımız vardı. Şimdi ise her çocuk bilgisayar başında bir canavar gibi yetişiyor şu zombi oyunları yüzünden.

Yazın olduğunda hep annanemgile giderdik. Dayımgılin dükkanında kuzenimle vakit geçirirdik. Dayım zorla kuzenimi kuran kursuna gönderirdi tabi onun canı sıkılmasın diye bende giderdim. Her yaz giderdim o kuran kursuna. Yaz tatili biter ben ammeyi bitirir bir türlü kurana geçemezdim hey gidi günler heyy 🙂 Çocukluğumu çok istiyorum ama bunun istemekle olmadığını hepimiz biliyoruz.

Güzel günlerdi ya.. Ben mesela bir berberde çalışmayı çok isterdim. Böyle el işlerinide gerçekten çok severim. Ve aşırı titiz davranarak çok çok iyi olana kadar uğraşırdım her ne olursa olsun. Başımdan sağmazdım, uyduruk kaydırık olmasın diye çok yorulurdum. Ama yaptığım şeyler bittiğinde bir fark olurdu her zaman. Hocalarda o farkı anlardı. Bunları övünmek için söylemiyorum keşke bu isteğimi mesleğe de yansıtabilseydim diye düşünmeden edemiyorum sadece.

Bir de simetri hastalığı var bende. Bir şey eğri olmayacak gözümün önünde. Herşey hizalı, nizamlı olmalı . Düzeltmezsem geberirim.. Mesela çizgisiz kağıda cetvelle dim dik çizgiler çekebilirim. Yine çizgisiz boş kağıda düm düz yazabilirim, yazamazsamda çöpe atarım o kağıdı.

Neyse ya ne saçmalıyorum ben. Sabah sabah ilham geliyor bırakmıyor yakamı. Her zaman gelmiyor ama gelince de bırakmıyor şerefsiz. Canım sıkıldı bu içimdekileri bir dökeyim dedim. Belki sıkıcı gelecek size ama yazmazsam rahatlayamazdım. Eğer okuduysanız sonuna kadar teşekkür ederim.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yazmak Herşey Değildir !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep’te doğdum, Adana’da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012‘de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak‘ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun‘da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

7 yorum

 1. Emre   •  

  Abi ama çocukluğunda amma komikmiş…:D:D:D:D:D

 2. kralizasyon   •  

  Çalışmayı bu kadar çok isteyen birini ilk defa görüyorum.

  Eski kullanıcı adım Ahmet'ti. Blogumu yenileyince adımıda değiştirdim. Belki hatırlarsın Enes.

  http://kralizasyon.blogspot.com/

 3. m d   •  

  Yoo komik falan degilmis, bi dunya var boyle..
  Calismak iyi bir sey degilmis gibi okumamanin sonunun oraya baglanmasi gercekten benim icin de ic yanikligi..
  Gelecekteki enesleri kurtarmaya bak artik bu moloz dusunceden 😉

 4. Cakko   •  

  Çok güzel yazmışsın yine Enes abi. Özellikle de şu kuran kursu mevzusu . Neyse ki ben zar zor öğrendim 🙂

 5. Enes İLHAN   •  

  @kralizasyon,
  Seni unutmak mümkün mü Ahmtcim 🙂 Biliyorum değiştirdiğini blogunu. Takipteyim bir bakıma gizli takipçinim 😉
  @m d,
  'Gelecekteki enesleri kurtarmaya bak artik bu moloz dusunceden ;)'
  Diğer düşüncelerine katılıyorumda şu yukarıdaki cümleni anlamadım ?
  @Cakko,
  Teşekkür ederim Alper. Öğrenicem ama ya inşallah :))

 6. kralizasyon   •  

  @Enes İLHAN
  Enes saol beni takip ettiğin için. Başıma neler geldide blogumu değiştirmek zorunda kaldım bir bilsen… Çok kötü oldu valla.

 7. Webcapkini   •  

  Sabah sabah güldüm yaw yanlız yazının başı bir yere sonu bir yere gitmiş çoğu zaman benimkide öyle oluyor.Niye acaba?
  Neyse çocukluk güzeldi ben saat 19da babamın sesi çatlayana kadar 7 kiremit oynardım strateji bile geliştirmiştim ne günlerdi ama……

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.