Burs bulamadı ‘çıkartma’ yaptı…

İşte bir ekmeğini internetten çıkarma hikâyesi daha. Hikâye iyi de materyal kötü mü? Asla. Üniversite öğrencisi Elif, burs bulamamış ve tutmuş laptoplarını süslemek isteyen gençlere sanal çıkartmalar satan bir site kurmuş. Sitede Simpsonlardan Mona Lisa’ya, eski İstanbul görüntülerinden ünlü sporculara kadar pek çok ürün bulunuyor.

İnsanlar, hayatları boyunca ummadıkları şeylerle karşılaşabiliyor. Yaşadığımız süre boyunca olumsuz gibi görünen bazı durumlar, insanlara bazen umduğundan daha iyi kapılar da açabiliyor. Böyle durumların birçok örneği var. Örneğin, matematik dersinde çok başarısız olduğu için ilkokuldan atılan Einstein’ın yüzyılın en önemli bilim adamı olması, dünya tarihinin en önemli bestecilerinden Beethoven’ın, başarısını müzik öğretmeninin “Senden müzisyen olmaz” sözü üzerine bina etmesi ve gelmiş geçmiş en başarılı basketbolcu olan Michael Jordan’ın profesyonel basketbol kariyeri öncesinde okul takımından atılmış olmasına rağmen potaların zirvesine çıkması bunlardan sadece birkaçı. Olumsuz gibi görünen durumlar sonunda aralanan kapıdan başarıya yürüyen bir diğer örnek de, İstanbul Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi alan Elif Özcan. Emekli bir babanın iki çocuğundan biri olan Elif, okula ilk başladığında okul masraflarını karşılamak için birçok kuruma burs başvurusunda bulunmuş. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim bursu dışında hiçbirini alamamış. O burs da ikinci sınıfa geçtiğinde kesilmiş. Dersleri başladıktan sonra yaz boyu çalıştığı part-time işinden de ayrılmak zorunda kalan Elif, yeni bir burs bulmak için internette gezinirken, yabancı bir site dikkatini çekmiş.

Sitede dizüstü bilgisayarların üzerine farklı beğenilere uygun çeşitli çıkartmalar satılıyormuş. “Tam para kazanma umudumu kaybettiğim esnada karşılaştım bu siteyle. Benzer bir siteyi de Türkiye’de ben yapmaya karar verdim.” diyor Elif. Tabii bu işi çok para harcamadan kotarmak uzmanlık istiyor haliyle. Öncelikle site kurmak için iş bilen bir ağabeye ihtiyaç var! Ağabeyinden site için yardım isteyerek başlamış işe. Kategorileri birlikte seçmişler. Sitede herkese göre bir çıkartmanın mutlaka bulunmasına da gayret etmişler. Çıkartma çeşitleri için arkadaşların fikirleri de alınmış. Siteyle ilgili teknik detaylar, birkaç gün içinde halledilmiş ve bir baskı firması ile anlaştıktan sonra çeşitli kategoride örnekler sitede sergilenmeye başlamış. www.yapishtir.com’un hikâyesi böyle başlamış.

Sitedeki ürünler arasında en fazla ilgi gören ürünler, Simpsons, Garfield ve South Park gibi çizgi film karakterleri. Bunun yanında çok çeşitli seçenekler de mevcut tabii. İstanbul âşığı bilgisayar kullanıcılarına eski semtlerden görüntüler, basketbol meraklılarına NBA yıldızlarının çıkartmaları, futbol düşkünleri için futbolcu fotoğrafları ve kulüp amblemleri, otomobil merakı olanlara da her marka otomobilin fotoğrafı sunuluyor. Bunun yanında dünyanın en ünlü ressamlarının tabloları da yapishtir.com’un seçenekleri arasında yer alıyor. Ayrıca istenilen her türlü fotoğraf ya da resim de kısa sürede çıkartma haline getiriliyor.

Laptopunuzun sevdiğiniz bir yapıştırma ile süslenmesini istiyorsanız bu siteye mutlaka göz gezdirmelisiniz. Üstelik sadece sitede size sunulan ürünler ile de sınırlı kalmayıp istediğiniz çalışmayı da talep edebilmeniz sitenin en önemli yönü. Siteye fotoğrafını göndermeniz halinde çocuğunuzun en şirin gülümsemesini, arabanızın en cafcaflı halini, taraftarı olduğunuz takımın en önemli başarıları laptopunuzun kapağında görebilirsiniz.Alıntıdır. Gençlik Zaman
Beşiktaş erotik shop için tıklayınız.

Beşiktaş sex shop için tıklayınız.

Erotik shop için tıklayınız.

Sex shop için tıklayınız.

Kadıköy erotik shop için tıklayınız.

Kadıköy Sex shop için tıklayınız.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Başarılı Öğrencilerin Özellikleri" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

3 yorum

  1. Necmiye   •  

    Amaç para kazanmak için olsada yapılan sitenin içerikliği etkileyici. Haberi paylaştığın için teşekkürler.

  2. Enes   •  

    Sizin sitenizi daha önce görmemiştim.Sienizdeki tasarımlar oldukça başarılı.Sizin logonuzu bağlantılar kısmına ekledim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.